Pożyczka czy kredyt na remont mieszkania lub domu?

Gdy nieuchronnie zbliża się czas na odnowienie mieszkania, zaczynamy zastanawiać się, jak sfinansować takie przedsięwzięcie.

Gdy nieuchronnie zbliża się czas na odnowienie mieszkania, zaczynamy zastanawiać się, jak sfinansować takie przedsięwzięcie.

Jeśli nie dysponujemy oszczędnościami, pozostaje nam kredyt na remont domu czy pożyczka na remont mieszkania. Ile właściwie powinniśmy wydać na taką renowację i czy wystarczy nam niewielka pożyczka na remont? Kiedy warto zdecydować się na kredyt na remont mieszkania?

Przejdź do sekcji artykułu:

 1. Sposób finansowania remontu – pożyczka czy kredyt na remont mieszkania lub domu?
 2. Kiedy warto wziąć pożyczkę na remont?
 3. W jakiej sytuacji rozważyć kredyt gotówkowy na remont?
 4. Co sfinansujemy kredytem hipotecznym na remont?
 5. Jak dostać pożyczkę na remont mieszkania? Gdzie należy jej szukać?
 6. Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę na remont mieszkania?
 7. Ile kosztuje remont mieszkania lub domu? Co należy wiedzieć?
 8. Pożyczka na szybki remont polegający na malowaniu ścian i ułożeniu paneli – jakie koszty?
 9. Pożyczka na remont kuchni, łazienki lub pokoju – koszty
 10. Pożyczka na remont mieszkania po zalaniu
 11. Ile kosztuje remont mieszkania deweloperskiego?
 12. Pożyczka na remont tarasu lub balkonu
 13. Ile kosztuje odświeżenie mieszkania bez kosztownego remontu?
 14. Remont samodzielnie czy z fachowcem? Zatrudnić ekipę czy wykonać samemu?
weź pożyczkę
Sposób finansowania remontu – pożyczka czy kredyt na remont mieszkania lub domu?

Sposób finansowania remontu – pożyczka czy kredyt na remont mieszkania lub domu?

Znając zakres prac i niezbędny budżet na wykonanie remontu, powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób go sfinansujemy. Możemy skorzystać z pożyczki na remont lub kredytu remontowego. Wybór w głównej mierze zależy od naszej zdolności finansowej oraz tego, jakiej kwoty potrzebujemy.

ile średnio wydajesz na prace remontowe? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

Kiedy warto wziąć pożyczkę na remont?

Pożyczka na remont mieszkania to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty i chcemy mieć elastyczne możliwości wydania pieniędzy. Dzięki pożyczce na remont domu będziemy mogli sfinansować nie tylko prace remontowo-budowlane, ale bez problemu kupimy elementy wyposażenia wnętrz. Dlaczego? Ponieważ nie musimy tłumaczyć się pożyczkodawcy z tego, na co przeznaczamy pieniądze. Pożyczka na remont to dobre rozwiązanie także w przypadku nagłych sytuacji, takich jak awaria czy zalanie mieszkania.

z jakich powodów odkładasz remont? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

W jakiej sytuacji rozważyć kredyt gotówkowy na remont?

Kredyt gotówkowy na mieszkanie będzie dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy nieco większej kwoty pieniędzy. W przypadku gruntownego remontu możemy liczyć na wsparcie banku, który udzieli nam kredytu. Procedura będzie wymagała jednak więcej formalności, a pieniądze nie trafią na konto tak szybko, jak w przypadku pożyczki. Będziemy mogli spłacić go jednak w dłuższym okresie czasu, rozkładając kwotę na większą ilość rat.

Co sfinansujemy kredytem hipotecznym na remont?

Kredyt hipoteczny na remont jest najtańszym rozwiązaniem z najdłuższym czasem spłaty. Można zaciągnąć go kupując nowe mieszkanie lub dom, ale istnieje też możliwość wzięcia kredytu hipotecznego tylko na remont domu. W drugim przypadku ważne jest to, by lokal nie był już obciążony hipoteką.

