Powrót

Pożyczkodawca

10.12.2018
Pożyczkodawca
Autor
Anna Dobrzanska

Pożyczkodawca jest podmiotem, który udziela pożyczek. W Polsce może robić to zarówno bank, SKOK, firma pożyczkowa, jak i osoba fizyczna.Jednym z najczęstszych problemów osób w kłopotach finansowych jest wybór pożyczkodawcy. Wiele osób od razu decyduje się na chwilówkę w banku. Dzieje się tak, ponieważ banki to instytucje zaufania publicznego, więc klient zyskuje pewność, że to podmiot, który istnieje. Często jednak oferty te nie są korzystne np. pod kątem całkowitego kosztu zobowiązania.Istnieje alternatywa dla osób w trudnej sytuacji finansowej, czyli pożyczki pozabankowe. Na rynku jest dużo podmiotów oferujących tego typu usługi, a cieszą się one coraz lepszą opinią, o czym świadczą m.in. wyniki finansowe. Ogrom ofert powoduje, że nie jest łatwo zdecydować, jakiego pożyczkodawcę wybrać.Kilka porad, jak sprawdzić, czy firma pozabankowa jest godna zaufania:

  1. Aby zweryfikować istnienie podmiotu, należy znaleźć numer KRS i sprawdzić go w publicznym rejestrze przedsiębiorców.
  2. Następnie warto zobaczyć, czy firma znajduje się w Rejestrze Firm Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego.
  3. Bardzo dobrze, jeśli pożyczkodawca  należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, ponieważ musi spełnić wiele kryteriów m.in. brak wpisów na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego.
  4. Warto skontaktować się z daną firmą i sprawdzić, jak przebiega komunikacja i w jaki sposób tłumaczone są zasady udzielania chwilówek oraz inne formalności.
  5. Dobrą praktyką jest weryfikacja opinii o pożyczkodawcy. Opinie na temat firmy Vivus znajdziesz tutaj: https://pl.trustpilot.com/review/vivus.pl.
No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