Powrót

Rata pożyczki

10.12.2018
Rata pożyczki
Autor
Anna Dobrzanska

Rata pożyczki to część zadłużenia, która jest regularnie spłacana na zasadach określonych w umowie. Pożyczka ratalna może być zawarta nawet na kilka lat, a jej maksymalna kwota to nawet kilkanaście tysięcy złotych w zależności od indywidualnej polityki pożyczkodawcy.

Pożyczek ratalnych udzielają zarówno banki, instytucje pozabankowe lub osoby prywatne. Informacji o szczegółowych zasadach i kosztach całkowitych pożyczki udziela pożyczkodawca. Często jednak można samodzielnie zrobić to poprzez porównywarki lub strony internetowe pożyczkodawców. Przykładem instytucji pozabankowej, udzielającej pożyczek ratalnych, jest spółka Zaplo sp. z o.o.

Witryny internetowe firm udzielających pożyczek na raty mają często na stronie kalkulatory rat. Wystarczy najpierw ustalić kwotę pożyczki, następnie wybrać wysokość raty, a na podstawie tych danych obliczenia wykonują się automatycznie na stronie. Można więc dokładnie sprawdzić, ile kosztuje pożyczka ratalna i ewentualnie zdecydować się na daną opcję.

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