Powrót

Raty na dowód: zakupy na raty bez zaświadczeń o zarobkach - na czym polegają?

Starając się o pożyczkę lub kredyt w banku, musimy przedstawić szereg niezbędnych dokumentów. Jest to niezbędne do weryfikacji danych i określenia naszej wypłacalności, ale jednocześnie znacznie wydłuża proces. Czy możemy wziąć raty na dowód bez zaświadczeń? Jak podejść do tego tematu i co w ogóle powinniśmy wiedzieć o ratach na dowód?

Czym są tak naprawdę zakupy na raty?

Zakupy na raty to forma kredytu bankowego. Zakupy ratalne na dowód to zobowiązanie udzielane przeważnie przez bank na podstawie aktualnego dowodu osobistego oraz niezbędnych dokumentów, takich jak zaświadczenie o dochodach. Pieniądze można przeznaczyć na zakup AGD, RTV, samochodu lub innych dóbr trwałych. Bank sprawdzi źródło i wysokość naszych dochodów, a na podstawie zebranych danych analitycy określą, czy jesteśmy w stanie spłacić raty kredytu.

Raty a zdolność kredytowa

Warto pamiętać, że raty wpływają na zdolność kredytową na dwa sposoby:

·     obniżają kwotę możliwego zobowiązania – jest to jeden z wydatków stałych, cyklicznych, branych pod uwagę podczas wyliczania zdolności;

·         budują dobrą historię – warto wziąć sprzęt na raty i spłacić go w terminie, by mieć lepszą historię przed wzięciem kredytu hipotecznego.

Dowiedz się więcej o budowaniu dobrej historii kredytowej>>

Kto może kupować na raty, jak sprawdzić, czy można wziąć coś na raty?

Każdy, kto chce kupić coś na raty, musi spełnić kilka warunków:

·         osoba pełnoletnia posiadająca aktualny dowód osobisty;

·         stałe miejsce zamieszkania(na terenie PL);

·         stałe i udokumentowane źródło dochodów (umowa o pracę, zlecenie lub o dzieło, renta lub emerytura, działalność gospodarcza lub gospodarstwo rolne);

·         odpowiednia zdolność kredytowa.

Po spełnieniu warunków formalnych, takich jak ukończenie 18 lat, bank skupi się na zdolności kredytowej. Na jej podstawie oceni, czy będziemy w stanie spłacić kredyt, o który wnioskujemy.

Jak sprawdzić, czy możemy wziąć coś na raty? Ważne jest to, by porównać dochody, wydatki i pamiętać o zaciągniętych już pożyczkach. W ten sposób możemy ocenić mniej więcej, czy uda nam się płacić comiesięczne raty. Innym sposobem będzie pobranie specjalnego raportu z BIK. To najlepszy sposób na sprawdzenie zdolności ratalnej, trzeba jednak pamiętać, że ta forma jest płatna (https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/raport-bik)

Raty na dowód: jakie warunki trzeba spełnić, co jest sprawdzane?

Cała procedura nieróżni się znacznie od tej, która obowiązuje w przypadku chęci zaciągnięcia tradycyjnego kredytu bankowego. Jednym z ważniejszych aspektów przy ratach na dowód jest zbadanie zdolności kredytowej. To jeden z podstawowych sposobów oceniania tego, czy spełniamy warunki do kredytu ratalnego. Bank sprawdzi także naszą historię spłat w bazach BIK i BIG. Zdarza się jednak też tak, że sklepy ze sprzętem RTV i AGD mają nieco mniej restrykcyjne warunki przyznawania rat. Wciąż jednak potrzebny jest aktualny dowód osobisty oraz stały dochód.

Co najczęściej kupujemy na raty i dlaczego?

Niestety, nie zawszewystarcza nam oszczędności, by móc kupić to, co jest nam potrzebne. Dzieje siętak zwłaszcza wtedy, gdy życie zaskakuje, a wydatek trzeba ponieść jednorazowo.Co najczęściej kupujemy na raty?

Telefon na raty

Jedną z najczęściej kupowanychw ten sposób rzeczą, jest telefon na raty bez umowy. Wybierając płatnośćratalną możemy pozwolić sobie na znacznie lepszy i nowszy model. Jednorazowapłatność jest zazwyczaj zbyt dużym wydatkiem, dlatego decydujemy się narozłożenie jej w czasie. Wielką popularnością cieszy się telefon na raty bezzaświadczeń o zarobkach, który można kupić np. w sklepie ze sprzętem AGD i RTV.

Pralka na raty

Kolejnym sprzętem,który bardzo często kupujemy na raty, jest pralka. Ten wydatek zazwyczaj zaskakujenas w najmniej oczekiwanym momencie. Jednorazowa płatność sprawia trudność, gdynie mamy zgromadzonych odpowiednich oszczędności. Dlatego właśnie pralka naraty na dowód cieszy się dużą popularnością – możemy rozłożyć koszt urządzeniana kilkanaście miesięcy i odwlec spłatę w czasie.

