Pożyczka na oświadczenie – co to znaczy?

Pożyczka na oświadczenie – co to znaczy?

Pożyczka na oświadczenie – co to znaczy?

W sytuacji nagłej, niecierpiącej zwłoki nie mamy czasu by zdobywać odpowiednie zaświadczenia, które potwierdzą, że jesteśmy wiarygodnym finansowo klientem. W takich sytuacjach myślimy o rozwiązaniach szybkich i pomijających formalności. Jednym z nich  jest pożyczka na oświadczenie – nie musimy zdobywać zaświadczeń o dochodach, wystarczy że złożymy oświadczenie o ich wysokości oraz o miejscu i rodzaju zatrudnienia. Czy pożyczka na oświadczenie jest możliwa i bezpieczna?

weź pożyczkę
Pożyczka na oświadczenie o dochodach – gdzie i na jakich warunkach?

Pożyczka na oświadczenie o dochodach – gdzie i na jakich warunkach?

Pożyczkę na podstawie oświadczeń o dochodach oferują zarówno instytucje z sektora bankowego jak i pozabankowego. Każdy taki podmiot ustala indywidualne warunki udzielenia pożyczki.

Pożyczka lub kredyt na oświadczenie o dochodach – co to znaczy?

Do oświadczenia w niektórych instytucjach możemy dostarczyć kserokopie dokumentów potwierdzające źródło dochodów, które deklarujemy. W oświadczeniu powinniśmy zawrzeć informacje dotyczące wysokości zarobków, czasu zatrudnienia (od-do kiedy) oraz formy zatrudnienia (umowa o pracę/o dzieło/zlecenie).

Pożyczka na oświadczenie jest to forma pożyczki, która wymaga od pożyczkobiorcy jedynie drobnych formalności – składane przez niego oświadczenie o uzyskiwanych miesięcznie zarobkach, nie musi być weryfikowane przez pracodawcę. Wystarczy wskazanie źródła utrzymania i jego wysokości. To duże ułatwienie dla osób, których dochody są nieregularne i/lub dysponują mniejszym kapitałem albo posiadają kilka drobnych źródeł utrzymania.

Uwaga!

W VIVUS pożyczkobiorca może uzyskać pożyczkę bez składania oświadczenia o dochodach. Wystarczy dowód osobisty lub paszport (jeśli nie jesteś obywatelem Polski)i złożenie wniosku online.

Czytaj również: Pożyczka bez dochodu stałego lub udokumentowanego>>

Kredyt lub pożyczka na oświadczenie w banku – jakie dokumenty trzeba złożyć i jakie warunki spełnić?

Choć w teorii pożyczka na oświadczenie wymaga tylko jednego dokumentu, w praktyce może wyglądać to nieco inaczej. Jeśli zdecydujemy się na wnioskowanie o taki rodzaj pożyczki w banku, musimy spodziewać się wymogu dostarczenia innych dokumentów, które potwierdzają nasze zatrudnienie, czyli naszą umowę (o pracę/zlecenie/o dzieło). Często banki stawiają klientom dodatkowy warunek, jakim jest prowadzenie konta w danym banku i zasilanie rachunku comiesięcznymi wpłatami, do których bank będzie miał wgląd. Decydując się na kredyt/pożyczkę w banku, w którym posiadamy konto osobiste, na które otrzymujemy wynagrodzenie, jesteśmy w lepszej sytuacji. Bank w szybki sposób jest w stanie sprawdzić historię konta i bardzo możliwe, że zaproponuje nam korzystniejszą ofertę.

Czytaj również: Pożyczka bez dokumentów i formalności - gdzie pożyczysz gotówkę szybko i od ręki?>>

weź pożyczkę
Na jakie kwoty banki udzielają kredytów i pożyczek na oświadczenie?

Na jakie kwoty banki udzielają kredytów i pożyczek na oświadczenie?

Brak dogłębnej weryfikacji klienta wiąże się z zagrożeniem finansowym dla banku na wypadek niedotrzymania przez nas umowy. Dlatego bank nie udzieli nam w tej formie kredytu na wysokie kwoty, najczęściej możemy spodziewać się pożyczki o maksymalnej wartości kilku tysięcy złotych.

Jaka weryfikacja przy pożyczce na oświadczenie?

Weryfikacja odbywa się poprzez sprawdzenie baz BIK, BIG czy KRD. O pożyczkę na oświadczenie w banku nie mogą ubiegać się osoby zadłużone czy te, które w przeszłości do grupy zadłużonych należały –zadłużenie negatywnie wpływają na ocenę zdolności do spłaty. Bardzo często dodatkową formą weryfikacji jest wyciąg z naszego konta i analiza historii operacji na tym rachunku bankowym.