W przypadku kredytu hipotecznego kwota zobowiązania będzie najwyższa, dzięki czemu bez problemu zrobimy remont mieszkania w stanie deweloperskim lub gruntownie odświeżymy dom. Należy jednak pamiętać, że koniecznie jest wykazanie wszystkich kosztów remontowo-budowlanych, nie będziemy mieć też możliwości zakupu elementów wyposażenia wnętrz.

weź pożyczkę
Jak dostać pożyczkę na remont mieszkania? Gdzie należy jej szukać?

Jak dostać pożyczkę na remont mieszkania? Gdzie należy jej szukać?

Aby uzyskać pożyczkę na remont mieszkania należy wejść na stronę Vivus.pl, określić kwotę i wypełnić wniosek online na stronie. Kolejnym krokiem jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego i oczekiwanie na decyzję o udzieleniu pożyczki. Cały proces można przeprowadzić nie wychodząc z domu i bez formalności – do wypełnienia wniosku będziemy potrzebowali jedynie aktualnego dowodu osobistego, adresu email oraz numeru telefonu. W przeciwieństwie do kredytu na remont, decyzję możemy dostać nawet w kilkanaście minut, co pozwoli szybko ruszyć z projektem naszych marzeń.

Jeśli to pierwsza pożyczka w vivus.pl można pożyczyć nawet do 3000 zł na 0%RRSO (przykład reprezentatywny na końcu artykułu) – to znaczy, że oddamy tyle, ile pożyczymy. Kolejna pożyczka w vivus.pl to nawet do 8000 zł – za taką kwotę możemy już przeprowadzić całkowity remont jednego pomieszczenia czy balkonu.

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę na remont mieszkania?

Dzięki szybkiej pożyczce na remont odświeżymy mieszkanie po poprzednich lokatorach, odnowimy balkon lub wyremontujemy jedno z pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu. Możemy też wykorzystać tę kwotę na zakup nowych mebli, urządzenie pokoju dziecka, wymianę okien, zniszczonej podłogi czy drzwi. A może po prostu chcemy zaoszczędzić na opłatach – wymienić piec, zmienić ogrzewanie czy oświetlenie na ledowe, a wannę zamienić na prysznic. Nie musimy określać celu, na jaki przeznaczmy gotówkę z pożyczki.

Zdecydowaną zaletą pożyczki na remont w vivus.pl jest prosta i przejrzysta procedura wnioskowania i przydzielania, dzięki czemu pożyczka jest bardzo szybka. Pieniądze znajdą się na naszym koncie w chwilę po pozytywnej decyzji firmy pożyczkowej. Nie musimy odkładać planów na później, a nawet niewielki remont może zwiększyć komfort życia, pomóc zaoszczędzić na rachunkach i poprawić nasze samopoczucie.

weź pożyczkę
Ile kosztuje remont mieszkania lub domu? Co należy wiedzieć?

Ile kosztuje remont mieszkania lub domu? Co należy wiedzieć?

Pierwszym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać jest to, jaki będzie koszt remontu mieszkania lub domu. Nie da się jednak uogólnić tego tematu, a wycena zależy od:

 • zakresu prac;
 • wyboru remontowanego pomieszczenia;
 • wykorzystanych materiałów;
 • ekipy remontowej;

Przedsięwzięcie warto więc rozpocząć od przygotowania planu działania, sprawdzenia kosztów i możliwości wsparcia finansowego, które pozwoli nam wyremontować mieszkanie, dom lub odświeżyć konkretne pomieszczenie.

