Szybka pożyczka na święta 2024 – przez Internet, bez zaświadczeń i bez wychodzenia z domu

Okres świąteczny to czas, w którym budżet się kurczy, a wydatki rosną.

Okres świąteczny to czas, w którym budżet się kurczy, a wydatki rosną.

Prezenty, dekoracje, świąteczne przysmaki – jeśli nie zaplanujemy wydatków na nie odpowiednio wcześniej, może się okazać, że miesięczna wypłata nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów. Istnieją jednak inne rozwiązania, które szybko i bez zbędnych formalności uratują twoje konto – szybka pożyczka na święta przez Internet!

Spis treści:

 1. Jak bardzo rosną nasze wydatki w okresie świątecznym – ile pieniędzy potrzebujemy?
 2. Jak sfinansować święta na ostatnią chwilę? Pożyczka czy kredyt online bez wychodzenia z domu?
 3. Czy można wziąć kredyt na święta bez wychodzenia z domu?
 4. Świąteczna pożyczka pozabankowa w instytucjach pozabankowych całkowicie przez Internet
 5. Jak wygląda procedura wzięcia szybkiej pożyczki na święta przez Internet i bez zaświadczeń?
 6. Szybki i łatwy wniosek bez zbędnych zaświadczeń można złożyć: online, przez telefon lub aplikację mobilną
 7. Do kiedy można złożyć wniosek o pożyczkę na święta?
 8. Pożyczka na święta dla zadłużonych lub bezrobotnych, bez BIK i KRD – czy jest możliwa?
 9. Którą ofertę pożyczki na święta wybrać, gdy nie możemy czekać?

Jak bardzo rosną nasze wydatki w okresie świątecznym – ile pieniędzy potrzebujemy?

Z roku na rok rośnie kwota, którą Polacy przeznaczają na Święta Bożego Narodzenia. Z raportu zbp.pl "Świąteczny portfel Polaków"[1] wynika, że średnio w te święta wydamy 1427 zł, to prawie 1% więcej niż kwota deklarowana w zeszłym roku. Biorąc pod uwagę inflację, oczywistym jest, że za tę kwotę kupimy mniej, a święta będą skromniejsze. Największą część wydatków przeznaczymy na produkty spożywcze i organizację świąt. Według powyższego raportu wynika, że aż 73% respondentów planuje ograniczać wydatki.

Mimo wciąż przeważającej popularności rynku offline, coraz więcej osób wybiera zakupy w sieci. Zakupy przez Internet to nie tylko mniej czasu i brak kolejek, ale również możliwość porównania cen i duża konkurencyjność towarów. W czasie pandemii to też zwiększone bezpieczeństwo i możliwość ograniczenia kontaktu z innymi klientami.

W tym roku święta mogą być skromniejsze ze względu na kryzys gospodarczy. W ankietach przeprowadzonych przez Norstat na zlecenie vivus.pl respondenci odpowiadali w następujący sposób:

ile wydasz na święta? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl


weź pożyczkę
Oczywiście dane to jedno...

Oczywiście dane to jedno...

Oczywiście dane to jedno, ale trzeba się liczyć z faktem, że każda rodzina do świąt podchodzi indywidualnie, a jej wydatki są mniejsze lub większe w zależności od wystawności świąt i liczebności rodziny. Na zdecydowanie wyższy koszt muszą się przygotować ci, którzy święta organizują – zdecydowana większość wydatków jest po ich stronie, nawet jeśli w przygotowywaniu potraw częściowo mogą liczyć na pomoc rodziny.

W kwestii prezentów jest podobnie – im większa rodzina tym więcej pieniędzy przeznaczymy na upominki. Oczywiście koszty będą zależały od tego czy prezenty kupujemy indywidualnie czy upominki dostają jedynie dzieci, a może rodzina decyduje się na wspólny prezent – jedno jest pewne – w każdej z powyższych sytuacji niezbędna będzie dodatkowa gotówka, nierzadko przekraczająca kwotę odkładanych co miesiąc oszczędności.

ile planujesz wydać na prezenty? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

Tani prezent na święta? Sprawdź prezenty do 50, 100 i 150 zł>>

weź pożyczkę
Jak sfinansować święta na ostatnią chwilę? Pożyczka czy kredyt online bez wychodzenia z domu?

