Raty na dowód: zakupy na raty bez zaświadczeń o zarobkach – na czym polegają?

Czym są tak naprawdę zakupy na raty?

Czym są tak naprawdę zakupy na raty?

Starając się o pożyczkę lub kredyt w banku, musimy przedstawić szereg niezbędnych dokumentów. Jest to niezbędne do weryfikacji danych i określenia naszej wypłacalności, ale jednocześnie znacznie wydłuża proces. Czy możemy wziąć raty na dowód bez zaświadczeń? Jak podejść do tego tematu i co w ogóle powinniśmy wiedzieć o ratach na dowód?

Zakupy na raty to forma kredytu bankowego. Zakupy ratalne na dowód to zobowiązanie udzielane przeważnie przez bank na podstawie aktualnego dowodu osobistego oraz niezbędnych dokumentów, takich jak zaświadczenie o dochodach. Pieniądze można przeznaczyć na zakup AGD, RTV, samochodu lub innych dóbr trwałych. Bank sprawdzi źródło i wysokość naszych dochodów, a na podstawie zebranych danych analitycy określą, czy jesteśmy w stanie spłacić raty kredytu.

Raty a zdolność kredytowa

Warto pamiętać, że raty wpływają na zdolność kredytową na dwa sposoby:

  • obniżają kwotę możliwego zobowiązania – jest to jeden z wydatków stałych, cyklicznych, branych pod uwagę podczas wyliczania zdolności;
  • budują dobrą historię – warto wziąć sprzęt na raty i spłacić go w terminie, by mieć lepszą historię przed wzięciem kredytu hipotecznego.

Czytaj również: Budowanie dobrej historii kredytowej>>

Kto może kupować na raty, jak sprawdzić, czy można wziąć coś na raty?

Każdy, kto chce kupić coś na raty, musi spełnić kilka warunków:

  • osoba pełnoletnia posiadająca aktualny dowód osobisty;
  • stałe miejsce zamieszkania(na terenie PL);
  • stałe i udokumentowane źródło dochodów (umowa o pracę, zlecenie lub o dzieło, renta lub emerytura, działalność gospodarcza lub gospodarstwo rolne);
  • odpowiednia zdolność kredytowa.  

Po spełnieniu warunków formalnych, takich jak ukończenie 18 lat, bank skupi się na zdolności kredytowej. Na jej podstawie oceni, czy będziemy w stanie spłacić kredyt, o który wnioskujemy.

Jak sprawdzić, czy możemy wziąć coś na raty? Ważne jest to, by porównać dochody, wydatki i pamiętać o zaciągniętych już pożyczkach. W ten sposób możemy ocenić mniej więcej, czy uda nam się płacić comiesięczne raty. Innym sposobem będzie pobranie specjalnego raportu z BIK. To najlepszy sposób na sprawdzenie zdolności ratalnej, trzeba jednak pamiętać, że ta forma jest płatna (https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/raport-bik)

Raty na dowód: jakie warunki trzeba spełnić, co jest sprawdzane?

Cała procedura nieróżni się znacznie od tej, która obowiązuje w przypadku chęci zaciągnięcia tradycyjnego kredytu bankowego. Jednym z ważniejszych aspektów przy ratach na dowód jest zbadanie zdolności kredytowej. To jeden z podstawowych sposobów oceniania tego, czy spełniamy warunki do kredytu ratalnego. Bank sprawdzi także naszą historię spłat w bazach BIK i BIG. Zdarza się jednak też tak, że sklepy ze sprzętem RTV i AGD mają nieco mniej restrykcyjne warunki przyznawania rat. Wciąż jednak potrzebny jest aktualny dowód osobisty oraz stały dochód.

Alternatywą dla rat na dowód może być szybka chwilówka online na dowód - jest to pożyczka zaciągana w firmie pozabankowej, gdzie mniej restrykcyjnie podchodzi się do oceny zdolności kredytowej i stałości dochodów, nie są potrzebne żadne zaświadczenia.

weź pożyczkę
Co najczęściej kupujemy na raty i dlaczego?

Co najczęściej kupujemy na raty i dlaczego?

Niestety, nie zawsze wystarcza nam oszczędności, by móc kupić to, co jest nam potrzebne. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy życie zaskakuje, a wydatek trzeba ponieść jednorazowo. Co najczęściej kupujemy na raty?

Telefon na raty

Jedną z najczęściej kupowanych w ten sposób rzeczą, jest telefon na raty bez umowy. Wybierając płatność ratalną możemy pozwolić sobie na znacznie lepszy i nowszy model. Jednorazowa płatność jest zazwyczaj zbyt dużym wydatkiem, dlatego decydujemy się na rozłożenie jej w czasie. Wielką popularnością cieszy się telefon na raty bez zaświadczeń o zarobkach, który można kupić np. w sklepie ze sprzętem AGD i RTV.

Pralka na raty

Kolejnym sprzętem, który bardzo często kupujemy na raty, jest pralka. Ten wydatek zazwyczaj zaskakuje nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jednorazowa płatność sprawia trudność, gdy nie mamy zgromadzonych odpowiednich oszczędności. Dlatego właśnie pralka na raty na dowód cieszy się dużą popularnością – możemy rozłożyć koszt urządzenia na kilkanaście miesięcy i odwlec spłatę w czasie.

