Pożyczka na wakacje – jak zdobyć pieniądze na wczasy last minute lub spontaniczny wyjazd?

Wakacje i wyjazdy to coś, czego trudno nam sobie odmówić.

Wakacje i wyjazdy to coś, czego trudno nam sobie odmówić.

Podróże połączone z odpoczynkiem od codzienności stały są ważną potrzebą życiową każdego z nas. Bez względu na to, czy są to krótkie wyjazdy w Polskę, czy zagraniczne wakacje, potrzebne są na nie środki finansowe. Dlatego też biura podróży, banki i firmy pożyczkowe oferują swoim klientom różne formy finansowania wakacji. Pożyczka na wakacje czy też wakacje zakupione na raty to już nie tylko sezonowy produkt finansowy, coraz częściej pomaga również sfinansować wakacje poza sezonem. Z tą myślą powstał ten artykuł – o kosztach wakacji i sposobach ich finansowania.

 1. Pożyczka na wakacje rodzinne
 2. Szybka pożyczka na wakacje last minute – kiedy warto się zdecydować?
 3. Pożyczka na wakacje zagraniczne – kalkulacja kosztów, ceny kierunków
 4. Ceny wakacji w Grecji
 5. Ceny wakacji w Hiszpanii, Portugalii i na Wyspach Kanaryjskich
 6. Koszt wakacji na Bałkanach: w Albanii, Czarnogórze, Chorwacji czy Bułgarii
 7. Tanie wakacje w Turcji i Tunezji
 8. Egzotyczne wakacje w przystępnej cenie – Tajlandia
 9. Pożyczka na wczasy all inclusive – ile trzeba dopłacić za tę opcję i czy warto?
 10. Pożyczka na spontaniczny wyjazd… gdy liczy się czas
 11. Pożyczka na nieoczekiwane lub awaryjne wydatki w trakcie podróży
 12. Pożyczka na podróż poza sezonem – kiedy i dlaczego warto?
 13. Pieniądze na wakacje – skąd je wziąć?
 14. Kredyt wakacyjny w banku – dla kogo będzie odpowiedni
 15. Wakacje na raty lub odroczona w czasie płatność w biurze podróży
 16. Karta kredytowa lub debet na koncie
 17. Pożyczka od rodziny, z pracy, od znajomych – zalety, wady
 18. Pożyczka wakacyjna w instytucji pozabankowej bez zaświadczeń
weź pożyczkę
Pożyczka na wakacje rodzinne

Pożyczka na wakacje rodzinne

Rodzinne wakacje to duży wydatek dla rodziny. Często bywa planowany już na początku roku, aby do wakacji uzbierały się wystarczające środki w budżecie domowym. Jednak mimo planowania budżetu wakacyjnego, zdarzają się sytuacje, w których potrzebne jest dodatkowe finansowanie – zarówno w Polsce, jak i za granicą płacimy nie tylko za osoby dorosłe, również za dzieci. Czasem jest to 1/3 kwoty za osobę dorosłą, czasem aż połowa, czasem biura podróży oferują rabaty na drugie i kolejne dziecko.

Pożyczka na wakacje rodzinne w Polsce – ile płaci się za dzieci?

Dzieci nie jeżdżą na wakacje z rodzicami za darmo. Owszem, jeśli są naprawdę małe i nie skończyły jeszcze 2 lat, nie musimy za nie płacić. Pozostałe maluchy będą jednak włączane do rachunku, chociaż na nieco innych zasadach. W krajowych hotelach i pensjonatach często spotkamy się z możliwością nocowania w łóżku rodziców. Taka opcja obejmuje zwykle dzieci do 5 lat i wiąże się z minimalnym kosztem dodatkowym. Za dzieci, które mają od 6 do 12 lat i będą spać na dostawce, zapłacimy około 1/3 ceny za dorosłą osobę, a za te powyżej lat 12 – ok. połowę kwoty. Dlatego duże rodziny często decydują się na wakacje na różnego rodzaju kampingach, gdzie opłaty są znacznie niższe lub w domkach, za które obowiązuje opłata całościowa, bez względu na liczbę osób, które w nim się pomieszczą. Jeśli chcemy skorzystać z tego typu zakwaterowania w popularnych miejscach wypoczynkowych dla rodzin – wakacji musimy szukać już na początku roku, gdyż później może już nie być wolnych miejsc.

