Pożyczka na 500 plus, alimenty i świadczenia rodzinne – czy jest możliwa?

Pożyczka na 500+ (plus) i alimenty. Czy kredyt na 500+ jest możliwy?

Pożyczka na 500+ (plus) i alimenty. Czy kredyt na 500+ jest możliwy?

Wnioskując o pożyczkę w banku, musimy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, niezbędne do oceny naszej zdolności kredytowej. Czy zatem 500+, alimenty i inne świadczenia rodzinne będą brane pod uwagę jako dochód? Jak do tego zagadnienia podchodzą instytucje pozabankowe?

Z artykułu dowiesz się:

  1. Kredyt lub pożyczka na 500 plus – w banku czy firmie pożyczkowej?
  2. 500+ a zdolność kredytowa
  3. 500+ a kredyt hipoteczny
  4. 500+ a kredyt gotówkowy
  5. Pożyczka na 500+ przez Internet w instytucji pozabankowej
  6. Pożyczka na 500+ bez BIK i sprawdzania w bazach dla zadłużonych
  7. Co liczy się jako dochód dla pożyczkodawcy?
  8. Pożyczka na świadczenia rodzinne i socjalne
  9. Pożyczka lub kredyt na alimenty – czy jest możliwa?
  10. Czy możliwa jest pożyczka bez pracy i stałych dochodów?
weź pożyczkę
No items found.
Kredyt lub pożyczka na 500 plus – w banku czy firmie pożyczkowej?

Kredyt lub pożyczka na 500 plus – w banku czy firmie pożyczkowej?

Świadczenie 500 plus zasila nasz budżet domowy, zwiększa ilość dostępnych środków na koncie. Pytanie więc, czy wpływa pozytywnie na zdolność kredytową i czyni nas bardziej wiarygodnymi w oczach banku lub innej instytucji pożyczkowej?

Sprawdź warunki skorzystania z programu 500 plus >>

• 500+ a zdolność kredytowa

Zdolnością kredytową definiuje się to, czy jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie finansowe wraz z odsetkami w określonym terminie. Osoby niezatrudnione na umowę o pracę, których zarobki nie są wysokie lub bywają sezonowe, mogą mieć problem z uzyskaniem wyższego kredytu. Wynagrodzenie nie jest jednak jedyną formą wpływu na konto – możemy pobierać także świadczenia, takie jak 500+, które zwiększają nasz miesięczny dochód. Niestety, nie oznacza to, że w każdym przypadku 500+ pozytywnie wpłynie na naszą zdolność kredytową.

• 500+ a kredyt hipoteczny

W przypadku, gdy staramy się o kredyt hipoteczny, banki nie akceptują świadczenia rodzinnego 500+. Wpływy te nie są uznawane za stałe źródła dochodu, ponieważ okres ich wypłacania i wysokość uzależnione są od różnych zmiennych określanych w ustawach i ich nowelizacjach.

500+ a kredyt gotówkowy

Nieco inaczej podchodzą do tego świadczenia banki, gdy staramy się o niższe kwoty kredytu gotówkowego. Wiele z nich uwzględnia 500+ w dochodach rodziny. W tym przypadku wynagrodzenie od pracodawcy wciąż jest głównym źródłem stałym, ale świadczenie rodzinne już coraz częściej brane pod uwagę jako dodatkowe źródło dochodu.

500+ a zdolność kredytowa


weź pożyczkę
Pożyczka na 500+ przez Internet w instytucji pozabankowej

Pożyczka na 500+ przez Internet w instytucji pozabankowej

Wiele instytucji pozabankowych uznaje świadczenie 500+ jako źródło dochodu, które zasila nasz comiesięczny budżet. Są też firmy pożyczkowe, które nie wymagają żadnych zaświadczeń – ani tych o dochodach, ani tych potwierdzających przyznanie świadczenia 500+. Proces wnioskowania jest szybki i prosty, a pieniądze błyskawicznie trafiają na nasze konto. Weryfikacja naszych danych odbywa się online, a formalności ograniczone są do minimum.