Laptop na raty

Co jeszcze często kupujemy w systemie ratalnym? Na liście znajdziemy też laptopa. Na jego zakup decydujemy się, gdy stary sprzęt jest już za wolny lub przestaje obsługiwać potrzebne nam programy. Laptop na raty na dowód kupujemy też wtedy, gdy dziecko potrzebuje go do nauki zdalnej. Często okazuje się, że mamy za małe możliwości sprzętowe, dlatego laptop na raty bez zaświadczeń wydaje się szybką i prostą opcją na rozwiązanie domowych problemów.

weź pożyczkę
Komputer na raty

Komputer na raty

Mimo tego, że większość z nas ma w domu wyłącznie laptopy, to jednak komputer stacjonarny wcale nie odszedł do lamusa. Bardzo często wykorzystywany jest w celach zawodowych przez grafików, programistów lub fotografów. Decydują się na niego również osoby grające w gry o dużych wymaganiach sprzętowych.

Telewizor na raty

O nowym telewizorze myślimy zazwyczaj wtedy, gdy kupujemy nowe mieszkanie lub robimy remont w domu. Kuszą nas także świąteczne promocje i chęć oglądania mistrzostw w piłce nożnej na znacznie większym ekranie. Telewizor na raty na dowód to kolejny punkt na liście ratalnych zakupów.

Meble na raty

Na raty kupujemy również meble – do nowego mieszkania i domu lub po to, aby odświeżyć wnętrze. Meble na raty kupujemy także w sytuacji, gdy na świecie pojawić ma się nowy członek rodziny lub gdy dziecko idzie do szkoły. W takich sytuacjach spada na nas ciężar dużych wydatków, łatwiej jest je udźwignąć, jeśli zostaną rozłożone na raty.

weź pożyczkę
Gdzie kupić sprzęt AGD i RTV bez zaświadczeń o zarobkach?

Gdzie kupić sprzęt AGD i RTV bez zaświadczeń o zarobkach?

Aby kupić sprzęt AGD lub RTV nie musimy wcale udawać się do banku. Popularne sieci współpracują z bankami, co znacznie skraca procedurę i nie wymaga przedstawiania wielu dokumentów. Najczęściej bywa tak, że sklepy oferują raty na dowód bez zaświadczeń. Wystarczy przedstawić dowód, wypełnić odpowiedni wniosek i podać wysokość stałych dochodów. Jeśli dane będą prawidłowe, możemy szybko kupić sprzęt na raty bez zaświadczeń, spełniając marzenie o nowym telefonie lub laptopie.

Jak i gdzie wziąć coś na raty bez pracy, czy to możliwe?

Jednym z warunków kredytu ratalnego jest wykazanie stałych dochodów. Co jednak w sytuacji, gdy jesteśmy bezrobotni – czy mamy szansę na raty bez umowy o pracę? Wszystko zależy od tego, czy mamy dodatkowe źródła dochodów, takie jak: renta, stypendium, wynajem mieszkania, darowizna. Raty na dowód osobisty w sytuacji, gdy nie notujemy żadnych dochodów, mogą być niestety niemożliwe.

weź pożyczkę
Pożyczka zamiast rat: zakupy na raty przez Internet na dowód

Pożyczka zamiast rat: zakupy na raty przez Internet na dowód

Zamiast standardowych rat w formie kredytu, możemy zdecydować się na pożyczkę internetową. Takie rozwiązanie jest bardzo szybkie i nie wymaga formalności. Nie musimy też wskazywać, co dokładnie chcemy kupić, gotówkę otrzymujemy na dowolny cel.

Dlaczego warto wybrać pożyczkę zamiast tradycyjnych zakupów na raty w sklepach?

Decydując się na raty w sklepie, musimy kupić nowe produkty, które dostępne są w ofercie. Co jednak w przypadku, gdy chcemy skorzystać z propozycji kilku sklepów lub kupić używany sprzęt na jednej z platform do tego stworzonych? Na raty możemy kupić używany samochód, ale w przypadku np. mebli będzie to już zdecydowanie trudniejsze. W takich sytuacjach lepiej sprawdzi się pożyczka, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel, nawet, jeśli rzeczy są z drugiej ręki.

Do jakich kwot możliwa jest wygodna pożyczka na raty przez Internet: bez trudnych do zorganizowania zaświadczeń?

Pożyczki online na raty to rozwiązanie proste i szybkie, które nie wymaga przedstawiania dodatkowych dokumentów. Cały proces załatwimy bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Internetu. Pożyczki pozabankowe na raty nie wiążą się z zawiłymi procedurami i można je wziąć przez Internet wykonując kilka kliknięć. Dzięki takiej dostępności cieszą się dużą popularnością. Pożyczka na raty przez Internet bez zaświadczeń wystarczy na naprawę zepsutego auta, zakup nowej pralki lub wycieczkę do ciepłych krajów, o której marzyliśmy całe życie.

weź pożyczkę