Warto też zorientować się z wyprzedzeniem w różnego rodzaju pakietach rodzinnych, oferowanych przez hotele i ośrodki wczasowe – na wakacjach wykupionych wcześniej w pakiecie można sporo zaoszczędzić, jednak trzeba się szybko decydować – takie oferty szybko znikają.

Pożyczka wakacyjna może okazać się pomocna, jeśli chcemy wykupić okazyjnie pakiet rodzinny w hotelu lub zarezerwować domek. Zwykle jeszcze wtedy nie mamy odłożonej kwoty na wakacje, a dzięki takiej pożyczce możemy zarezerwować korzystną ofertę, zaoszczędzić nawet kwotę o wartości pobytu jednej osoby. Pożyczkę można spłacić z następnej pensji – w ciągu 30 dni (na przykładzie pożyczki w VIVUS). Pamiętajmy też, aby ocenić swoją zdolność do jej spłaty w terminie.

Pożyczka na wczasy rodzinne za granicą – ile płaci się za dzieci?

W przypadku wakacji za granicą zasada jest podobna, jeśli samodzielnie wynajmujemy apartament, często bywa tak, że płacimy za konkretny lokal. Bez wyszczególnienia kosztu za osobę dorosłą i dziecko. W przypadku, gdy zdecydujemy się na wakacje z biurem podróży, zapłacimy nieco więcej. Najmłodsze dzieci do 2 lat polecą z nami za darmo, ale przy starszych maluchach możemy liczyć na maksymalny rabat około 50%. Często promocje biur podróży skonstruowane są tak, że za pierwsze dziecko zapłacimy nie więcej niż 50%, a za pobyt drugiego firma udzieli nam ok. 30% rabatu.

W przypadku wakacji zagranicznych lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę – ceny w sezonie letnim potrafią przerazić. W zasadzie najlepiej wybrać wakacje first lub last minute – rezerwacja jednych i drugich zawsze wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji o wyjeździe szybko, zanim oferta zdrożeje lub zostanie wykupiona. Niektóre biura podróży oferują rozłożenie kosztów wakacji na raty lub odroczoną płatność – warto o to zapytać.

weź pożyczkę
Szybka pożyczka na wakacje last minute – kiedy warto się zdecydować?

Szybka pożyczka na wakacje last minute – kiedy warto się zdecydować?

Wybierając się na zagraniczne wakacje bardzo często przeglądamy setki ofert, szukając tych najtańszych i najbardziej atrakcyjnych. Wśród nich znajdziemy też propozycje oznaczone jako „last minute”, które kojarzą się z krótką datą wylotu i niewielkim kosztem. Jeśli zależy nam na atrakcyjnej cenowo ofercie, powinniśmy szukać wakacji last minute na kilka dni przed planowanym odlotem. Właśnie wtedy zapłacimy najmniej za pobyt. Gdy tylko taka oferta pojawi się na horyzoncie, powinniśmy szybko zarezerwować wycieczkę i opłacić jej całkowity koszt.

Szybka pożyczka w weekend – czy jest możliwa? Sprawdź>>

Niestety, w przypadku okazyjnego wyjazdu musimy liczyć się z uiszczeniem pełnej kwoty, a nie częściową zaliczką. Jeśli nie mamy odłożonej specjalnie na ten cel kwoty, możemy pieniądze pożyczyć. Tu liczy się czas, bo dobre oferty last minute znikają bardzo szybko. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na taką opcję?

Po pierwsze, powinniśmy zwrócić uwagę na warunki, które przedstawione są w opisie wycieczki i załączonych zdjęciach, a następnie porównać je z opiniami turystów na forach internetowych. Możemy znaleźć też specjalne platformy turystyczne, na których umieszczane są realne zdjęcia miejsc i prawdziwe historie z pobytów. Po drugie, warto znać przeciętne ceny obowiązujące w danym kraju. Dzięki temu będziemy mogli porównać je z ofertą last minute i zdecydować, czy oby na pewno jest ona atrakcyjna cenowo.

