Powrót

Jak zmienić swój styl? Przeprowadź rewolucję w garderobie!

29.9.2015
Jak zmienić swój styl? Przeprowadź rewolucję w garderobie!
Autor
Anna Dobrzanska

Jesteś rozczarowana ofertą galerii handlowych? Masz dosyć bezkształtnych swetrów, spódnic pomiętych już na wieszaku i bluzek tak cienkich, że właściwie trzeba by zakładać pod nie jeszcze jedną bluzkę? Przypuszczasz, że taki asortyment wcale nie jest podyktowany modą, ale wszechobecną bylejakością, pogonią za zyskiem i oszczędzaniem na kosztach produkcji? Masz rację. Świata nie zmienisz, możesz jednak zmienić swoją szafę. Nadszedł czas na rewolucję w twoim osobistym podejściu do mody.

Możesz dobrze wyglądać i wreszcie pozbyć się poczucia, że nie masz się w co ubrać mimo pełnej, pięknie zaprojektowanej szafy na wymiar. Możesz mniej frustrować się podczas zakupów albo ograniczyć nadmierne kupowanie ciuchów, które nie służy ani tobie, ani twojemu portfelowi. Możesz stopniowo kompletować garderobę pełną świetnych jakościowo ubrań z klasą, które podkreślą twoją urodę i posłużą ci przez wiele sezonów.

Jak sprzątać w szafie

Porządki w szaie i garderobie
Porządki w szaie i garderobie

To najważniejsza sprawa – zanim zaczniesz zastanawiać się, czego potrzebujesz, powinnaś wiedzieć, co już masz. Wyjmij wszystkie ubrania z szafy, przejrzyj je i zostaw tylko te, które naprawdę lubisz. Resztę oddaj do pojemników PCK, a jeśli nie możesz się zdecydować na pozbycie się ich, schowaj gdzieś głęboko, żeby nie rozpraszały cię podczas oglądu całości twojej garderoby. Rozłóż na półkach i rozwieś w szafie tylko te ubrania, w których lubisz siebie, dobrze w nich wyglądasz i czujesz się swobodnie. Powieś je na ładnych wieszakach, najlepiej drewnianych albo plastikowych w jednakowym, dyskretnym kolorze. Po selekcji zostało ci niewiele ubrań? To dobra wiadomość. Po pierwsze, powinnaś chodzić w swoich najlepszych ciuchach jak najczęściej. Po drugie, możesz zacząć uzupełniać garderobę – od dziś tylko o takie ubrania, które są tego warte.

Jak znaleźć swój styl?

Jak znaleźć swój styl
Jak znaleźć swój styl?

Przypomnij sobie, co lubisz nosić najbardziej. Szukaj w sklepach rzeczy podobnych i pasujących do twoich ulubionych. Weź pod uwagę to, jaki styl życia prowadzisz i jakie ubrania z nim najlepiej korespondują. Postaw na wygodę i praktyczność – nawet najpiękniejsze ciuchy, które nie spełniają tych warunków, nigdy nie wyglądają dobrze na zwykłych ludziach. Jeżeli coś nie zachwyci cię już w przymierzalni, daruj sobie zakup. Cytując Helen Fielding, od dziś kupuj tylko takie ubrania, w których chce ci się tańczyć. Zainspiruj się książkami o modzie i stylu. Czytaj blogi szafiarek, zaglądaj na fora modowe, oglądaj zdjęcia ludzi, których wygląd podziwiasz. Jeżeli uznasz, że przyda ci się profesjonalna pomoc, zapisz się na kurs stylizacji i wizerunku. Możesz również wybrać opcję zakupów w towarzystwie profesjonalnej stylistki, która doradzi ci, jak uzupełnić twoją garderobę. Część z tych rozwiązań wymaga nakładu środków finansowych. Aby nie tracić pozytywnego nastawienia i czasu, warto wziąć szybką pożyczkę online, która pozwoli na przeprowadzenie naszego planu. Niezależnie od tego, jaki styl wybierasz, nie kupuj tandetnych, jednosezonowych ubrań, które już na sklepowym wieszaku wyglądają źle. Postaw na dobrą jakość, za którą warto więcej zapłacić. Nastaw się na to, że poszukiwania odpowiednich strojów będą trudniejsze i nie uda ci się załatwić wszystkiego w sieciówkach.

Gdzie kupować ubrania i akcesoria? Alternatywa dla sieciówek

Co warto kupować w specjalistycznych sklepach?
Co warto kupować w specjalistycznych sklepach?

