Myślisz o pożyczce i przeraża cię ilość formalności?
Boisz się, że nie masz szans na pożyczkę ze względu na rodzaj zatrudnienia? A może nie chcesz prosić o zaświadczenia w pracy? Nie musisz się martwić, wybierając pożyczkę online w firmie pożyczkowej zamiast w banku, możesz otrzymać dodatkową gotówkę szybko, bez dokumentów, zbędnych formalności i weryfikacji zatrudnienia. Podpowiadamy, jak to wygląda w praktyce!
Banki kuszą ofertami kredytów i pożyczek online bez wychodzenia z domu, ale rzadko wspominają o tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby dodatkową gotówkę otrzymać. Zazwyczaj pożyczanie pieniędzy w bankach wiąże się z wieloma formalnościami do spełnienia. Czego właściwie wymaga bank, zanim udzieli pożyczki?
Jest to podstawowy dokument potwierdzający tożsamość danej osoby, dlatego jest też niezbędnym elementem wymaganym przy składaniu wniosku o pożyczkę lub kredyt. Oczywiście dotyczy to obywateli Polski, bo cudzoziemcy są proszeni o przedłożenie karty stałego lub czasowego pobytu, na podstawie której potwierdzane są dane wnioskodawcy. Co istotne, nie zawsze wymagane jest fizyczne okazanie dokumentu. Zdarza się, że banki proszą jedynie o wpisanie do wniosku numeru, serii dokumentu, daty jego ważności lub organu wydającego dokument, a weryfikacja danych następuje poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego (na symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł)z rachunku osobistego wnioskodawcy.
Bez wniosku nie jest możliwe zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania finansowego. Jest to podstawowy dokument, w którym wyrażamy chęć wzięcia kredytu bądź pożyczki. W nim umieszczane są dane wnioskodawcy tj. imię, nazwisko, numer PESEL, a także wszystkie informacje dotyczące kredytu lub pożyczki tj. wysokość zobowiązania, okres spłaty itp.
Nie każdy bank wymaga fizycznego przedłożenia zaświadczenia o zarobkach, ale wciąż jest to podstawowy dokument, na podstawie którego obliczana jest zdolność kredytowa wnioskodawcy. Zazwyczaj zaświadczenie od pracodawcy, czyli tzw. promesę należy dostarczyć ubiegając się np. o kredyt hipoteczny. W zależności od banku może on wymagać informacji o wysokości zarobków z 1, 2, 3,a nawet 6 miesięcy. W przypadku kredytów gotówkowych i pożyczek na mniejsze kwoty tego typu procedura jest uproszczona - niekiedy wystarczy ustne lub pisemne poręczenie (oświadczenie) o formie zatrudnienia i wysokości otrzymywanego wynagrodzenia, aby móc ubiegać się o pożyczkę.
W przypadku osób na rencie lub emeryturze lub tych otrzymujących świadczenia socjalne należy przedłożyć zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów wystawione przez odpowiedni urząd lub instytucję, która zajmuje się wypłatą danego świadczenia.
Zaświadczenie o dochodach od pracodawcy musi zawierać:
A kiedy bank może chcieć skontaktować się z pracodawcą? Najczęściej wtedy, gdy chce potwierdzić zgodność składanych zaświadczeń lub oświadczeń ze stanem rzeczywistym. Zazwyczaj tego typu praktyki stosuje się przy kredytach hipotecznych lub gotówkowym na dużą sumę lub gdy świadomie (poprzez podpisanie stosownego dokumentu) wyrażamy zgodę na kontakt banku z naszym pracodawcą. Banki mogą kontaktować się z pracodawcami również wtedy, gdy występują problemy ze spłatą zobowiązania - ma to na celu wyjaśnienie sytuacji pracownika i ustalenie przyczyny braku spłaty kredytu lub pożyczki.
Przedłożenie dokumentów w celu zaciągnięcia pożyczki lub kredytu gotówkowego ma na celu uwiarygodnić i zabezpieczyć procedurę wypłaty gotówki. Podstawowe dane tj. dane osobowe czy numer PESEL mają na celu weryfikację tożsamości klienta - pozwala to wykluczyć podszywanie się pod inną osobę w celu wyłudzenia pożyczki na dowód lub kredytu.
Dodatkowe zaświadczenia tj. zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, kserokopie umowy czy wyciągi z konta mają na celu zabezpieczenie zobowiązania finansowego. Każda osoba starająca się o kredyt lub pożyczkę musi posiadać stałe dochody, które pozwolą w przyszłości uregulować zaciągnięty w banku kredyt lub pożyczkę. W ten sposób banki zabezpieczają się przed ryzykiem- brakiem wypłacalności klienta lub fabrykowaniem danych w celu wyłudzenia gotówki, której nie będą w stanie zwrócić. Dokumenty potwierdzające zatrudnienie lub osiągane dochody mają też niemałe znaczenie w określeniu zdolności kredytowej wnioskodawcy, a więc i oszacowaniu maksymalnej kwoty kredytu czy pożyczki, o którą może wnioskować.
Pożyczki bez dokumentów są skierowane do wszystkich, którzy szukają wsparcia finansowego, ale nie mają możliwości udokumentowania swoich przychodów, nie mają stałej pracy, stałego dochodu. W szczególności mogą z nich skorzystać:
Pożyczka bez dokumentów i formalności, której udzielają instytucje pozabankowe, jest szansą dla osób bezrobotnych lub o nieudokumentowanych dochodach, a także wszystkich tych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, na uzyskanie niezależnego finansowego wsparcia. Pożyczka bez dokumentów firmie pożyczkowej to szansa na podreperowanie budżetu dla wszystkich, którzy nie są w stanie spełnić wymogów narzucanych przez instytucje bankowe.
W VIVUS możesz wnioskować o pożyczkę online bez zaświadczeń o zarobkach i dokumentów od pracodawcy - otrzymasz ją szybko, bez zbędnych formalności i co ważne - otrzymasz pieniądze na dowolny cel. Dodatkowo, pierwsza pożyczka do 3000 zł to 0% RRSO (przykład reprezentatywny na końcu artykułu) -oddajesz dokładnie tyle ile pożyczyłeś. Co zatem zrobić żeby dostać pożyczkę w VIVUS?
Wystarczy wejść na stronę vivus.pl i na kalkulatorze po prawej stronie wybrać kwotę pożyczki. Musisz wybrać dwie kwoty - kwotę pożyczki oraz kwotę do wypłaty teraz.
Warto zawsze wybrać jak największą kwotę pożyczki. Można wtedy wypłacić w razie potrzeby dodatkowe kwoty. Nawet w przypadku kolejnej płatnej pożyczki pożyczkobiorca ponosi jedynie koszty wypłaconych kwot.
Po wybraniu i określeniu kwot należy zarejestrować się i złożyć wniosek o pożyczkę - w tym celu wystarczy wpisać do formularza swoje dane i zaakceptować niezbędne zgody.
Następnie należy potwierdzić swoje dane, wykonując jednorazowy przelew identyfikacyjny na kwotę 1 gr lub1 zł ze swojego konta osobistego (kwota zostanie zwrócona na konto w momencie dzielenia pożyczki).
Po wykonaniu tych czynności wystarczy zaczekać na decyzję pożyczkową. Zwykle weryfikacja klienta nie trwa długo i całkiem możliwe, że pieniądze mogą się znaleźć na twoim koncie jeszcze tego samego dnia.