Powrót

Pożyczki na czek GIRO z odbiorem i wypłatą na poczcie

Pożyczki na czek GIRO z odbiorem i wypłatą na poczcie

Pożyczka na czek GIRO to pożyczka gotówkowa, którą można wypłacić na poczcie. To znaczy, że nie trzeba posiadać konta bankowego by o nią wnioskować. Nie trzeba robić przelewu identyfikacyjnego, by potwierdzić swoje dane. Jak zrealizować czek GIRO? Dla kogo pożyczka na czek GIRO będzie najlepszym rozwiązaniem i jak wygląda proces wnioskowania oraz weryfikacji pożyczkobiorcy?

Czek GIRO - co to znaczy?

 

Czek GIRO to dokument, który upoważnia wskazaną osobę do wypłacenia określonej kwoty pieniędzy w ramach umowy pożyczki. Podstawową zaletą tego typu pożyczki jest możliwość odebrania pieniędzy w gotówce, do ręki - wystarczy zgłosić się do placówki Poczty Polskiej lub wybranego punktu Banku Pocztowego.

 

    Jak wygląda czek GIRO? Jaką ma formę?

 

Czek GIRO to dokument wydawany w wersji papierowej lub elektronicznej. Druk otrzymuje klient, który na jego podstawie dokonuje wypłaty środków. Na czeku powinny znajdować się:

 

w wersji papierowej:

 

●     nazwa i dane firmy zlecającej,

●     kwota do wypłaty (cyframi i słownie),

●     imię i nazwisko osoby wypłacającej,

●     adres osoby wypłacającej,

●     seria i numer dowodu tożsamości,

● kod transakcji i numer autoryzacji.

 

w wersji elektronicznej (np. SMS z kodem):

 

●     nazwa firmy pożyczkowej,

●     kod transakcji,

● kwota do wypłaty.

Uwaga! Wypłaty można dokonać jedynie przy okazaniu dokumentu tożsamości.

    Ile ważny jest czek GIRO?

 

Czeki są ważne tylko przez określony czas. Zazwyczaj jest to ok. 5-7 dni. Odzyskanie środków z czeku po tym czasie to skomplikowana i czasochłonna procedura.

 

    Jak i gdzie można zrealizować czek GIRO?

 

Realizacja czeku GIRO może się odbyć w placówce pocztowej - wystarczy udać się do oddziału Poczty Polskiej i okazać czek lub dane z SMS wraz z dokumentem tożsamości, aby otrzymać pieniądze od ręki. Wypłaty można też dokonać w siedzibie Banku Pocztowego.

No items found.

Jak działa pożyczka na czek GIRO?

 

Pożyczka na czek GIRO to rozwiązanie dla osób, którym zależy na pieniądzach wypłacanych do ręki. Pożyczki na czek GIRO to pożyczki krótkoterminowe, a okres ich spłaty wynosi, podobnie, jak w przypadku pozabankowych pożyczek online, 30 dni.

 

 

    Czy pożyczka na czek GIRO jest udzielana bez sprawdzania baz BIK, KRD?

 

Pożyczki bez sprawdzania baz poszukują zazwyczaj osoby zadłużone lub posiadające złą historię kredytową. W grupie zainteresowanych otrzymaniem gotówki do ręki są też osoby z zajęciem komorniczym - dzięki temu, że pieniądze nie trafią na konto, może być bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe ich przejęcie przez komornika.

 

Jak jest w praktyce? Większość firm pożyczkowych, również tych udzielających pożyczek na czek GIRO, weryfikuje sytuację finansową swoich wnioskodawców. Jeśli jest on niejasna lub na koncie widnieją zadłużenia, wpisy o braku terminowej spłaty lub zwyczajnie sytuacja finansowa wnioskodawcy jest niepewna, trzeba się liczyć z odmową udzielenia pożyczki.

 

 

    Weryfikacja pożyczkobiorcy bez przelewu identyfikacyjnego

 

Z pożyczki na czek GIRO chętnie korzystają osoby, które nie posiadają konta bankowego, nie mają na tym koncie środków lub nie chcą, aby taka pożyczka została odnotowana w historii rachunku. Jak odbywa się weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy w przypadku pożyczki bez konta bankowego? Cały proces weryfikacji i potwierdzania tożsamości pożyczkobiorcy zachodzi na poczcie, po okazaniu dowodu osobistego i przy okazji realizacji czeku GIRO.

    Pożyczka z odbiorem i wypłatą na poczcie - jak odebrać pieniądze?

 

Aby wypłacić pożyczkę na czek GIRO należy:

 

-       wybrać firmę oferującą wypłaty pożyczki w formie czeku GIRO;

-       sprawdzić firmę w KRS, w PZiP, opinie o firmie w Internecie;

-       wnioskować o pożyczkę, wybierając czek GIRO jako formę wypłaty,

-       udać się do najbliższej placówki pocztowej lub do Banku Pocztowego,

-       okazać dowód osobisty, podać kod z czeku i potwierdzić dane.

-       odebrać pieniądze w formie gotówkowej.

 

    Czy pożyczka na czek GIRO jest bezpieczna?

 

Wypłata pożyczki w formie czeku GIRO jest w pełni legalna i bezpieczna. Podobnie jak w przypadku każdej pożyczki, warto zawsze sprawdzić firmę, która nam jej udziela, dobrze jest przeczytać umowę, upewnić się, czy wszystkie koszty pożyczki są jasno przedstawione i od początku znane.

 

Całkowita kwota pożyczki 1000 zł
Całkowita kwota do spłaty 1000 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 01.07.2022 r.