Pożyczka na leczenie, kredyt na zabiegi, operacje, usługi medyczne

Kłopoty zdrowotne mogą przysporzyć nie lada problemów, również tych finansowych.

Kłopoty zdrowotne mogą przysporzyć nie lada problemów, również tych finansowych.

Usługi stomatologiczne, zabiegi estetyczne czy pakiet dodatkowych badań mogą solidnie nadszarpnąć domowy budżet. Ponadto, koszty związane z leczeniem czy rehabilitacją często pojawiają się niespodziewanie, przez co trudno jest się nam na nie odpowiednio przygotować. Co zrobić, gdy nie mamy odpowiedniej sumy na koncie, a zabieg medyczny jest nam w danej chwili niezbędny? Czy pożyczka na leczenie to dobre rozwiązanie?

weź pożyczkę
Powody dla których musimy finansować usługi medyczne z własnej kieszeni

Powody dla których musimy finansować usługi medyczne z własnej kieszeni

Bolączki i niedobory w polskiej służbie zdrowia wcześniej czy później dotykają każdego z nas. Bardzo często dostęp do specjalistów jest ograniczony, a pakiet dodatkowych badań można wykonać tylko za dodatkową opłatą. Nawet jeśli usługi specjalistyczne są dostępne, to limity przyjęć są niewystarczające, a kolejki do specjalistów ciągną się miesiącami. To sprawia, że zmuszeni jesteśmy korzystać z prywatnej opieki medycznej i finansować leczenie z własnej kieszeni.

O ile NFZ refunduje szereg produktów ortopedycznych, okulistycznych, aparatów słuchowych czy środków pomocniczych, to duża część usług pozostaje w strefie niedostępnej dla wielu pacjentów. Przykładowo leczenie stomatologiczne jest refundowane tylko w określonym zakresie, Oznacza to, że obejmuje ono podstawowe zabiegi stomatologiczne tj. założenie plomby, usunięcie kamienia nazębnego czy usunięcie zęba. Trzeba pamiętać, że każdy z tych zabiegów jest limitowany i w przypadku rozległego leczenia i tak będziemy musieli dokonać opłaty. Ponieważ służba zdrowia ustala limity przyjęć może się okazać, że w przypadku konieczności nagłej interwencji, będziemy zmuszeni do skorzystania z usług prywatnego specjalisty. Każda usługa, która nie widnieje na liście zabiegów refundowanych tj. wybielanie zębów, wstawienie implantu, wyrobienie protezy zębowej czy aparatu na zęby, musi zostać sfinansowana ze środków prywatnych pacjenta. To samo tyczy się dodatkowych badań dla kobiet w ciąży, osób chcących wykonać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej czy korekcji wzroku.

Dlaczego oszczędzanie na zdrowiu swoim i swoich bliskich jest krótkowzroczne?

Niekiedy wydaje nam się, że leczenie możemy odłożyć w czasie, bo w danym momencie brakuje nam środków lub inne wydatki pochłaniają nasz domowy budżet. Taka postawa jest jednak dość lekkomyślna, bo odkładanie leczenia może się dla nas skończyć nie tylko większymi problemami zdrowotnymi lub powikłaniami wynikającymi z braku interwencji lekarza, ale też wyższymi kosztami leczenia, które i tak będziemy zmuszeni przeprowadzić. Warto zatem być przygotowanym i oszczędzać środki na niespodziewane sytuacje lub w razie potrzeby skorzystać z pomocy finansowej, która pomoże uporać się z problemami natury zdrowotnej.

weź pożyczkę
Sposoby finansowania leczenia stomatologicznego

Sposoby finansowania leczenia stomatologicznego

Wspominaliśmy wcześniej, że leczenie stomatologiczne jest refundowane przez NFZ w ograniczonym zakresie. Oznacza to, że w przypadku leczenia specjalistycznego, np. ortodontycznego (założenie aparatu na zęby, leczenie ortodontyczne) czy implantologicznego (założenie implantu, licówek), całość kwoty będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. W przypadku braku odpowiedniej ilości gotówki możemy skorzystać z opcji pożyczki na dowolny cel oferowanej przez firmy pożyczkowe, która pomoże pokryć koszty związane z  zabiegami stomatologicznymi. Zyskujemy dodatkowe 30 lub 61 dni na spłatę zobowiązania. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy w stanie przeprowadzić leczenie bez niepotrzebnej zwłoki.

