Pożyczka bez weryfikacji konta

Czy pożyczka bez weryfikacji konta bankowego jest możliwa? Czy jest bezpieczna? Jak firmy pożyczkowe udzielające pożyczek na odległość mogą zweryfikować tożsamość pożyczkobiorcy?

Jak działa pożyczka bez weryfikacji konta?

Na rynku można wprawdzie znaleźć oferty pożyczek bez weryfikacji konta – są to pożyczki od osób prywatnych, pożyczki na weksel czy pod zastaw. We wspomnianych przypadkach należy szczególnie uważać i samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo takiej operacji finansowej, gdyż nie zawsze są one wystarczająco dobrze uregulowanie prawnie (pożyczki od osób prywatnych), co sprawia, że istnieje tu przestrzeń dla nieuczciwych pożyczkodawców. W przypadku pożyczek pod zastaw czy na weksel weryfikacja tożsamości jest często pomijana, gdyż zabezpieczenie w postaci sumy pieniędzy lub majątku stanowi dla pożyczkodawcy zabezpieczenie, które w razie braku spłaty zobowiązania przez pożyczkobiorcę może egzekwować w postępowaniu komorniczym.

Jak weryfikowana jest tożsamość pożyczkobiorcy?

Pożyczka bez weryfikacji konta jest praktycznie niemożliwa, jeśli jest udzielana na odległość., tak jak ma to miejsce w szerokiej kategorii pożyczek online, udzielanych przez Internet. Chodzi tutaj o konieczność potwierdzenie tożsamości osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

Kiedy bierzemy pożyczkę w banku czy w innej placówce finansowej, tożsamość pożyczkobiorcy weryfikowana jest przy okienku poprzez okazanie dowodu osobistego. W pożyczkach przez Internet to właśnie przelew identyfikacyjny służy weryfikacji tożsamości osoby składającej wniosek o pożyczkę online – jest to obecnie właściwie jedyny i powszechnie stosowany przez firmy pożyczkowe sposób weryfikacji.

Czy pożyczka bez weryfikacji konta jest bezpieczna?

Należy zachować ostrożność w korzystaniu z ofert pożyczki bez weryfikacji konta. Może się wiązać z ryzykiem wyłudzenia danych osobowych, ryzykiem utraty zastawionego majątku lub sumy pieniędzy, która stanowi dla pożyczkodawcy formę zabezpieczenia transakcji.

Całkowita kwota pożyczki 1000 zł
Całkowita kwota do spłaty 1000 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 04.04.2023r.