Powrót
11/12/2018

Decyzja kredytowa

Decyzja kredytowa
Autor
Anna Dobrzanska

Decyzja kredytowa jest zapewnieniem o możliwości udzielenia kredytu przez bank. Termin ten jednak dotyczy również innych podmiotów, np. świadczących usługi pożyczkowe.Jak podejmowana jest decyzja kredytowa? W zależności od tego, gdzie klient stara się o przyznanie dodatkowych środków, procedury mogą być nieco inne. Na samą decyzję składa się na szereg różnorodnych czynników.Decyzja kredytowa podejmowana jest więc m.in. na podstawie oceny wiarygodności kredytobiorcy (scoring), zdolności kredytowej, formy zatrudnienia czy ilości osób w gospodarstwie domowym kredytobiorcy.Może się niestety zdarzyć, że kredytodawca wyda odmowną decyzję kredytową. Najczęściej przyczynami negatywnych decyzji są:

  • niski scoring (kredyt hipoteczny),
  • brak zdolności kredytowej,
  • figurowanie na liście dłużników,
  • brak stałych dochodów,
  • nieprawidłowe wypełnienie wniosku.

Udzielenie pożyczki zwykle wiąże się z mniejszą ilością formalności, dlatego decyzja o jej przyznaniu trwa krócej. Kluczową kwestią jest sprawdzanie klienta w bazie dłużników oraz zweryfikowanie jego danych osobowych.Udzielenie kredytu (zwłaszcza hipotecznego) trwa dużo dłużej – na decyzję kredytową można czekać nawet kilka tygodni.

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1400 zł
Całkowita kwota do spłaty 1400 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Najnowsze porady