Prywatne leczenie bolących zębów za pomocą kredytu

Większość z nas doświadczyła w swoim życiu nagłego bólu zęba, który utrudniał normalne, codzienne funkcjonowanie. Niespodziewany stan zapalny, głęboki ubytek lub inna dolegliwość są na liście niecierpiących zwłoki interwencji stomatologicznych. W takich przypadkach trudno liczyć na leczenie w ramach NFZ – nie możemy sobie przecież pozwolić na długie oczekiwanie w kolejce na przyjęcie. Trzeba działać niezwłocznie i leczenie przeprowadzić w prywatnym gabinecie stomatologicznym.

Istnieją placówki oferujące swoim klientom produkty ratalne, dzięki którym finansowanie leczenia będzie rozłożone w czasie i dzięki temu mniej dotkliwe dla osób z niego korzystających. Tego typu usługi można zwykle znaleźć w prywatnych klinikach stomatologicznych, które oferują wysoką jakość wykonywanych usług, ale również windują ceny zabiegów. Szukając rozwiązania warto poszukać mniejszych placówek lub prywatnych gabinetów stomatologicznych, które oferują bardziej przystępne ceny za swoje usługi. Jeśli nie wiesz, ile może kosztować dana usługa, poszukaj informacji na stronach gabinetów stomatologicznych w twoim mieście lub sprawdź widełki cenowe w Internecie.

Sprawdź ile kosztuje usuwanie ósemek>>

Jeśli jednak placówka, na którą się zdecydowaliśmy nie oferuje leczenia na kredyt, a koszty związane z wykonaniem usługi przekraczają nasz budżet warto skorzystać z pożyczek zewnętrznych. W VIVUS pierwsza pożyczka do 3000 zł jest za darmo, a spłaty można dokonać po 61 dniach od momentu wzięcia pożyczki (przykład reprezentatywny znajduje się na końcu artykułu, na dole strony)

Usługi stomatologiczne poprawiające nasz wygląd, które warto sfinansować pożyczką

Wiele usług stomatologicznych nie wymaga natychmiastowej interwencji, jak np. bolący ząb, jednak warto rozważyć ich wykonanie, aby poprawić wygląd swojego uzębienia lub uniknąć problemów zdrowotnych w przyszłości.

Leczenie ortodontyczne

Jedną z takich usług jest leczenie ortodontyczne. Korekcja wad zgryzu zalecana jest nie tylko dzieciom (do 12 roku życia aparat ruchomy refunduje im NFZ), ale również dorosłym. Co więcej, wbrew szeregom różnych opinii, wyrównanie wady jest możliwe nawet u osób w średnim i starszym wieku. Częstym przyczynkiem do leczenia ortodontycznego są wskazania zdrowotne – ucisk na sąsiednie zęby, bóle lub cieśń żuchwy, wady zgryzu powodujące rozwój próchnicy i ubytki w zębach – warto więc im przeciwdziałać zanim się rozwiną.

