Powrót

Pożyczka na 500 plus, alimenty i świadczenia rodzinne – czy jest możliwa?

Pożyczka na 500 plus, alimenty i świadczenia rodzinne – czy jest możliwa?

Wnioskując o pożyczkę w banku, musimy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, niezbędne do oceny naszej zdolności kredytowej. Czy zatem 500+, alimenty i inne świadczenia rodzinne będą brane pod uwagę jako dochód? Jak do tego zagadnienia podchodzą instytucje pozabankowe?

Z artykułu dowiesz się:

  1. Kredyt lub pożyczka na 500 plus – w banku czy firmie pożyczkowej?
  2. 500+ a zdolność kredytowa
  3. 500+ a kredyt hipoteczny
  4. 500+ a kredyt gotówkowy
  5. Pożyczka na 500+ przez Internet w instytucji pozabankowej
  6. Pożyczka na 500+ bez BIK i sprawdzania w bazach dla zadłużonych
  7. Co liczy się jako dochód dla pożyczkodawcy?
  8. Pożyczka na świadczenia rodzinne i socjalne
  9. Pożyczka lub kredyt na alimenty – czy jest możliwa?
  10. Czy możliwa jest pożyczka bez pracy i stałych dochodów?
No items found.

Kredyt lub pożyczka na 500 plus – w banku czy firmie pożyczkowej?

Świadczenie 500 plus zasila nasz budżet domowy, zwiększa ilość dostępnych środków na koncie. Pytanie więc, czy wpływa pozytywnie na zdolność kredytową i czyni nas bardziej wiarygodnymi w oczach banku lub innej instytucji pożyczkowej?

Sprawdź warunki skorzystania z programu 500 plus >>

• 500+ a zdolność kredytowa

Zdolnością kredytową definiuje się to, czy jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie finansowe wraz z odsetkami w określonym terminie. Osoby niezatrudnione na umowę o pracę, których zarobki nie są wysokie lub bywają sezonowe, mogą mieć problem z uzyskaniem wyższego kredytu. Wynagrodzenie nie jest jednak jedyną formą wpływu na konto – możemy pobierać także świadczenia, takie jak 500+, które zwiększają nasz miesięczny dochód. Niestety, nie oznacza to, że w każdym przypadku 500+ pozytywnie wpłynie na naszą zdolność kredytową.

• 500+ a kredyt hipoteczny

W przypadku, gdy staramy się o kredyt hipoteczny, banki nie akceptują świadczenia rodzinnego 500+. Wpływy te nie są uznawane za stałe źródła dochodu, ponieważ okres ich wypłacania i wysokość uzależnione są od różnych zmiennych określanych w ustawach i ich nowelizacjach.

500+ a kredyt gotówkowy

Nieco inaczej podchodzą do tego świadczenia banki, gdy staramy się o niższe kwoty kredytu gotówkowego. Wiele z nich uwzględnia 500+ w dochodach rodziny. W tym przypadku wynagrodzenie od pracodawcy wciąż jest głównym źródłem stałym, ale świadczenie rodzinne już coraz częściej brane pod uwagę jako dodatkowe źródło dochodu.

500+ a zdolność kredytowa

• Pożyczka na 500+ przez Internet w instytucji pozabankowej

Wiele instytucji pozabankowych uznaje świadczenie 500+ jako źródło dochodu, które zasila nasz comiesięczny budżet. Są też firmy pożyczkowe, które nie wymagają żadnych zaświadczeń – ani tych o dochodach, ani tych potwierdzających przyznanie świadczenia 500+. Proces wnioskowania jest szybki i prosty, a pieniądze błyskawicznie trafiają na nasze konto. Weryfikacja naszych danych odbywa się online, a formalności ograniczone są do minimum.


Całkowita kwota pożyczki 1000 zł
Całkowita kwota do spłaty 1000 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 01.07.2022 r.