Co to jest ROR?

ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, jest standardowym produktem bankowym, który służy zarówno do przechowywania środków pieniężnych, jak i do przeprowadzania różnorodnych operacji finansowych. Równolegle używanym terminem jest konto osobiste, skierowane do osób fizycznych już od 13. roku życia, do którego z reguły dołączana jest karta debetowa (choć klient może z niej zrezygnować). Chociaż dominującą praktyką jest brak oprocentowania na ROR, niektóre specjalne oferty banków mogą oferować konta z oprocentowaniem dla zgromadzonych środków.

Obecnie dużą popularność zdobywają konta dostępne online, umożliwiające klientom wygodę w zarządzaniu finansami bez konieczności fizycznego odwiedzania placówki bankowej. Za pośrednictwem internetu użytkownicy mogą dokonywać szybkich przelewów, płacić za zakupy online, regulować rachunki i nie tylko.

Interesującym faktem jest, że pierwsze konto osobiste dostępne przez internet zostało wprowadzone w Polsce 14 października 1998 roku, dzięki inicjatywie Powszechnego Banku Gospodarczego w Łodzi.