Całkowity koszt usługi zależy oczywiście od wielkości wady, długości leczenia i rodzaju aparatu, ale wliczając w niego wizyty kontrolne towarzyszące poszczególnym etapom korekcji, możemy spokojnie szacować, że koszt może wynieść od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Licówki

Drugim, popularnym wśród pacjentów zabiegiem stomatologicznym są licówki, czyli nakładki na zęby, które umożliwiają rozwiązanie problemów związanych z niedoskonałościami zgryzu. Cena licówek zależy od rodzaju materiału, z którego zostały wykonane – najtańsze będą tymczasowe licówki akrylowe, których cena zaczyna się od ok. 60 zł/szt., za licówki kompozytowe zapłacimy ok. 400 zł/szt., droższe będą ceramiczne i porcelanowe – ich cena to ok. 900-1000 zł/szt. Jeśli zależy nam na najwyższej jakości możemy zdecydować się na licówki ręcznie malowane lub półceramiczne – ich koszt wyniesie ok. 1200-1800 zł/szt. Za całe uzębienie zapłacimy, w zależności od materiału, ok. 12-25 tys. zł

Wybielanie zębów

Mniejszym kosztem będzie wybielanie zębów, które jest najpopularniejszym i najszybszym zabiegiem poprawiającym wygląd zębów, z których korzysta regularnie wiele osób.

Poznaj metody wybielania zębów i ich ceny>>

weź pożyczkę
Sposoby finansowania i ceny operacji plastycznych i zabiegów chirurgii plastycznej

Sposoby finansowania i ceny operacji plastycznych i zabiegów chirurgii plastycznej

Medycyna estetyczna z roku na rok oferuje coraz więcej możliwości poprawy wyglądu oraz zabiegów prozdrowotnych. Przykładem mogą być: zabieg powiększenia piersi, zabiegi modelujące sylwetkę, korekcje twarzy, ale również zabiegi laryngologiczne czy usuwające przepuklinę. Zabiegi takie nie są refundowane, a większość wykonywana jest w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej. Koszty takich zabiegów są wysokie, w związku z czym nie każdy może pozwolić sobie na ich przeprowadzenie.

Jeśli klinika, która wykonuje zabieg nie posiada programu ratalnego, a nie możesz liczyć na kredyt w banku, to rozwiązaniem, które pomoże sfinansować zabieg chirurgii plastycznej, jest pożyczka w firmie pożyczkowej. Możesz ją wziąć na dowolny cel, a pieniądze otrzymasz szybko i wygodnie na konto, bez zbędnych formalności i dodatkowych zaświadczeń. VIVUS oferuje pierwszą pożyczkę do 3000 zł za darmo z okresem spłaty aż 61 dni, a każdą kolejną pożyczkę możemy wziąć w kwocie aż 8000 zł (przykład reprezentatywny na końcu artykułu, na dole strony)

Sposoby finansowania i ceny zabiegów estetycznych

Zabiegi estetyczne poprawiające wygląd skóry znaleźć można w ofercie gabinetów medycyny estetycznej, ale również w dobrych salonach kosmetycznych. Do tej grupy zaliczane są zabiegi mniej inwazyjne, które wykonywane są bez konieczności naruszania ciągłości skóry czy poddawania pacjenta narkozie.

Usuwanie naczynek i pajączków

Jednym z takich zabiegów jest usuwanie pajączków i naczynek na nogach, które w gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Zabieg laseroterapii, skleroterapii lub koagulacji wykonuje się za pomocą lasera, a efekty są widoczne niemal natychmiast.

Dowiedz się jak skutecznie pozbyć się pajączków i naczynek na nogach i ile to kosztuje>>

Usuwanie przebarwień

Sporym problemem okazują się również przebarwienia pojawiające się na skórze. Jest to dosyć powszechny problem, z którym zmaga się wiele kobiet i mężczyzn. Mimo iż aby zredukować ich występowanie zaleca się stosowanie domowych sposobów tj. peeling, to lepsze efekty można uzyskać poddając się profesjonalnym zabiegom w gabinetach kosmetycznych.

