Powrót

Ile kosztuje oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

21.3.2017
Ile kosztuje oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?
Autor
Anna Dobrzanska

Nasze zestawienie porównuje ceny zabiegów kosmetycznych w małych i dużych miastach z ofertami promocyjnymi. Przedstawiamy również informacje na temat tego, dla kogo są przeznaczone poszczególne zabiegi oczyszczania twarzy, czym się różnią i ile musimy ich wykonać, żeby osiągnąć najlepszy efekt.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – od czego zależy cena?

Koszty w naszym zestawieniu są orientacyjne. Z pewnością można znaleźć gabinety, które oferują wybrane zabiegi oczyszczania twarzy w jeszcze niższej cenie. Może to oznaczać gorszą jakość usług, ale niekoniecznie musi. Warto kierować się w takich przypadkach intuicją, obserwacją i opiniami innych klientek. Wiele gabinetów kosmetycznych proponuje programy lojalnościowe, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Tańsze może być również kupowanie zabiegów w pakiecie. Cena zależy też od tego, z czym połączony jest zabieg i jakie dodatkowe kosmetyki są nakładane na twarz po zakończeniu oczyszczania.

Akcesoria do oczyszczania twarzy: zobacz infografikę>>

O czym trzeba pamiętać, decydując się na wizytę u kosmetyczki?

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, oczyszczanie twarzy u kosmetyczki zawsze będzie zabiegiem mniej lub bardziej podrażniającym. Dlatego nie można wykonywać go tuż przed ważnym wyjściem. Po zabiegu lepiej unikać opalania i ekstremalnych temperatur oraz chronić skórę kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Przed zabiegiem należy porozmawiać z kosmetyczką o przeciwwskazaniach i możliwych skutkach ubocznych.

Urządzenia do oczyszczania twarzy: zobacz infografikę>>

Ile kosztuje manualne oczyszczanie twarzy?

manualne oczyszczanie twarzy koszt
Manualne oczyszczanie twarzy - koszt

Manualne oczyszczanie twarzy polega na tym, że kosmetyczka, po wcześniejszym przygotowaniu skóry, usuwa palcami zaskórniki i drobne krostki. Po zakończeniu oczyszczania zwykle na twarz nakłada się krem, maseczkę lub serum, które mają złagodzić podrażnienia. Sam zabieg jest dość bolesny. Przynosi od razu widoczne efekty już po jednym oczyszczeniu – pory są odblokowane, zaskórniki zlikwidowane. Wymaga jednak regularnego powtarzania; w zależności od potrzeb co miesiąc, co kilka miesięcy, co pół roku. Część kosmetologów i dermatologów odradza manualne oczyszczanie cery ze względu na krótkotrwałe efekty i możliwość nasilenia problemów. Zabieg można wykonywać przez cały rok, bez względu na pogodę. Skóra po zabiegu może być podrażniona przez kilka dni.

Ile kosztuje mikrodermabrazja?

mikrodermabrazja korundowa - koszt
Mikrodermabrazja korundowa - koszt

Mikrodermabrazja, mimo że również polega na mechanicznym złuszczaniu, jest łagodniejsza dla skóry niż jej manualne oczyszczanie. To zabieg z reguły bezbolesny, który może nawet być przyjemny – jest bowiem czymś w rodzaju masażu. Końcówka urządzenia do mikrodermabrazji zasysa fragment skóry i ściera jej mikrowarstwy dzięki działaniu kryształków korundu lub drobinek diamentu. Kosmetyczka reguluje moc pracy urządzenia i stopniowo przesuwa małą głowicę po całej twarzy. Jakie efekty przynosi mikrodermabrazja? Usuwa martwy naskórek i płytkie zaskórniki, dzięki czemu rozjaśnia i odświeża cerę. W dłuższej perspektywie przyspiesza naturalne procesy odnowy skóry. Stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny, co ma działanie ujędrniające i opóźniające procesy starzenia. Najlepsze efekty daje przeprowadzenie kilku lub kilkunastu zabiegów, co 2-4 tygodnie. W celu podtrzymania efektów warto powtarzać mikrodermabrazję co miesiąc. Nie należy jej jednak wykonywać latem. W innych porach roku po zabiegu zaleca się chronić twarz filtrami. Twarz po zabiegu może być lekko podrażniona przez kilka godzin, w przypadku bardzo wrażliwej cery do trzech dni. Mikrodermabrazja korundowa daje silniejszy efekt złuszczania niż diamentowa. Zwykle jest również droższa. Uważaj! Mikrodermabrazja może okazać się zbyt silnym zabiegiem dla osób z cerą naczynkową. Dlatego jeśli usuwanie popękanych naczynek jeszcze przed tobą – wybierz peeling kawitacyjny.

Ile kosztuje peeling kawitacyjny?

peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to oczyszczanie i odświeżanie cery za pomocą ultradźwięków. Kosmetyczka zwilża skórę, po czym przesuwa po niej specjalną szpatułką emitującą ultradźwięki. Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest bezbolesny. Usuwa martwe komórki naskórka, wygładza, oczyszcza z zanieczyszczeń i bakterii, odświeża i dotlenia. Wibracje ultradźwięków działają również jak masaż. Skóra po peelingu kawitacyjnym jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie składników odżywczych. Mogą one łatwiej wnikać do głębszych warstw skóry. Sam peeling kawitacyjny to jeden z najtańszych sposobów oczyszczania twarzy. Często jednak łączy się go z zabiegami odżywczymi, które po takim przygotowaniu cery najlepiej działają. Cena wtedy rośnie w zależności od rodzaju użytego kosmetyku. Zabieg zazwyczaj nie wywołuje podrażnień. Można go przeprowadzać również latem (przy stosowaniu filtrów UV). Najlepsze efekty daje wykonanie od 3 do 6 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Peeling kawitacyjny w pierwszej fazie kuracji można wykonywać nawet co tydzień.

Ile kosztują kwasy u kosmetyczki?

zabiegi z użyciem kwasów - koszt
Zabiegi z użyciem kwasów - ceny

Zabiegi kwasami polegają na chemicznym złuszczaniu naskórka. Kosmetyczka na podstawie wywiadu i oględzin skóry dobiera odpowiedni kwas we właściwym stężeniu. Przygotowuje twarz, a następnie nakłada na nią kwas. Po kilku minutach nakłada specjalny płyn – neutralizator, który przerywa działanie kwasu. Zabieg zwykle kończy się nałożeniem serum lub maski i kremu z filtrem UV. Ceny zabiegów z kwasami różnią się w zależności od rodzaju użytego preparatu. Podczas zabiegu można odczuwać szczypanie lub mrowienie skóry. Przez kilka dni od wizyty u kosmetyczki naskórek zazwyczaj pęka i złuszcza się, odsłaniając nową, świeżą warstwę. Pory oczyszczają się, zmniejszają się zaskórniki, drobne zmarszczki są mniej widoczne. Skóra staje się rozświetlona i napięta. Kuracje kwasami wykonuje się najczęściej jesienią i wiosną, ale niektóre kwasy można stosować również latem. Najlepsze efekty przynosi seria minimum 5-8 zabiegów co 2 tygodnie.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