Pożyczka na wakacje, wczasy
weź pożyczkę
Pożyczka na wakacje zagraniczne – kalkulacja kosztów, ceny kierunków

Pożyczka na wakacje zagraniczne – kalkulacja kosztów, ceny kierunków

Koszt zagranicznego wyjazdu zależy w dużej mierze  od tego, jaki kierunek, sposób transportu i opcję wyżywienia wybierzemy. Niestety czasem ceny wakacji związane są z tzw. turystyczną modą na niektóre kierunki. W danym roku bardzo modna i droga będzie Grecja, w kolejnym – Chorwacja. Warto porównywać ceny kierunków, żeby wybierać te mniej popularne i tańsze. Warto też mieć orientację w cenach na miejscu – napoje, lody, kolacje w restauracji, kosztowna komunikacja w danej miejscowości czy opłaty za plażowanie mogą znacząco wpłynąć na finalny koszt wakacji. Warto mieć rozeznanie w różnych destynacjach, gdyż w jednym kraju podstawowe potrzeby zaspokoi hotel 3-gwiazdkowy a w innym może sprawić, że przeżyjemy wakacyjny koszmar.

• Ceny wakacji w Grecji

Ceny wyjazdów wakacyjnych do Grecji z biurem podróży zaczynają się od 1000 zł za osobę, gdy decydujemy się na opcję bez wyżywienia. Jeśli jednak marzą się nam wakacje all inclusive, ceny najtańszych 7-dniowych wycieczek zaczynają się do 1500 zł za jednego członka rodziny. To jednak nie jedyny koszt, z którym musimy się liczyć – pamiętajmy także o kieszonkowym, budżecie na dodatkowe wycieczki fakultatywne, a także inne udogodnienia (np. płatne parasole, ręczniki basenowe). Koszt jednej dodatkowej wycieczki to ok. 30 euro, jeśli zdecydujemy się na pobyt all inclusive wysokość kieszonkowego to około 100-200 euro.

Jeśli planujemy wyjazd na własną rękę musimy samodzielnie zarezerwować lot. Aby zmniejszyć jego koszt, możemy szukać okazyjnych przelotów w ostatniej chwili lub zaplanować go kilka miesięcy wcześniej. Koszt apartamentu dla 4 osób waha się w granicach 500-1000 euro, pamiętajmy jednak o doliczeniu wyżywienia i ewentualnego wynajęcia samochodu na miejscu.

Więcej informacji o cenach wakacji w Grecji znajdziesz tu

• Ceny wakacji w Hiszpanii, Portugalii i na Wyspach Kanaryjskich

Wakacje w Hiszpanii, Portugalii lub na wyspach Kanaryjskich wiążą się z wyższymi cenami niż w przypadku Grecji. Trzeba jednak wspomnieć, że jakość apartamentów, hoteli i wyżywienia jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku innych europejskich lokalizacji. Za 7-dniowy pobyt na Wyspach Kanaryjskich z biurem podróży, w opcji all inclusive, zapłacimy około 2000-3500 zł za osobę dorosłą. Świetne warunki oferty zmniejszą nam natomiast kieszonkowe, jeśli nie będziemy korzystać z restauracji poza hotelem. Najtańszą wyspą z archipelagu jest Fuerteventura, najdroższą – Teneryfa.

Więcej informacji o cenach, a także wskazówek dotyczących Wysp Kanaryjskich znajdziesz tutaj

Wakacje na kontynencie wiążą się z nieco wyższymi kosztami, zwłaszcza jeśli chcemy samodzielnie odwiedzić Barcelonę – najpopularniejsze i zarazem najdroższe miasto w Hiszpanii. Tu za nocleg zapłacimy od 250 do 400 zł, natomiast niższe ceny znajdziemy w stolicy kraju – Madrycie. Za nocleg w hostelu zapłacimy około 100 zł, noc w 3-gwiazdkowym hotelu to koszt ok. 200 zł. Możemy zdecydować się również na wyjazd z biurem podróży, tu najtańszy 7-dniowy pobyt all inclusive to koszt około 1700 zł za osobę.

Więcej informacji o kosztach wakacyjnego wyjazdu do Hiszpanii znajdziesz tutaj

Portugalia jest najdroższą lokalizacją – bez względu na to, czy chcemy wyjechać na własną rękę, czy z biurem podróży. Za tygodniowe wakacje all inclusive zapłacimy minimum 2500 zł, samodzielny wyjazd nie będzie o wiele tańszy. Warto jednak odwiedzić Portugalię, to niesamowite miejsce zachwycające architekturą, kuchnią i gościnnością.