Laseroterapia, mezoterapia mikroigłowa czy terapia depigmentacyjna – co skutecznie usunie przebarwienia na skórze i ile kosztuje każda z wymienionych metod>>

Redukcja cellulitu

Problemem natury estetycznej, który dotyka większość kobiet jest cellulit. Na jego pojawienie się ma wpływ wiele różnych czynników tj. dieta, aktywność fizyczna itp. Zdarza się, że dotyczy on nie tylko osób otyłych, ale również szczupłych, dlatego stosuje się wiele metod walki z cellulitem – od zabiegów domowych po te, wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Jaką metodę walki z cellulitem wybrać? Jaki jest koszt zabiegu antycellulitowego w gabinecie kosmetycznym?

weź pożyczkę
Niezbędne badania i wyroby medyczne na które często brakuje nam pieniędzy

Niezbędne badania i wyroby medyczne na które często brakuje nam pieniędzy

Okazuje się, że kosztowne może być nie tylko samo finansowanie zabiegów, ale również wykonanie badań specjalistycznych.

 • Testy na nietolerancję pokarmową

Pakiety badań, które nie są refundowane przez służbę zdrowia, mogą być sporym obciążeniem domowego budżetu, gdyż często stanowią duży, jednorazowy wydatek. Testy na nietolerancje pokarmowe można wykonać w cenie od ok. 300 zł do nawet 1500 zł w zależności od tego ile przeciwciał chcemy zbadać.

 • Badania hormonalne

Nieco tańsze są badania hormonalne, a ich cena zależy od rodzaju i ilości hormonów, który poziom chcemy zbadać. W przypadku kobiet wynosi on od ok. 20-35 zł, mężczyźni muszą się liczyć z nieco wyższymi kosztami – od ok. 20-45 zł w zależności od rodzaju badanego hormonu.

Dowiedz się ile kosztuje badanie poszczególnych hormonów i kiedy powinieneś rozważyć przeprowadzenie pomiaru>>

 • Badania dla kobiet w ciąży

Mimo iż kobiety w ciąży mogą liczyć na publiczną służbę zdrowia, wiele z nich decyduje się na przeprowadzenie dodatkowych badań w ciąży lub prowadzenie ciąży pod opieką prywatnego specjalisty. Obydwie opcje wiążą się oczywiście z większymi kosztami, bo zarówno wizyty u specjalisty, jak i podstawowe badania tj. USG, badania ginekologiczne, morfologię, posiewy i badania odpornościowe może nie są szczególnie drogie, ale ich ilość sprawia, że koszt całościowy jest dosyć wysoki, a trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że niektóre badania wykonuje się kilka razy podczas trwania ciąży.

Dowiedz się, jakie badania wykonywać w ciąży i ile to kosztuje>>

 • Korekcja wzroku: soczewki i operacja oczu

Dla osób mających problemy ze wzrokiem rozwiązaniem może być laserowa korekcja wzroku. Jeśli pacjent nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, może się mu spokojnie poddać, aby raz na zawsze pozbyć się problemów z widzeniem. Oczywiście metoda operacyjna to większy jednorazowy wydatek, ale kiedy weźmie się pod uwagę roczne wydatki na soczewki może się okazać, że przeprowadzenie zabiegu przyniesie nie tylko korzyść zdrowotną, ale również wygodę i oszczędność na przyszłość.

Porównaj ceny soczewek i laserowej korekcji wzroku i zobacz co się bardziej opłaca>>

 • Korekcja wzroku: okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne to najszybsza, najprostsza i najmniej inwazyjna, a przez to też najbardziej popularna metoda korekcji wad wzroku. W zależności od rodzaju szkieł i oprawek cena okularów waha się od ok. 250-400 zł za najtańsze modele do ok. 1000 zł wzwyż za lepsze oprawki i szkła korekcyjne dostosowane do wady.

Przy zakupie okularów możemy wystąpić o dofinansowanie do NFZ, warto jednak pamiętać, że można uzyskać tylko częściowe pokrycie kosztów zakupu, ale za to o dofinansowanie można występować raz w roku.

Dowiedz się co wpływa na koszt okularów korekcyjnych i jak wybrać odpowiednie okulary dla siebie>>

Czego potrzebujemy do wzięcia pożyczki na leczenie?