Pożyczka na szybki remont polegający na malowaniu ścian i ułożeniu paneli?

jak często odmalowujesz ściany w mieszkaniu? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

Remont nie musi zakładać burzenia ścian, czasami wystarczy pomalować ściany i ułożyć nowe panele, by odmienić wnętrze. Ile w takim razie kosztuje taki szybki remont? Koszt zależy od powierzchni odnawianego pomieszczenia. Aby zrobić dokładny kosztorys należy obliczyć powierzchnię ścian i podłóg, a następnie pomnożyć to przez średni koszt remontu 1m2:

 • gruntowanie ścian – ok. 10 zł za litr preparatu;
 • malowanie ścian – od 4 do 25 zł za litr (w zależności od rodzaju farby);
 • panele – od 30 do 60 zł za metr materiału oraz od 20 zł za metr robocizny.

Niezbędne będą również akcesoria do malowania. Wydamy na nie około 100-150 zł, jeśli zamierzamy pomalować jeden średniej wielkości pokój. Przyjmując to założenie, na szybki remont średniej wielkości pomieszczenia, należy przeznaczyć około 1500 – 1900 zł.

Dowiedz się, ile kosztuje malowanie pokoju 25 m2? >>

weź pożyczkę
Pożyczka na remont kuchni, łazienki lub pokoju – koszty

Pożyczka na remont kuchni, łazienki lub pokoju – koszty

O ile koszt remontu pokoju nie jest wielkim wydatkiem (malowanie i wymiana paneli to około 1700 zł, należy dodać koszty mebli), o tyle w przypadku kuchni i łazienki powinniśmy przygotować większy budżet. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakich materiałów użyjemy i czy będziemy wynajmować ekipę remontową.

jak często remontujesz kuchnię? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

Kuchnia to pomieszczenie, które wiąże się z najwyższymi kosztami remontu. Przyjmując, że mówimy o niewielkiej kuchni w bloku, wydamy:

 • podłoga – od ok. 700 do 1600 zł;
 • ściany i sufit – od ok. 1 500 do 6 300 zł;
 • wyposażenie (AGD, zlewozmywak, meble) – od ok. 5 000 do 15 000 zł.

Podsumowując – na niewielką kuchnię powinniśmy przeznaczyć od około 8 000 zł, do nawet 20 000 zł.

Dokładne koszty remontu kuchni znajdziesz tutaj: Ile kosztuje remont kuchni 8 m2?

jak często remontujesz łazienkę? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

Łazienka również nie należy do najtańszych powierzchni remontowych. Przyjmując, że mówimy o niedużej łazience (5m2), wydamy:

 • podłoga – od 400 do 1 000 zł;
 • ściany i sufit – od 1 00 do 5 000 zł;
 • wyposażenie – od 1 500 do 5 300 zł.

Łącznie na remont takiej łazienki powinniśmy przeznaczyć od 4 000 do 13  500 zł.

Dokładne koszty remontu łazienki znajdziesz tutaj: Ile kosztuje remont łazienki 5m2?

weź pożyczkę
Pożyczka na remont mieszkania po zalaniu

Pożyczka na remont mieszkania po zalaniu

Szacując koszt remontu mieszkania po zalaniu musimy wziąć pod uwagę nie tylko malowanie czy układanie podłóg. W tym przypadku konieczne może okazać się osuszanie ścian, zrywanie tapet, a nawet podłóg czy kafelków. To niestety może znacznie zwiększyć budżet całego przedsięwzięcia. Koszt będzie zależał w dużej mierze od tego, jak mocno zalane zostało mieszkanie i wyniesie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Najtańszą metodą jest wypożyczenie specjalistycznego urządzenia – osuszacza ścian, można je wypożyczyć już od ok. 70-100 zł za dzień. Kosztowniejszą metodą jest np. iniekcja krystaliczna – ok. 100 zł za metr osuszania ściany grubości cegły, cena będzie wyższa przy grubszej ścianie.

Ile kosztuje remont mieszkania deweloperskiego?

Urządzając mieszkanie w stanie deweloperskim musimy liczyć się ze znacznymi kosztami – w takich lokalach musimy zadbać o ich całkowite wykończenie i wyposażenie. Koszt remontu mieszkania deweloperskiego zależy od:

 • metrażu mieszkania;
 • standardu wykończenia;
 • lokalizacji;
 • wyboru sprzętu RTV i AGD;
 • usług dodatkowych, np. architekt, projektant wnętrz.

