Powrót
10/12/2018

Historia kredytowa

Historia kredytowa
Autor
Anna Dobrzanska

Historia kredytowa to wszystkie informacje o zobowiązaniach kredytobiorcy. Znajdziemy tutaj aktualne i historyczne dane na temat wysokości ewentualnego zadłużenia oraz terminowości regulowania kredytów oraz pożyczek.

Dobra historia kredytowa zależy głównie od tego, czy klient spłaca regularnie swoje kredyty. Brane pod uwagę są również inne zobowiązania np. pożyczki, karty kredytowe, zakupy na raty, debet na karcie.Warto wiedzieć, że brak historii kredytowej może być problemem w niektórych bankach. Dlaczego? Ponieważ klient nie jest widoczny w BIK, a tym samym bank nie ma informacji o tym, czy klient jest w stanie spłacić swoje zobowiązanie terminowo.Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w zbudowaniu dobrej historii kredytowej:

  1. Zacznij od niewielkiego debetu na koncie, kontrolując jego spłatę.
  2. Załóż kartę kredytową z niewielkim limitem łatwym do uregulowania.
  3. Jeśli planujesz zakup np. sprzętu, który przewidziałeś w budżecie, kup go na raty.
  4. Weź niewielką pożyczkę tak, abyś mógł ją szybko spłacić.
  5. Kontroluj swoją historię poprzez sprawdzenie siebie w bazie BIK.
No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1400 zł
Całkowita kwota do spłaty 1400 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Najnowsze porady