Wnioskowanie o pożyczkę na leczenie online jest proste, a formalności ograniczone są do minimum. Aby wziąć pożyczkę online wystarczy, zarejestrować się na stronie vivus.pl. Możesz to zrobić i z powodzeniem wnioskować o pożyczkę, jeśli posiadasz:,

 • aktualny dowód osobisty lub paszport (jeśli nie jesteś obywatelem Polski)
 • pesel
 • aktywny numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail,
 • dane do logowania do Twojego banku, z którego wykonasz jednorazowy przelew identyfikacyjny.

Nie czekaj i złóż wniosek na vivus.pl już dziś>>

weź pożyczkę
Jak krok po kroku dostać pożyczkę na leczenie bez wychodzenia z domu?

Jak krok po kroku dostać pożyczkę na leczenie bez wychodzenia z domu?

Pożyczkę na leczenie online możemy wziąć bez żadnych formalności. W VIVUS nie musisz przedstawiać zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Aby wziąć pożyczkę wystarczy wejść na stronę vivus.pl, a następnie wykonać kilka prostych kroków:

 • wybrać na kalkulatorze kwotę i okres pożyczki
 • wpisać i potwierdzić dane w formularzu rejestracyjnym
 • potwierdzić dane za pomocą przelewu identyfikacyjnego

Wypełnienie wniosku, weryfikacja klienta i wydanie decyzji pożyczkowej naprawdę trwa kilka chwil. Pieniądze zostaną przelane na twoje konto niezwłocznie, wraz z przychodzącą sesją w twoim banku.

Dlaczego nie warto czekać z leczeniem i wybrać ratalne produkty finansowe takie jak pożyczka lub kredyt?

Dobry stan zdrowia jest podstawą prawidłowego funkcjonowania, a każda, nawet najmniejsza dolegliwość może mieć duży wpływ na codzienne życie i znacznie obniżać jego jakość. Nie warto więc zaniedbywać swojego zdrowia i zamiatać problemów pod dywan – nie pomoże ani odwlekanie leczenia ani oszczędzanie na pomocy specjalistów. Jeśli nie możesz liczyć na pomoc służby zdrowia, a nie masz środków na leczenie, rozważ pożyczkę online. Takie rozwiązanie pomoże ci uporać się z finansowymi brakami, przyspieszy proces leczenia i możliwe, że zapobiegnie rozwojowi poważniejszych zmian.

Żadna choroba czy dolegliwość nie powinna mieć wpływu na twoje życie czy samoocenę. Postaraj się działać tak, by czuć się dobrze w swoim ciele i dbać o nie w najlepszy możliwy sposób.

Na co zwrócić uwagę wybierając prywatny gabinet medyczny który opłacamy z własnej kieszeni?

Wybierając prywatny gabinet medyczny, w którym chcemy przeprowadzić leczenie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

 • oferta zabiegowa powinna być przejrzysta, nie posiadająca ukrytych czy dodatkowych kosztów,
 • gabinet powinien zapewniać gwarancję na swoje usługi i mieć przejrzystą procedurę ewentualnej reklamacji świadczonych usług,
 • zanim zdecydujemy się na dane miejsce, warto przeczytać i dowiedzieć się jakie są opinie innych klientów dotyczące zarówno usług, jak i specjalistów,
 • przed wybraniem placówki warto porównać koszty zabiegów w różnych miejscach – oferty mogą się znacznie różnić – dobrze więc poznać ceny konkurencji i wybrać najdogodniejszą według nas opcję,
 • nie zapomnijmy o sprawdzeniu sprzętu, który jest wykorzystywany do zabiegów (ważne są opinie klientów i w miarę nowoczesne modele) oraz zwróceniu uwagi na czystość i higienę zarówno w placówce, jak i podczas badania czy wykonywania zabiegu.
weź pożyczkę