Laptop na raty

Co jeszcze częstokupujemy w systemie ratalnym? Na liście znajdziemy też laptopa. Na jego zakupdecydujemy się, gdy stary sprzęt jest już za wolny lub przestaje obsługiwaćpotrzebne nam programy. Laptop na raty na dowód kupujemy też wtedy, gdy dzieckopotrzebuje go do nauki zdalnej. Często okazuje się, że mamy za małe możliwościsprzętowe, dlatego laptop na raty bez zaświadczeń wydaje się szybką i prostąopcją na rozwiązanie domowych problemów.

Komputer na raty

Mimo tego, żewiększość z nas ma w domu wyłącznie laptopy, to jednak komputer stacjonarnywcale nie odszedł do lamusa. Bardzo często wykorzystywany jest w celachzawodowych przez grafików, programistów lub fotografów. Decydują się na niegorównież osoby grające w gry o dużych wymaganiach sprzętowych.

Telewizor na raty

O nowym telewizorzemyślimy zazwyczaj wtedy, gdy kupujemy nowe mieszkanie lub robimy remont w domu.Kuszą nas także świąteczne promocje i chęć oglądania mistrzostw w piłce nożnejna znacznie większym ekranie. Telewizor na raty na dowód to kolejny punkt naliście ratalnych zakupów.

Meble na raty

Na raty kupujemyrównież meble – do nowego mieszkania i domu lub po to, aby odświeżyć wnętrze.Meble na raty kupujemy także w sytuacji, gdy na świecie pojawić ma się nowyczłonek rodziny lub gdy dziecko idzie do szkoły. W takich sytuacjach spada nanas ciężar dużych wydatków, łatwiej jest je udźwignąć, jeśli zostaną rozłożonena raty.

Gdzie kupić sprzęt AGD i RTVbez zaświadczeń o zarobkach?

Aby kupić sprzęt AGDlub RTV nie musimy wcale udawać się do banku. Popularne sieci współpracują zbankami, co znacznie skraca procedurę i nie wymaga przedstawiania wieludokumentów. Najczęściej bywa tak, że sklepy oferują raty na dowód bezzaświadczeń. Wystarczy przedstawić dowód, wypełnić odpowiedni wniosek i podaćwysokość stałych dochodów. Jeśli dane będą prawidłowe, możemy szybko kupićsprzęt na raty bez zaświadczeń, spełniając marzenie o nowym telefonie lublaptopie.

Jak i gdzie wziąć coś naraty bez pracy, czy to możliwe?

Jednym z warunkówkredytu ratalnego jest wykazanie stałych dochodów. Co jednak w sytuacji, gdyjesteśmy bezrobotni – czy mamy szansę na raty bez umowy o pracę? Wszystkozależy od tego, czy mamy dodatkowe źródła dochodów, takie jak: renta,stypendium, wynajem mieszkania, darowizna. Raty na dowód osobisty w sytuacji,gdy nie notujemy żadnych dochodów, mogą być niestety niemożliwe.

Pożyczka zamiast rat: zakupyna raty przez Internet na dowód

Zamiast standardowychrat w formie kredytu, możemy zdecydować się na pożyczkę internetową. Takierozwiązanie jest bardzo szybkie i nie wymaga formalności. Nie musimy teżwskazywać, co dokładnie chcemy kupić, gotówkę otrzymujemy na dowolny cel.

Dlaczego warto wybraćpożyczkę zamiast tradycyjnych zakupów na raty w sklepach?

Decydując się na ratyw sklepie, musimy kupić nowe produkty, które dostępne są w ofercie. Co jednak wprzypadku, gdy chcemy skorzystać z propozycji kilku sklepów lub kupić używanysprzęt na jednej z platform do tego stworzonych? Na raty możemy kupić używanysamochód, ale w przypadku np. mebli będzie to już zdecydowanie trudniejsze. Wtakich sytuacjach lepiej sprawdzi się pożyczka, którą możemy przeznaczyć nadowolny cel, nawet, jeśli rzeczy są z drugiej ręki.

Do jakich kwot możliwajest wygodna pożyczka na raty przez Internet: bez trudnych do zorganizowaniazaświadczeń?

Pożyczki online naraty to rozwiązanie proste i szybkie, które nie wymaga przedstawianiadodatkowych dokumentów. Cały proces załatwimy bez wychodzenia z domu zapośrednictwem Internetu. W vivus.plmożna pożyczyć nawet 7500 zł (RRSO 513,9%, przykład reprezentatywny na dolestrony), co powinno pomóc zrealizować nawet większe potrzeby i marzenia.Pożyczki pozabankowe na raty nie wiążą się z zawiłymi procedurami i można jeprzez Internet wykonując kilka kliknięć. Dzięki takiej dostępności cieszą siędużą popularnością. Pożyczka na raty przez Internet bez zaświadczeń wystarczy nanaprawę zepsutego auta, zakup nowej pralki lub wycieczkę do ciepłych krajów, októrej marzyliśmy całe życie.