Tutaj dowiesz się więcej o cenach wakacji w konkretnych miejscach w Portugalii

• Koszt wakacji na Bałkanach: w Albanii, Czarnogórze, Chorwacji czy Bułgarii

Ceny wakacji na Bałkanach nie są wysokie, dzięki czemu kierunek ten cieszy się coraz większą popularnością. Od lat Polacy wyjeżdżają na wakacje do Chorwacji i Bułgarii, ciesząc się piękną pogodą, ciepłą wodą i niskimi kosztami. Zainteresowanie Albanią i Czarnogórą wzrasta natomiast z każdym rokiem. Dlaczego warto wybrać te lokalizacje? Kraje zachwycają liczbą zabytków, atrakcji, dobrą i niedrogą kuchnią oraz wyśmienitymi warunkami pogodowymi. Koszty na miejscu są zdecydowanie niższe niż w pozostałych destynacjach. Kraje te nie są jeszcze tak zatłoczone i skomercjalizowane, co też ma swój urok. Za tygodniowy pobyt all inclusive zapłacimy:

• Tanie wakacje w Turcji i Tunezji

Te egzotyczne dla Polaków lokalizacje kuszą turystów bardzo niskimi cenami. Decydując się na wczasy w Turcji lub Tunezji lepiej skorzystać z oferty biura podróży, niż z opcji wyjazdu na własną rękę. Jest to praktyczniejsze, tańsze i bezpieczniejsze rozwiązanie. Ostateczny koszt wycieczki zależy od terminu, w którym chcemy wyjechać, a także standardu hotelu. Nie oczekujmy jednak wysokiej jakości wyżywienia i zakwaterowania, gwiazdki w tych lokalizacjach różnią się od tych, które oferuje Hiszpania czy Portugalia. Za tygodniowy pobyt all inclusive w Turcji zapłacimy około 1000 zł, w Tunezji – 1300 zł.

Więcej informacji na temat kosztów w Turcji znajdziesz tutaj

Ceny w Tunezji sprawdzisz tu

• Egzotyczne wakacje w przystępnej cenie – Tajlandia

Wśród azjatyckich kierunków, największym zainteresowaniem Polaków cieszy się Tajlandia. Najkorzystniejszą cenowo opcją będzie zorganizowanie wakacji na własną rękę. Największym wydatkiem są bilety lotnicze, ale te możemy kupić okazyjnie, podejmując decyzję o szybkim wylocie. Noclegi i wyżywienie na miejscu to niewielkie koszty, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na zdecydowanie więcej niż w przypadku Grecji czy Chorwacji. Pamiętajmy jednak o odpowiednim przygotowaniu do wakacji w Tajlandii – szczepieniach, ubezpieczeniu i spakowaniu do walizki produktów chroniących przed słońcem i komarami, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

weź pożyczkę
Pożyczka na wczasy all inclusive – ile trzeba dopłacić za tę opcję i czy warto?

Pożyczka na wczasy all inclusive – ile trzeba dopłacić za tę opcję i czy warto?

Czym różnią się wakacje all inclusive od zwykłego pobytu w hotelu? Mamy do dyspozycji kilka restauracji i barów, z których oferty skorzystamy bez dodatkowych kosztów. Dzieciaki dostaną lody w cenie wycieczki, a rodzice wypiją napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez limitu przy hotelowym basenie. Jeśli jedziemy do kraju, gdzie ceny jedzenia są wysokie, opcja all inclusive będzie korzystna. Zwiększy to koszt naszej wycieczki, ale ostatecznie zmniejszy całkowitą cenę wyjazdu. Warto zdecydować się na taką dopłatę, a jeśli nie wystarczy nam wakacyjnego budżetu, skorzystać z szybkiej pożyczki. Będziemy mogli spłacić ją w następnym lub kolejnym miesiącu i zagwarantować sobie w ten sposób komfort niemartwienia się  o nic.