Jak sfinansować święta na ostatnią chwilę? Pożyczka czy kredyt online bez wychodzenia z domu?

Święta mogą zaskoczyć, szczególnie jeśli chodzi o wydatki. Okazuje się, że w ciągu roku ciężko odłożyć odpowiednią sumę i w ostateczności niezbędne jest pozyskanie dodatkowych środków spoza domowego budżetu.

Wiele osób staje przed obliczem braku gotówki w ostatnim momencie – okazuje się, że pieniędzy brakuje na prezent dla mamy lub chrześniaka, a w tle pozostają przecież jeszcze inne koszty, których w okresie świąt nie sposób uniknąć. Skąd wziąć pieniądze? Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem jest pożyczka lub kredyt online.

pożyczka na święta - z czego planujesz sfinansować święta? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

Czy można wziąć kredyt na święta bez wychodzenia z domu?

Coraz więcej banków stara się konkurować z firmami pożyczkowymi i wśród swych produktów proponuje kredyty online dla klientów, bez wychodzenia z domu. Czym zatem różni się taki kredyt od pożyczki oferowanej przez firmy pożyczkowe? Podstawowym kryterium wpływającym na różnicę jest właśnie…bank, czyli instytucja udzielająca kredytu.

Niejedna osoba starająca się o kredyt wie z doświadczenia, że proces jest dosyć skomplikowany, a formalności niezbędne. Okazuje się, że wspomnianych kwestii nie sposób uniknąć starając się o kredyt online. Osoby starające się o np. o szybki kredyt na święta, zazwyczaj wnioskują o niewielkie kwoty, mimo to zmuszeni są spełnić szereg dodatkowych formalności, przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu, podpisać umowę doręczoną przez kuriera. Taka procedura wydłuża czas realizacji całej transakcji, a nawet w przypadku spełnienia wszystkich warunków, pieniądze mogą trafić na nasze konto za późno. Trzeba też pamiętać, że bank dokładnie weryfikuje wszystkich klientów (sprawdza ich w rejestrach dłużników oraz weryfikuje zdolność kredytową kredytobiorcy) nawet przy niskich kwotach kredytu.

Jeśli sytuacja braku gotówki dotknie nas w święta lub w weekend udzielenie kredytu może w ogóle nie być możliwe – a to dla wielu może stanowić dużą przeszkodę – szczególnie w okresie świątecznym.

weź pożyczkę
Świąteczna pożyczka pozabankowa w instytucjach pozabankowych całkowicie przez Internet

Świąteczna pożyczka pozabankowa w instytucjach pozabankowych całkowicie przez Internet

Zupełnie inaczej wygląda sprawa pożyczki online w firmie pożyczkowej. Popularność internetowych pożyczek z roku na rok rośnie – oferuje je wiele firm, a ich główną zaletą jest szybkość, dostępność i minimum formalności.

Aby wziąć pożyczkę online zwykle wystarczy posiadać ważny dowód osobisty i mieć ukończone 18 lat. Wnioskowanie odbywa się całkowicie online, czyli za pośrednictwem Internetu. Nie trzeba fizycznie podpisywać żadnej umowy, ani czekać na kuriera, który dostarczy niezbędne dokumenty. Wystarczy wybrać kwotę, poddać się szybkiej weryfikacji i poczekać na decyzję pożyczkową. Jeśli jest ona pozytywna, pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy niezwłocznie – najpóźniej wraz z najbliższą sesją przychodzącą w banku, w którym odbiorca posiada zarejestrowany rachunek.

Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku pożyczki w święta – zwykle potrzebujemy pieniędzy niespodziewanie, na już, czasami w trakcie świątecznych zakupów. Dzięki możliwości wnioskowania za pomocą aplikacji w telefonie pożyczkę możemy wziąć niemal w każdym miejscu – wystarczy że zalogujemy się do sieci i wybierzemy kwotę, która nas interesuje, a jeśli mamy rachunek w banku, w którym ma go również wybrana instytucja pożyczkowa, to pieniądze otrzymamy nawet w trakcie wizyty w galerii handlowej.

