Pożyczka na czek GIRO to pożyczka gotówkowa, którą można wypłacić na poczcie. To znaczy, że nie trzeba posiadać konta bankowego by o nią wnioskować. Nie trzeba robić przelewu identyfikacyjnego, by potwierdzić swoje dane. Jak zrealizować czek GIRO? Dla kogo pożyczka na czek GIRO będzie najlepszym rozwiązaniem i jak wygląda proces wnioskowania oraz weryfikacji pożyczkobiorcy?
Czek GIRO to dokument, który upoważnia wskazaną osobę do wypłacenia określonej kwoty pieniędzy w ramach umowy pożyczki. Podstawową zaletą tego typu pożyczki jest możliwość odebrania pieniędzy w gotówce, do ręki - wystarczy zgłosić się do placówki Poczty Polskiej lub wybranego punktu Banku Pocztowego.
Czek GIRO to dokument wydawany w wersji papierowej lub elektronicznej. Druk otrzymuje klient, który na jego podstawie dokonuje wypłaty środków. Na czeku powinny znajdować się:
w wersji papierowej:
● nazwa i dane firmy zlecającej,
● kwota do wypłaty (cyframi i słownie),
● imię i nazwisko osoby wypłacającej,
● adres osoby wypłacającej,
● seria i numer dowodu tożsamości,
● kod transakcji i numer autoryzacji.
w wersji elektronicznej (np. SMS z kodem):
● nazwa firmy pożyczkowej,
● kod transakcji,
● kwota do wypłaty.
Uwaga! Wypłaty można dokonać jedynie przy okazaniu dokumentu tożsamości.
Czeki są ważne tylko przez określony czas. Zazwyczaj jest to ok. 5-7 dni. Odzyskanie środków z czeku po tym czasie to skomplikowana i czasochłonna procedura.
Realizacja czeku GIRO może się odbyć w placówce pocztowej - wystarczy udać się do oddziału Poczty Polskiej i okazać czek lub dane z SMS wraz z dokumentem tożsamości, aby otrzymać pieniądze od ręki. Wypłaty można też dokonać w siedzibie Banku Pocztowego.
Pożyczka na czek GIRO to rozwiązanie dla osób, którym zależy na pieniądzach wypłacanych do ręki. Pożyczki na czek GIRO to pożyczki krótkoterminowe, a okres ich spłaty wynosi, podobnie, jak w przypadku pozabankowych pożyczek online, 30 dni.
Pożyczki bez sprawdzania baz poszukują zazwyczaj osoby zadłużone lub posiadające złą historię kredytową. W grupie zainteresowanych otrzymaniem gotówki do ręki są też osoby z zajęciem komorniczym - dzięki temu, że pieniądze nie trafią na konto, może być bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe ich przejęcie przez komornika.
Jak jest w praktyce? Większość firm pożyczkowych, również tych udzielających pożyczek na czek GIRO, weryfikuje sytuację finansową swoich wnioskodawców. Jeśli jest on niejasna lub na koncie widnieją zadłużenia, wpisy o braku terminowej spłaty lub zwyczajnie sytuacja finansowa wnioskodawcy jest niepewna, trzeba się liczyć z odmową udzielenia pożyczki.
Z pożyczki na czek GIRO chętnie korzystają osoby, które nie posiadają konta bankowego, nie mają na tym koncie środków lub nie chcą, aby taka pożyczka została odnotowana w historii rachunku. Jak odbywa się weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy w przypadku pożyczki bez konta bankowego? Cały proces weryfikacji i potwierdzania tożsamości pożyczkobiorcy zachodzi na poczcie, po okazaniu dowodu osobistego i przy okazji realizacji czeku GIRO.
Aby wypłacić pożyczkę na czek GIRO należy:
- wybrać firmę oferującą wypłaty pożyczki w formie czeku GIRO;
- sprawdzić firmę w KRS, w PZiP, opinie o firmie w Internecie;
- wnioskować o pożyczkę, wybierając czek GIRO jako formę wypłaty,
- udać się do najbliższej placówki pocztowej lub do Banku Pocztowego,
- okazać dowód osobisty, podać kod z czeku i potwierdzić dane.
- odebrać pieniądze w formie gotówkowej.
Wypłata pożyczki w formie czeku GIRO jest w pełni legalna i bezpieczna. Podobnie jak w przypadku każdej pożyczki, warto zawsze sprawdzić firmę, która nam jej udziela, dobrze jest przeczytać umowę, upewnić się, czy wszystkie koszty pożyczki są jasno przedstawione i od początku znane.