Pożyczka na spontaniczny wyjazd… gdy liczy się czas

Bardzo często najatrakcyjniejsze oferty wyjazdów do spa, na weekend, a także biletów lotniczych wiążą się z szybkim opłaceniem wyjazdu. Tykające zegarki promocyjne wabią nas w social mediach i nagle mamy ochotę rzucić wszystko i po prostu wyjechać. W sieci istnieje również dużo stron i porównywarek dla łowców wakacyjnych okazji, na których codziennie pojawiają się oferty w zaskakująco niskich cenach. Zwykle jednak trzeba się na nie decydować w zasadzie od razu. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią kwotą gotówki na koncie, a nie chcemy, żeby oferta nam przepadła, możemy zdecydować się na wzięcie pożyczki. Ta w banku wiąże się z długim czasem oczekiwania na decyzję. Pożyczka gotówkowa w instytucji pozabankowej słynie z tego, że jest błyskawiczna.

Pożyczka na nieoczekiwane lub awaryjne wydatki w trakcie podróży

Bywa również tak, że w trakcie podróży zdarzają się nieoczekiwane lub awaryjne wydatki: zgubiony portfel, opóźniony bagaż, awaria samochodu. Czasem już na lotnisku okazuje się, że mamy za ciężki bagaż i musimy za dodatkowe kilogramy zapłacić. Bywa też tak, że na wakacjach zachorujemy i musimy pokryć dodatkowe koszty leczenia.

W tych nagłych i niespodziewanych sytuacjach również liczy się szybkość finansowania i brak formalności, W przypadku szybkiej pożyczki gotówkowej, proces przebiega bardzo sprawnie, wniosek składa się w kilka chwil online lub przez aplikację mobilną, niepotrzebne są żadne zaświadczenia, decyzja o przyznaniu pożyczki jest szybka a pieniądze błyskawicznie zasilają nasze konto.

Pożyczka na podróż poza sezonem – kiedy i dlaczego warto?

Podróż poza sezonem wiąże się ze zdecydowanie niższym jej kosztem, a także mniejszą liczbą turystów na miejscu. Możemy zdecydować się na pobyt we wrześniu, dzięki czemu znacznie obniżymy jego cenę i przedłużymy sobie wakacje. Oczywiście to moment, w którym czeka nas wiele wydatków związanych z początkiem roku szkolnego, ale dzieci nie będą miały wiele materiału do nadrobienia. Pożyczka na takie wakacje po sezonie pozwoli na odroczenie płatności na 30 dni (na taki okres udzielana jest pożyczka w VIVUS, chyba że zdecydujemy się na skorzystanie z pierwszej pożyczki do 3000 zł, 0% RRSO (przykład reprezentatywny na końcu artykułu, na dole strony) – wtedy mamy nawet 61 dni na spłatę), co może być nie bez znaczenia ze względu na nadszarpnięty szkolną wyprawką budżet domowy.

weź pożyczkę
Pieniądze na wakacje – skąd je wziąć?

Pieniądze na wakacje – skąd je wziąć?

Mimo oszczędzania na wakacje, ich wcześniejszego planowania, czy wyjątkowego szczęścia i talentu w wyszukiwaniu najkorzystniejszych ofert, czasem potrzebne jest finansowe wsparcie w postaci zastrzyku gotówki. Niekiedy będzie to niewielka suma potrzebna na wpłatę zaliczki, zakup biletów lotniczych, które pojawiły się akurat w zaskakująco niskich cenach lub na dopłatę do formuły all inclusive. Innym razem będzie to kwota, dzięki której będziemy mogli sfinansować cały wyjazd. Jak można zdobyć pieniądze na wakacje?

Kredyt wakacyjny w banku – dla kogo będzie odpowiedni

Kredyt gotówkowy w banku to dobre rozwiązanie dla osób, które mają dobrą historię oraz zdolność kredytową ocenianą na podstawie zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. Nie jest to najlepsza propozycja dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki na opłacenie rezerwacji czy zakup okazyjnej oferty wakacyjnej – do złożenia wniosku w banku potrzebne będą wspomniane zaświadczenia, trzeba też doliczyć czas na ocenę przez bank naszej zdolności kredytowej.