Czy instytucje pozabankowe udzielają pożyczek na oświadczenie? Na jakich warunkach i na jakie kwoty?

Pożyczki na oświadczenie oferowane są przez firmy pożyczkowe. W procesie wnioskowania o pożyczkę należy wtedy podać informacje o rodzaju zatrudnienia i wysokości dochodów, ale nie trzeba fizycznie dostarczać żadnych zaświadczeń firmie pożyczkowej.

Większość instytucji pozabankowych decyduje się jednak na jeszcze prostszy i szybszy sposób weryfikacji swoich klientów. Na przykład w VIVUS  proces wnioskowania o pożyczkę odbywa się online i nie wymaga składania oświadczeń  - wystarczy dowód osobisty lub paszport (jeśli nie jesteś obywatelem Polski)i złożenie wniosku przez pożyczkobiorcę oraz wykonanie przelewu identyfikacyjnego na kwotę 1 gr lub 1 zł. Następnie firma pożyczkowa sprawdza swojego klienta w bazach BIK, BIG czy KRD i wydaje decyzję o udzieleniu pożyczki. W vivus.pl możesz wnioskować o pierwszą pożyczkę do 3000 zł RRSO 0% (przykład reprezentatywny na końcu artykułu).

weź pożyczkę
Czy można wziąć pożyczkę na oświadczenie przez Internet?

Czy można wziąć pożyczkę na oświadczenie przez Internet?

Tak. Oferują to zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe. Przy obecnej digitalizacji tych instytucji taka pożyczka może zostać przez nas wzięta bez wychodzenia z domu - na komputerze bądź dowolnym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu.

Czy pożyczka na oświadczenie to to samo co pożyczka bez sprawdzania baz?

Chociaż wydawać by się mogło, że pożyczka na oświadczenie i pożyczka bez sprawdzania baz są tym samym, są to dwie zupełnie odmienne pożyczki.

  •  Oświadczenie dotyczy deklaracji co do wysokości dochodów, ich płynności, częstotliwości czy formy zatrudnienia.
  • Sprawdzenie baz BIK, KRD, BIG i innych ma na celu ochronę pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy – tzn. weryfikację, czy klient nie jest zadłużony i czy jest w stanie spłacić pożyczkę. Firmy pożyczkowe zazwyczaj sprawdzają bazy, różnica polega jedynie na tym, że każda firma kieruje się swoją własną odrębną polityką - jedne firmy zaglądają wyłącznie do BIK, zaś inne tylko do KRD, BIG InfoMonitor, ERIF czy ZBP lub innych rejestrów.

Czy pożyczka na oświadczenie jest bezpieczna? Co warto sprawdzić, na co uważać?

Pożyczka na oświadczenie jest bezpieczna, ale należałoby zweryfikować firmę, która ją oferuje. Pierwszym punktem weryfikacyjnym może być dla nas jej renoma i to, jak dużo informacji jesteśmy w stanie znaleźć na jej temat. Słowem: czy firma jest transparentna i czy klienci są zadowoleni z jej usług? Słuchajmy własnej intuicji i obaw, a jeśli firma wydaje nam się podejrzana lub niewystarczająco potwierdzona - poszukajmy innej. Warto zapoznać się również z dokumentami Komisji Nadzoru Finansowego i sprawdzić, czy nie zgłaszała ona żadnych zastrzeżeń wobec interesującego nas pożyczkodawcy[1].

Jeśli decydujemy się na pożyczkę nie w banku, a w firmie pożyczkowej, dobrze jest wybrać tę, która należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. PZIP zajmuje się propagowaniem idei odpowiedzialnego i etycznego pożyczania.

Są firmy, które oferują możliwość wzięcia pożyczki bez weryfikacji klienta w BIG – powinien to być dla nas znak ostrzegawczy. Taka firma może narazić nas na dużo wyższe koszty udzielanej pożyczki, gdyż ryzyko braku spłaty jest większe. Listę rzetelnych pożyczkodawców znajdziemy w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych - zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego[2].

weź pożyczkę
Pożyczka online bez zaświadczeń o dochodach w VIVUS – szybkie pieniądze bez formalności

Pożyczka online bez zaświadczeń o dochodach w VIVUS – szybkie pieniądze bez formalności

Firma VIVUS oferuje bezpieczne i szybkie pożyczki. To firma z dużym doświadczeniem (aż 1,5 miliona zarejestrowanych kont) działająca na terenie Polski od 2012 roku, wielokrotnie nagradzana Złotym Laurem Klienta oraz Gwiazdą Jakości Obsługi. Formularz pożyczkowy zawiera pytania tylko o podstawowe dane takie jak numer dowodu osobistego lub paszportu (jeśli nie jesteś obywatelem Polski), adres zamieszkania czy PESEL, które zawsze mamy pod ręką. Pierwsza pożyczka w VIVUS nic nas nie kosztuje, udzielana jest na RRSO 0% (przykład reprezentatywny na końcu artykułu), czyli oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy.