Jeśli o pieniądze będziemy się starać w ostatniej chwili pożyczka online również okaże się najdogodniejszym rozwiązaniem. Dostęp do pożyczki jest całodobowo – 24h/7 dni w tygodniu, również w święta – nie ma stania w kolejce, dostarczania stosu dokumentów ani dłuższego oczekiwania na decyzję – cały proces został zoptymalizowany, dzięki czemu klient może liczyć na szybkie usługi najwyższej jakości.

Czy pożyczka w weekend jest możliwa? Przeczytaj artykuł>>

skąd wziąć dodatkowych pieniędzy na święta? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl
weź pożyczkę
Jak wygląda procedura wzięcia szybkiej pożyczki na święta przez Internet i bez zaświadczeń?

Jak wygląda procedura wzięcia szybkiej pożyczki na święta przez Internet i bez zaświadczeń?

Tak jak wspominaliśmy procedura wnioskowania o pożyczkę online jest maksymalnie uproszczona i zoptymalizowana. W VIVUS wszystko odbywa się przez Internet – proces wnioskowania, weryfikacji i wypłaty świadczeń – żadna z tych kwestii nie wymaga bezpośredniego kontaktu z firmą udzielającą pożyczki, nie trzeba dostarczać żadnych pisemnych zaświadczeń, podpisywać dokumentów itp. (na dole strony znajdziesz przykład reprezentatywny dla pierwszej pożyczki na 0%RRSO w vivus.pl)Wszystko co należy zrobić to:

 • wybrać kwotę pożyczki i złożyć wniosek pożyczkowy online (będą potrzebne dane z dowodu osobistego);
 • potwierdzić swoje dane za pomocą przelewu identyfikacyjnego;
 • zaczekać na decyzję pożyczkową.

Jeśli proces weryfikacji przebiegnie pomyślnie, a decyzja pożyczkowa będzie pozytywna, pozostaje oczekiwać na przelew wnioskowanych środków na konto.

Szybki i łatwy wniosek bez zbędnych zaświadczeń można złożyć: online, przez telefon lub aplikację mobilną

VIVUS stara się dostarczyć swoim klientom możliwie najwyższy komfort usług, zwłaszcza tych, którym zależy na czasie i potrzebują np. szybkiej pożyczki na święta, dlatego oferuje 3 możliwości wnioskowania:

 • wnioskowanie online

Aby wziąć pożyczkę należy wejść na stronę vivus.pl. Po prawej stronie wybrać suwakiem kwotę pożyczki i okres spłaty – po ustawieniu tych parametrów symulator pokaże jaki jest całkowity koszt pożyczki – możesz być pewien, że nie będzie ona zawierała żadnych ukrytych kosztów i wskazana zostanie dokładna data spłaty należności, która pozwoli uniknąć dodatkowych odsetek.

Następnie należy kliknąć przycisk “Weź pożyczkę”, a system automatycznie przekieruje nas do formularza rejestracyjnego, w którym należy podać swoje dane niezbędne do przeprowadzenia weryfikacji. Po przeczytaniu formularza i zaakceptowaniu wszystkich zgód pozostaje wykonanie jednorazowego przelewu identyfikacyjnego – wykonuje się go tylko raz – na kwotę 1 gr (przelew tradycyjny) lub 1 zł (przelew Autoplay), a służy on weryfikacji danych osobowych pożyczkobiorcy oraz potwierdzenia numeru konta bankowego, na który przelana zostanie pożyczka.

wnioskowanie przez telefon

O szybką pożyczkę bez zaświadczeń można wnioskować także przez telefon. Aby to zrobić wystarczy zadzwonić pod numer 660 600 700 i połączyć się z konsultantem. Pracownik firmy pożyczkowej pomoże nam przejść cały proces – wybrać kwotę i okres pożyczki oraz wypełni w systemie rubrykę z naszymi danymi osobowymi i utworzy za nas indywidualny profil klienta. Po zalogowaniu się do naszego profilu będziemy mogli dokończyć składanie wniosku. Podobnie jak w przypadku wnioskowania online należy wykonać przelew weryfikacyjny w celu potwierdzenia danych oraz numeru konta bankowego.

wnioskowanie przez aplikację mobilną

Do złożenia wniosku przez aplikację mobilną wystarczy telefon komórkowy z dostępem do sieci. W zależności od posiadanego urządzenia należy wejść do sklepu Google Play lub AppStore i pobrać bezpłatną aplikację VIVUS. Po ściągnięciu i uruchomieniu aplikacji wystarczy wybrać kwotę i okres pożyczki i kliknąć przycisk “Weź pożyczkę”. Następnie pozostanie nam podanie swoich danych, zaakceptowanie zgód oraz wykonanie przelewu identyfikacyjnego tak, jak to miało miejsce w przypadku składania wniosku online lub telefonicznie.

