Pożyczka na wyciąg z konta – dla kogo i na czym polega?

Pożyczka lub kredyt na wyciąg z konta bankowego - dla kogo?

Pożyczka lub kredyt na wyciąg z konta bankowego - dla kogo?

Pożyczka na wyciąg z konta bankowego to rozwiązanie dla osób, które podczas wnioskowania o kredyt lub pożyczkę chcą uniknąć formalności i dostarczania zaświadczeń o zarobkach. Ofertę pożyczki na wyciąg z konta można znaleźć zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku? Czy historia konta bankowego może zastąpić zaświadczenie o dochodach? Na co warto zwrócić uwagę wybierając najlepszą ofertę pożyczki na wyciąg z konta?

Z artykułu dowiesz się:

 1. Jakie zaświadczenia potrzebne są do pożyczki lub kredytu udzielanych przez bank?
 2. Zaświadczenie o dochodach potrzebne do kredytu w banku – co zamiast tego dokumentu?
 3. Wyciąg z konta bankowego a ocena zdolności kredytowej
 4. Wyciąg z konta bankowego – co to jest
 5. Skąd wziąć wyciąg bankowy?
 6. Jakie operacje na wyciągu bankowym mają szczególne znaczenie
 7. Czy 500 plus i alimenty podnoszą zdolność kredytową
 8. Pożyczka lub kredyt na wyciąg z konta – dla kogo i na co zwrócić uwagę
 9. Pożyczka pozabankowa online bez wyciągu z konta i bez zaświadczeń

Jakie zaświadczenia potrzebne są do pożyczki lub kredytu udzielanych przez bank?

Umowa kredytowa z bankiem musi zawierać nasze dane – imię i nazwisko, PESEL oraz numer i serię dowodu. Dowód osobisty, który potwierdzi naszą tożsamość jest więc podstawowym dokumentem, bez którego nie będziemy mogli złożyć wniosku. Do wniosku o kredyt lub pożyczkę w banku najczęściej musimy dołączyć zaświadczenie o dochodach wystawiane przez pracodawcę.

weź pożyczkę
Zaświadczenie o dochodach potrzebne do kredytu w banku – co zamiast tego dokumentu?

Zaświadczenie o dochodach potrzebne do kredytu w banku – co zamiast tego dokumentu?

Zaświadczenie o dochodach potrzebne jest do potwierdzenia zadeklarowanych przez nas stałych dochodów. Powinny znaleźć się w nim informacje dotyczące wysokości zarobków, czasu zatrudnienia (od kiedy, do kiedy), formy zatrudnienia (umowa o pracę, zlecenie itp.).

Informacja o osiąganych przez nas dochodach stałych jest jedną z najważniejszych kwestii podczas oceny zdolności kredytowej, tzn. że ma decydujący wpływ na pozytywną lub negatywną decyzję kredytową. O jakie zaświadczenia mogą poprosić instytucje finansowe? Mogą to być:

 • odcinek emerytury lub renty;
 • aktualny „pasek płacowy”;
 • zeznania podatkowe: PIT 11, 40A, 37, 36;
 • przekaz pocztowy potwierdzający wpływ zasiłku macierzyńskiego lub zdrowotnego;
 • zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości osiąganych przychodów;
 • wyciąg z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy.

Wyciąg z konta bankowego a ocena zdolności kredytowej

Niezależnie od zaświadczenia o dochodach, instytucja finansowa może poprosić nas o wyciąg z konta bankowego. Dzięki niemu bank lub instytucja pozabankowa uzyska więcej informacji dotyczących naszej stabilności finansowej.

Wyciąg z konta bankowego – co to jest?

Wyciąg bankowy z konta to dokument, który w sposób szczegółowy przedstawia historię operacji na rachunku bankowym. W wyciągu z konta bankowego ukazane są wszystkie wpływy na konto oraz wszystkie jego obciążenia. Wyciąg z konta daje szerszy obraz naszej sytuacji finansowej niż zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Bank lub instytucja finansowa może realnie ocenić nie tylko nasze dochody, ale również to, ile i z jaką częstotliwością wydajemy pieniądze, jakie są nasze koszty życia. Dokument będzie również zawierał informację, czy otrzymujemy od pracodawcy wynagrodzenie o stałej wysokości, czy może podzielone jest ono na część stałą i ruchomą (premie, nadgodziny, nagrody). Najważniejsze jest stałe źródło dochodu, te dodatkowe nie w każdym miesiącu będą tak samo wysokie. Wyciąg z konta bankowego pozwala także zweryfikować, jak zarządzamy budżetem miesięcznym – czy jesteśmy w stanie coś zaoszczędzić czy może co miesiąc zerujemy konto lub ledwo starcza nam do następnej wypłaty.

weź pożyczkę
Skąd wziąć wyciąg bankowy?

Skąd wziąć wyciąg bankowy?

Wyciąg możemy wygenerować sami w systemie naszej bankowości online lub możemy zgłosić się do placówki bankowej z prośbą o przygotowanie wyciągu w formie papierowej (czasem doliczane są za to dodatkowe opłaty).