Pożyczka bez żadnych zaświadczeń i oświadczeń

Wnioskując o pożyczkę w firmie VIVUS nie trzeba składać oświadczenia, ponieważ firma ta oferuje chwilówki bez żadnych zaświadczeń i oświadczeń. Aby wnioskować o pożyczkę w VIVUS wystarczy mieć dowód osobisty lub paszport (jeśli nie jesteś obywatelem Polski), nr telefonu i konta bankowego. Do tego należy mieć pełną zdolność prawną i być konsumentem w rozumieniu ustawy o Kredycie Konsumenckim. Vivus.pl udostępnia wszystkie niezbędne dokumenty, łącznie z formularzem informacyjnym oraz wzorem umowy pożyczki na swojej stronie internetowej. Przed złożeniem wniosku powinniśmy ocenić swoją zdolność do spłaty pożyczki w terminie. VIVUS oferuje spłatę w ciągu 30 lub 61 dni, w zależności od tego czy jest to pierwsza czy kolejna pożyczka.

Pożyczka bez wychodzenia z domu – 100% online

 Dzięki przejrzystej stronie internetowej, na vivus.pl z łatwością możemy złożyć wniosek o pożyczkę. Wystarczy na kalkulatorze po prawej stronie wybrać kwotę pożyczki. Musisz wybrać dwie kwoty – kwotę pożyczki oraz kwotę do wypłaty teraz.

  • Kwota pożyczki to cała przyznana kwota pożyczki, którą można wypłacić w ciągu trwania pożyczki i którą można wypłacać w częściach. Można też nie wypłacać całej przyznanej kwoty – to informacja dla klienta, ile maksymalnie może pożyczyć.
  • Kwota do wypłaty to zaś kwota, która zostanie wypłacona od razu, w momencie przyznania pożyczki.

Warto zawsze wybrać jak największą kwotę pożyczki. Można wtedy wypłacić w razie potrzeby dodatkowe kwoty, choć nie trzeba. Dokładna instrukcja krok po kroku dostępna jest tu: https://www.vivus.pl/jak-wziac-pozyczke.

Szybka weryfikacja i decyzja kredytowa

W celu potwierdzenia wniosku wykonujemy przelew identyfikacyjny na  kwotę 1 grosza, jeśli korzystamy z przelewu tradycyjnego lub 1 złotego, jeśli korzystamy z Autopay. Po zaksięgowaniu musimy poczekać na weryfikację. Firma VIVUS posiada zautomatyzowany system weryfikacji wniosków, dlatego decyzję o przyznaniu pożyczki możemy otrzymać nawet już po kilku minutach od jego złożenia. Wszystko dzieje się drogą elektroniczną, akceptację lub odmowę otrzymujemy w formie wiadomości SMS lub e-mail.

Błyskawiczna gotówka na konto

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kwota przez nas wnioskowana jest wysyłana bezpośrednio na podane przez nas konto bankowe. To kwestia zaledwie chwili, dlatego pożyczone pieniądze możemy od razu przeznaczyć na wybrany przez nas cel. VIVUS współpracuje z 6 bankami – Alior Bank, Bank Pekao S.A., Velo Bank, ING Bank, Millenium Bank, PKO Bank Polski – dlatego jeśli posiadamy konto w jednym z poniższych banków, pieniądze na konto wpłyną najszybciej. W innym przypadku czas otrzymania środków na konto zależy od sesji międzybankowych ustalonych przez bank, w którym mamy konto.

Po zamknięciu wniosku, VIVUS wysyła nam wszystkie niezbędne informacje – umowę pożyczki oraz listę i termin spłat pożyczki. Do tych danych masz również dostęp w swoim indywidualnym Profilu Klienta.

[1]https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

[2]https://www.knf.gov.pl/podmioty/Rejestry_i_Ewidencje/rejestr_instytucji_pozyczkowych

weź pożyczkę