Pożyczka na 500+ bez BIK i sprawdzania w bazach dla zadłużonych

Wpływy ze świadczeń rodzinnych, np. 500+, wyprawki 300+, zasiłków czy alimentów nie podlegają egzekucji komorniczej oraz przez firmę windykacyjną. Ofertą pożyczki na 500+ bez BIK mogą być zainteresowane osoby, które zalegają ze spłatą zobowiązań i mają negatywne wpisy w BIK, BIG i KRD. Są to rejestry, w których najczęściej firmy pożyczkowe sprawdzają swoich klientów. Jeśli spóźniliśmy się ze spłatą raty pożyczki to najprawdopodobniej taki negatywny wpis jest odnotowany w rejestrach i obniża naszą zdolność kredytową. Należy być ostrożnym zanim zaciągnie się zobowiązanie w firmie, która nie sprawdza wiarygodności finansowej klientów w podstawowych rejestrach. To znaczy, że taka firma nie dba o bezpieczeństwo własne i klientów. W interesie firmy pożyczkowej leży, aby pożyczka została zwrócona, w interesie pożyczkobiorcy – by nie wpaść w spiralę zadłużenia. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że im większe ryzyko po stronie pożyczkodawcy, tym wyższych opłat za udzielenie pożyczki można się spodziewać.

weź pożyczkę
Co liczy się jako dochód dla pożyczkodawcy?

Co liczy się jako dochód dla pożyczkodawcy?

Dochodem pożyczkobiorcy nazywamy wszystkie wpłaty na jego konto, które są stałe. Najważniejszym i najbardziej wartościowym wpływem jest wynagrodzenie za pracę – m.in. z tytułu umowy o pracę, zlecenie czy dzieło, z działalności gospodarczej i rolniczej, z kontraktów menedżerskich. Za główne źródło dochodów mogą zostać uznane wpływy z tytułu renty czy emerytury. Jako dodatkowe źródło dochodów pożyczkodawcy uznają świadczenia rodzinne, alimenty, niektóre zasiłki, stypendia.

weź pożyczkę
Pożyczka na świadczenia rodzinne i socjalne

Pożyczka na świadczenia rodzinne i socjalne

Wśród przyznawanych świadczeń rodzinnych można wymienić różne zasiłki, świadczenia rodzicielskie, opiekuńcze, alimenty i zapomogi. Wszystkie mogą pozytywnie wpłynąć na naszą ocenę jako pożyczkobiorcy pod warunkiem, że nie są to nasze jedyne dochody. Dla instytucji pożyczkowej liczy się to, na ile świadczenia zwiększają nasz comiesięczny budżet. Ważna więc będzie wysokość świadczeń – ze względu na zbyt niskie kwoty, niektóre świadczenia socjalne (np. zasiłek z MOPS) nie są brane pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej.

Pożyczka lub kredyt na alimenty – czy jest możliwa?

Na zdolność kredytową większy wpływ będą miały alimenty zasądzone małżonkowi, mniejszą wagę bank przywiązuje do tych przyznanych na dziecko. Pożyczka na alimenty możliwa jest w instytucji pozabankowej, a to dlatego, że najczęściej nie zwraca ona uwagi na źródło dochodu a jego wysokość. Jeśli alimenty regularnie zasilają nasz budżet to zwiększają się nasze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki. Np. aby wziąć pożyczkę w VIVUS nie są potrzebne zaświadczenia, wystarczy wypełnić wniosek online i zrobić przelew identyfikacyjny.

weź pożyczkę
Czy możliwa jest pożyczka bez pracy i stałych dochodów?

Czy możliwa jest pożyczka bez pracy i stałych dochodów?

Takie pytanie zadają sobie osoby tymczasowo bezrobotne, takie, które nie mają stałego zatrudnienia, chwytają się pracy dorywczej lub których dochody są nieregularne. Pożyczka bez pracy i stałych dochodów jest możliwa. Dostaniemy ją w instytucjach pozabankowych, które nie wymagają od swoich klientów dostarczenia zaświadczeń o dochodach od pracodawcy. Wystarczy mieć zdolność do spłaty zobowiązania. Np. VIVUS weryfikuje swoich klientów na podstawie przelewów identyfikacyjnych, a także sprawdza ich historię kredytową w BIK i BIG.

Czy pożyczka bez umowy o pracę jest możliwa? Sprawdź>>
Pożyczka dla bezrobotnych – czy jest możliwa? Sprawdź>>

• Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach

Jeśli potrzebujemy zastrzyku gotówki, ale nie mamy stałych dochodów, pożyczka bez zaświadczeń o dochodach będzie najszybszym rozwiązaniem. Powinniśmy ocenić możliwości spłaty, gdyż takie pożyczki udzielane są na krótki okres. W VIVUS na 30 dni, chyba że skorzystamy z oferty pierwszej pożyczki na 3000 zł, udzielanej na 61 dni i na 0% RRSO (przykład reprezentatywny na końcu artykułu, na dole strony). Dzięki terminowej spłacie nasza historia kredytowa wzbogaci się o dobry wpis i łatwiej będzie nam w przyszłości zaciągnąć kolejne zobowiązanie. Zaciągnięcie pożyczki i jej terminowa spłata będzie informacją dla firmy pożyczkowej, że jesteśmy wiarygodnym klientem.

weź pożyczkę