Jeżeli jakaś marka produkuje wszystko – bieliznę, ubrania, torby, buty, kosmetyki – jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że są to rzeczy wysokiej klasy. Im węższa specjalizacja, tym wyższa jakość i renoma. Godne polecenia są małe, ukierunkowane na określoną branżę sklepy, zakłady rzemieślnicze z wieloletnimi tradycjami oraz niszowe sklepy internetowe. Do specjalistycznych sklepów warto wybrać się przede wszystkim po bieliznę – właściwie dobrany biustonosz, dobrej jakości rajstopy i pończochy oraz pas do pończoch. Nieco mniejsze znaczenie mają skarpetki i bielizna nocna. Oczywiście przyjemnie jest spać w jedwabnej koszulce, ale ostatecznie… zawsze można otulić się na noc tylko kroplą perfum. Warte uwagi są również sklepy z galanterią skórzaną. Personel pomoże ci w nich dobrać rozmiar rękawiczek, doradzi przy wyborze butów, torebki, paska. Możesz również dowiedzieć się, gdzie, z jakich materiałów i w jakich warunkach są produkowane wybrane przez ciebie towary.

Jak kupować ubrania z drugiej ręki?

szybka pożyczka

W second-handach można znaleźć ciuchy o wiele lepszej jakości niż te ze zwykłych sklepów. Jeśli nie masz nic przeciwko kupowaniu ubrań używanych, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze – nigdy nie kupuj czegoś wyłącznie dlatego, że kosztuje grosze. To tylko zaśmiecanie swojej garderoby. Zadaj sobie pytanie – czy kupiłabyś to za normalną cenę w sklepie? Jeśli odpowiedź brzmi „tak” – bierz śmiało. Po drugie – nie nastawiaj się na konkretne potrzeby. W lumpeksach trzeba szukać okazji, a nie tego, czego w danym momencie najbardziej ci brakuje. Po trzecie – uruchom zmysł dotyku. Wiele osób zniechęca się koniecznością przeglądania setek wieszaków z pojedynczymi, bardzo różnymi sztukami odzieży. Przejedź ręką po ubraniach i zatrzymaj się tam, gdzie wyczujesz wyjątkowo przyjemną w dotyku tkaninę. Ubrania z drugiej ręki to nie tylko tradycyjne lumpeksy, ale również internetowe i stacjonarne sklepy vintage z ekskluzywną, dość drogą odzieżą z drugiej ręki. Tu jest największe prawdopodobieństwo upolowania czegoś o szlachetnej jakości. Tradycyjne wymiany ciuchów urządzane między przyjaciółkami lub sąsiadkami to zazwyczaj bardzo miłe imprezki, ale nie nastawiaj się na spektakularne rezultaty. Bardzo trudno będzie na nich znaleźć coś odpowiadającego ci krojem, rozmiarem i wyglądem.

Szycie na miarę – najwyższy poziom elegancji

Szycie na miarę - jak znaleźć dobry zakład krawiecki
Szycie na miarę - jak znaleźć dobry zakład krawiecki

Garnitur czy garsonka, uszyte w profesjonalnym zakładzie krawieckim, gwarantują idealne dopasowanie do sylwetki oraz dobranie takiego kroju, który ukryje wady i podkreśli zalety figury. Wizyta w takim zakładzie powinna zacząć się od rozmowy i sprecyzowania oczekiwań klienta. Krawiec powinien również pomóc i doradzić w wyborze materiału głównego, podszewki i wszystkich detali. Sytuacja, w której klientka słyszy: „to pani sobie kupi materiał”, nie świadczy dobrze o zakładzie. Szycie na miarę to nie tylko doskonały krój, lecz także idealne wykończenia, szwy, dopracowane drobiazgi, takie jak guziki, zamki, kieszenie, ozdoby. Szyta na miarę koszula lub marynarka może zostać ozdobiona w dyskretnym miejscu twoim monogramem.

Jeśli jesteś osobą kreatywną, możesz pokusić się o projektowanie i tworzenie własnych ubrań. Wystarczy, że dowiesz się, jak szyć. Nauka szycia na maszynie wcale nie jest taka trudna! Pierwsze kroki warto stawiać pod okiem kogoś, kto wie, jak obsługiwać maszynę (może to być babcia, ciocia czy sąsiadka). Można także wybrać się na odpowiedni kurs szycia na maszynie i tajniki szycia zgłębiać poza domem. Zainwestowany w naukę czas zaowocuje oryginalnymi ubraniami i, być może, nowym fascynującym hobby. Na miarę można uszyć również buty, które z powodzeniem posłużą kilkanaście lat lub nawet więcej. Klasyczny model i krój sprawi, że nie wyjdą z mody. Dzięki idealnemu dopasowaniu zarówno do długości stopy, jak i jej tęgości, będą bardzo wygodne. W takich butach można wymienić zużyty obcas, a nawet całą podeszwę. Wprawdzie nie jest to najtańsza opcja, ale na pewno klasyk, który posłuży nam wiele lat i przy wielu okazjach. Jeśli twój portfel aktualnie na to nie pozwala, warto nie tracąc czasu wziąć szybką pożyczkę przez Internet. Podane w artykule ceny mają charakter orientacyjny.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