Do kiedy można złożyć wniosek o pożyczkę na święta?

Święta Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) oraz Nowy Rok (1 stycznia) to dni świąteczne, dlatego banki nie pracują w tym czasie w swoim standardowym trybie. W tym okresie nie będzie też działał system Elixir, w związku z czym wszelkie operacje związane z przelewami warto, w miarę możliwości, zaplanować wcześniej. W dni poprzedzające święta, czyli Wigilię (24 grudnia) i Sylwester (31 grudnia) zwykle zmniejszona jest liczba sesji bankowych – z 3 do 2 dziennie. W 2023 roku Wigilia i Sylwester wypadają w niedzielę, dlatego wniosek o pożyczkę najpóźniej powinniśmy złożyć w piątek 23.12 do godz. 10 - wtedy mamy szanse, że pieniądze dostaniemy jeszcze przed świętami.

Warto jednak pamiętać, że jeśli wniosek o pożyczkę złożymy odrobinę wcześniej (decydować może tylko 1 dzień), mamy sporą szansę, że dodatkowe pieniądze wylądują na naszym koncie jeszcze tego samego dnia.

weź pożyczkę
Pożyczka na święta dla zadłużonych lub bezrobotnych, bez BIK i KRD – czy jest możliwa?

Pożyczka na święta dla zadłużonych lub bezrobotnych, bez BIK i KRD – czy jest możliwa?

Święta to czas wyjątkowy dla każdego i niemal każdy pragnie spędzić je w sposób wyjątkowy. Okazuje się, że część osób, bez dodatkowego wsparcia nie jest w stanie zorganizować świąt. Utrata pracy, piętrzące się rachunki do zapłacenia i inne finansowe przeciwności sprawiają, że święta to czas jeszcze trudniejszy niż przeciętny dzień w roku. Oferta szybkiej pożyczki na święta jest skierowana do szerokiego grona odbiorców. O taki rodzaj pożyczki mogą się starać również osoby bezrobotne i zadłużone – każda z nich przejdzie indywidualny proces weryfikacji i na podstawie zebranych danych otrzyma od pożyczkodawcy decyzję pożyczkową.

Pożyczka dla zadłużonych, z komornikiem - czy jest możliwa?>>

Czy pożyczka dla bezrobotnych jest możliwa?>>

Którą ofertę pożyczki na święta wybrać, gdy nie możemy czekać?

Jeśli święta są tuż tuż, a tobie zabrakło gotówki, najlepsza będzie szybka pożyczka online na święta w firmie pożyczkowej. W przeciwieństwie do kredytu bankowego pożyczkę możesz wziąć online, bez wychodzenia z domu, kolejek, bez zbędnych formalności i dostarczania zaświadczeń.

Niewątpliwą zaletą takiej pożyczki jest szybka decyzja o jej udzieleniu oraz niezwłoczny przelew wnioskowanej gotówki na konto. Jeśli pomyślnie przejdziesz weryfikację, pieniądze znajdą się na twoim koncie nawet tego samego dnia. Może to być też jedyny sposób na zdobycie dodatkowej gotówki w zabieganym, okołoświątecznym okresie. Jeśli jeszcze nigdy nie korzystałeś z usług firmy pożyczkowej VIVUS ma dla ciebie kuszącą ofertę – pierwszą pożyczkę z RRSO 0%!

[1] Dane na podstawie raportu Związku Banków Polskich: https://www.zbp.pl/aktualnosci/wydarzenia/Swiateczny-portfel-Polakow-2022 port oparty jest o wyniki badania opinii publicznej, przeprowadzonego przez agencję badawczą Minds&Roses, techniką wywiadów internetowych w dniach 4-9 listopada 2022 roku na reprezentatywnej ze względu na wiek, płeć, wykształcenie i miejsce zamieszkania próbie dorosłych (18+) Polaków liczącej 1000 osób.

weź pożyczkę