Wakacje i wczasy na raty lub odroczona w czasie płatność w biurze podróży

Niektóre biura podróży oferują możliwość rozłożenia kosztu podróży na kilka rat. Pierwszą ratę należy wpłacić bezpośrednio przed wyjazdem lub po jego zakończeniu. Wtedy jednak oczywiście musimy wybrać ofertę właśnie tego konkretnego biura podróży, które oferuje wakacyjne raty. Jeśli do wyjazdu na wakacje jest jeszcze dużo czasu – jak w przypadku wakacji first minute lub ofert kupowanych z dużym wyprzedzeniem – w niektórych biurach możliwe jest wpłacenie niewielkiej zaliczki wynoszącej np. 5% wartości wycieczki i odroczenie płatności pozostałej kwoty do kilku tygodni przed wyjazdem.

Karta kredytowa lub debet na koncie

Opłacenie wakacji za pomocą karty kredytowej lub debetu na koncie to szybkie i proste rozwiązanie dostępne od ręki dla tych, którzy mają takie możliwości. Trzeba jednak pamiętać o konieczności spłaty w czasie okresu bezodsetkowego, w innym przypadku koszt naszych wakacji drastycznie wzrośnie.

Pożyczka od rodziny, z pracy, od znajomych – zalety, wady

Pożyczka od rodziny, znajomych lub z zakładu pracy nie wiąże się z dodatkowym oprocentowaniem, a co za tym idzie jest rozwiązaniem bez dodatkowych kosztów. Niestety, gdy chcemy wyjechać w wakacje, nasi bliscy mają zazwyczaj podobne plany i trudno liczyć na ich wsparcie.

Jeśli chodzi o wsparcie finansowe pracodawcy w kwestii wakacji możemy liczyć na dofinansowanie wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), czyli tzw. wczasy pod gruszą. Pracownicy planują i opłacają wyjazd, a pracodawca zwraca im część lub całość kosztów. Wysokość dopłaty zależy od wysokości wynagrodzenia danej osoby, a także jego sytuacji materialnej. Jest to najpopularniejsza forma wsparcia pracowników w zakładach pracy. Niektóre firmy posiadają własne ośrodki, w których pracownicy płacą mniej za noclegi i wyżywienie. W niektórych firmach istnieje też tzw. fundusz pożyczkowy dla pracowników. Warto sprawdzić, w jaki sposób pracodawca może nas wesprzeć w wakacyjnych planach.

Pożyczka wakacyjna w instytucji pozabankowej bez zaświadczeń

Pożyczka na wakacje z instytucji pozabankowej to najszybsze i najprostsze z możliwych rozwiązań. Pozwoli uzyskać gotówkę w krótkim czasie i bez zaświadczeń – może więc być ratunkiem nawet w tak nagłych sytuacjach, gdy przed odlotem okaże się, że nasz bagaż za dużo waży.

Wystarczy wejść do aplikacji lub na stronę internetową i określić interesujące nas warunki udzielenia pożyczki – jej kwotę i preferowany czas spłaty. Pożyczkodawca od razu poda nam wszystkie informacje dotyczące wybranej przez nas opcji pożyczki – prowizję, odsetki, RRSO i na koniec całkowitą kwotę do spłaty. Jeśli kwota nam odpowiada to składamy wniosek online podając nasze dane i robiąc przelew weryfikacyjny za 1 zł lub 1 gr. Decyzja jest błyskawiczna i zostaniemy o niej poinformowani mailem lub smsem – pieniądze są przesyłane na nasze konto od razu w momencie pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Dla kogo taka pożyczka jest optymalnym rozwiązaniem? Z pewnością dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy na wakacje, a z różnych powodów nie mogą uzyskać pieniędzy w banku – nie mają stałego zatrudnienia i stałych, udokumentowanych dochodów, są młodzi i nie mają jeszcze historii kredytowej w banku. Oczywiście należy pamiętać, że pożyczkę trzeba będzie spłacić w określonym terminie, by uniknąć dodatkowych opłat.

Taka ekspresowa forma finansowania jest również dla osób, które potrzebują pieniędzy na „już” a jedynie chwilowo nie mają wystarczających środków na koncie.

To również dobra okazja dla tych, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z pożyczki w danej firmie pożyczkowej. VIVUS oferuje pierwszą pożyczkę „3000 zł na 61 dni”, RRSO wynosi 0% (przykład reprezentatywny na końcu artykułu, na dole strony).

weź pożyczkę