Ile kosztuje remont mieszkania deweloperskiego? Musimy liczyć się z przeciętnym kosztem od 1 000 do nawet 5 000 zł za metr kwadratowy. Jeśli zdecydujemy się na najlepsze materiały, dobry sprzęt i wsparcie specjalistów, koszt ten może jeszcze wzrosnąć.

Sprawdź, ile kosztuje architekt wnętrz>>

Pożyczka na remont tarasu lub balkonu

Wiosna i lato to czas, który często spędzamy na tarasach i balkonach. Niestety, one też wymagają remontu po kilku latach użytkowania. Czasami wystarczą niewielkie zmiany w wyposażeniu, np.:

 • kwiaty i zmiana doniczek – od ok. 100 do ok. 500 zł;
 • meble ogrodowe – od ok. 200 do ok. 2 000 zł;
 • nowe poduszki – od 20 do ok. 150 zł;
 • dywan lub chodnik – od 70 do ok. 200 zł.

Koszty wzrosną, gdy zajdzie konieczność wymiany balustrady balkonowej lub pomalowania całego tarasu. Budżet, który musimy przeznaczyć na taki cel uzależniony jest od powierzchni, kosztów ekipy remontowej i jakości materiałów. Można jednak przyjąć, że powinniśmy przygotować się na wydatek:

 • od ok. 100 do ok. 300 zł za metr w przypadku niewielkich zmian;
 • od ok. 400 do ok. 1 000 zł za metr w przypadku generalnego remontu.

Sprawdź też: Ile kosztuje i jak wygląda remont balkonu? >>

czy masz urządzony balkon? infografika
Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

Ile kosztuje odświeżenie mieszkania bez kosztownego remontu?

Czasami mieszkanie lub dom potrzebuje tylko odświeżenia. Jak można tego dokonać? Sekret tkwi w zmianie tekstyliów, dodatków i mebli. Najdroższe będą te ostatnie, można jednak nieco zmniejszyć koszty dzięki samodzielnej renowacji. Wystarczy pomalować stare krzesła, zrobić stolik ze skrzynki lub wymienić gałki w komodzie.

W celu odświeżenia mieszkania możemy wymienić dodatki i tekstylia – zmienimy w ten sposób kolorystykę i styl wnętrza. Budżet potrzebny na taką renowację będzie zdecydowanie niższy, niż w przypadku kosztownego, gruntownego remontu:

 • poduszki – od ok. 20 zł za poszewkę;
 • zasłony – od ok. 50 zł za sztukę;
 • dywan –od ok. 100 do ok. 1 000 zł w zależności od wielkości;
 • żywe kwiaty – od ok. 15 do ok. 200 zł za kwiat mały lub duży;
 • ·ramki do zdjęć – od ok. 5 do 50 zł za sztukę.

Sprawdź, jak odświeżyć mieszkanie bez remontu? Najnowsze trendy w dodatkach >>

Remont samodzielnie czy z fachowcem? Zatrudnić ekipę czy wykonać samemu?

Każdy remont wymaga nie tylko budżetu, ale i nakładu pracy. Pojawia się, więc pytanie czy zmian dokonać samodzielnie, czy skorzystać z pomocy fachowców. Jeśli remont będzie niewielki z powodzeniem uda nam się go przeprowadzić we własnym zakresie. Odświeżenie mieszkania lub pomalowanie ścian nie jest wymagającym zadaniem, dlatego w takim przypadku można zrezygnować ze wsparcia ekspertów. Jeśli jednak urządzamy mieszkanie w stanie deweloperskim, remontujemy zalane pomieszczenia lub urządzamy łazienkę, lepiej jest wynająć ekipę. Skróci to czas remontu i zmniejszy ryzyko błędów.

remont samodzielnie czy z fachowcem? inforgrafika
weź pożyczkę