Jakie operacje na wyciągu bankowym mają szczególne znaczenie

Niektóre operacje na rachunku bankowym mają szczególne znaczenie przy ocenie zdolności kredytowej. Zaliczamy do nich:

 • wysokość wynagrodzenia wpływająca co miesiąc na konto;
 • zaciągnięte zobowiązania, które są obciążeniem dla naszego miesięcznego budżetu;
 • utrzymanie samochodu, czynsz za mieszkanie i inne opłaty stałe;
 • egzekucje komornicze i alimenty;
 • dostępne i wykorzystywane limity kredytowe.
jakie informacje z wyciągu konta są ważne dla oceny zdolności kredytowej?

weź pożyczkę
Czy 500 plus i alimenty na wyciągu z konta podnoszą zdolność kredytową

Czy 500 plus i alimenty na wyciągu z konta podnoszą zdolność kredytową

Banki przy ocenie zdolności kredytowej zwykle nie biorą pod uwagę takich źródeł dochodu jak zapomogi, alimenty, stypendia czy zasiłki. Tego typu świadczenia przyznawane są okresowo, a ich wartość może ulec zmianie.

Pożyczka na 500 plus i alimenty – dowiedz się więcej>>

Jeśli jednak chodzi o program 500 plus, coraz więcej banków zaczęło wliczać to świadczenie do dochodu kredytobiorcy. Nie ma to zastosowania jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, jednak przy niskich kwotach kredytów gotówkowych i pożyczek uznawanie środków z 500+ jest coraz bardziej popularne. Również instytucje pozabankowe często biorą pod uwagę wpływy z 500 plus. Nie ma jednak konkretnych i uniwersalnych regulacji więc każdorazowo warto dowiedzieć się, czy bank lub instytucja pozabankowa, w których wnioskujemy o kredyt lub pożyczkę, bierze pod uwagę świadczenie 500 plus przy ocenie naszej zdolności kredytowej.

weź pożyczkę
Pożyczka lub kredyt na wyciąg z konta – dla kogo i na co zwrócić uwagę

Pożyczka lub kredyt na wyciąg z konta – dla kogo i na co zwrócić uwagę

Wyciąg z konta bankowego najczęściej wymagany jest w banku jako dodatkowy dokument dołączany do zaświadczenia o zarobkach. Są jednak instytucje finansowe, głównie pozabankowe, które oceniają zdolność kredytową wyłącznie na podstawie wyciągu z konta bankowego. Tzn. że nie wymagają zaświadczenia o dochodach. Dla kogo dedykowana jest oferta takich instytucji i na co zwrócić uwagę?

Pożyczka lub kredyt na wyciąg z konta zdecydowanie ułatwi proces wnioskowania o pożyczkę osobom, których dochody nie są stałe i/lub pochodzą z różnych źródeł. To także dobre rozwiązanie, gdy na konto bankowe wpływają nieregularne kwoty.

Pożyczka na wyciąg z konta w instytucji pozabankowej zwiększy również szanse osób, których dużą część dochodów stanowią świadczenia. Do tej grupy zaliczają się: studenci, renciści, emeryci i osoby otrzymujące alimenty oraz 500 plus.

kiedy pożyczka na wyciąg z konta może być pomocna?

weź pożyczkę
Pożyczka pozabankowa online bez wyciągu z konta i bez zaświadczeń

Pożyczka pozabankowa online bez wyciągu z konta i bez zaświadczeń

 • Pożyczka na dowód bez formalności

Istnieje jeszcze prostszy i szybszy sposób na ominięcie formalności niż pożyczka na wyciąg z konta. Instytucje pozabankowe, np. vivus.pl, oferują możliwość wzięcia pożyczki gotówkowej na podstawie dowodu osobistego i szybkiej weryfikacji w BIK.

 • Pożyczka przez Internet – prosta i szybka

Niewątpliwą zaletą takiej pożyczki jest szybkość, z jaką firma pożyczkowa weryfikuje wniosek, decyduje o przyznaniu pieniędzy i przelewa środki na konto klienta. Wszystko to dzięki procesowi udzielania pożyczek przez Internet. Najważniejsza jest jednak łatwość pozyskania pieniędzy – można pożyczyć nawet kilka tysięcy złotych bez zaświadczeń. Wystarczy dowód osobisty, nr konta bankowego i nr telefonu komórkowego. Dodatkowo, VIVUS oferuje pierwszą pożyczkę 3000 zł na 0% RRSO, czyli oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy (przykład reprezentatywny znajduje się na końcu artykułu, na dole strony). Promocyjna pożyczka VIVUS udzielana jest na 61 dni.

 • Pożyczki bez BIK

Na rynku usług finansowych znajdziemy również takie firmy pożyczkowe, które oferują zaciągnięcie pożyczki bez weryfikacji klienta w BIK. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie poważne i godne zaufania instytucje bankowe i pozabankowe potwierdzają zdolność kredytową osoby wnioskującej. Firma, która udziela pożyczki bez sprawdzania zdolności do jej spłaty, powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Warto też wziąć pod uwagę to, że mniejsza weryfikacja pożyczkobiorcy to wyższe ryzyko po stronie pożyczkodawcy. Może to wpłynąć na wyższe koszty udzielanej pożyczki.

weź pożyczkę