Kredyt lub pożyczka bez wychodzenia z domu całkowicie przez Internet – czy są możliwe?

Czy kredyt lub pożyczkę można wziąć bez wychodzenia z domu?

Czy kredyt lub pożyczkę można wziąć bez wychodzenia z domu?

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić zaciągnięcie zobowiązania finansowego bez wizyty w placówce. Teraz zauważamy, że zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe coraz częściej wychodzą konsumentom naprzeciw, ułatwiając i usprawniając wszystkie procedury, a nawet mocno zachęcają klientów do samodzielnych zdalnych operacji.

Przez Internet możemy założyć konto, wykonywać przelewy, a nawet zaciągnąć pożyczkę lub kredyt gotówkowy. Rosnącym trendem na rynku usług finansowych jest FinTech – czyli wszelkie innowacje, mające na celu upraszczanie procedur i ułatwianie dostępu do usług finansowych za pomocą technologii. Być może w przyszłości operacje finansowe całkowicie przeniosą się do sieci, a wzięcie kredytu czy pożyczki online bez wychodzenia z domu to będzie już standard.

Przejdź do sekcji:

 1. Pożyczka lub kredyt online bez wychodzenia z domu – dla kogo? W jakich sytuacjach?
 2. W instytucjach pozabankowych pożyczka online bez wychodzenia z domu to standard
 3. Czy można wziąć kredyt online bez wychodzenia z domu?
 4. Umowa pożyczki lub kredytu zawarta na odległość – jakie dokumenty? Na co uważać?
 5. Bezpieczeństwo operacji finansowych online
 6. Dokumenty potrzebne do kredytu udzielanego na odległość przez bank
 7. Dokumenty wymagane do pożyczki online bez wychodzenia z domu
 8. Zalety szybkiej pożyczki przez Internet bez wychodzenia z domu w VIVUS
 9. Jak wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu w VIVUS
weź pożyczkę
Pożyczka lub kredyt online bez wychodzenia z domu – dla kogo? W jakich sytuacjach?

Pożyczka lub kredyt online bez wychodzenia z domu – dla kogo? W jakich sytuacjach?

• W instytucjach pozabankowych pożyczka online bez wychodzenia z domu to standard

Wnioskowanie o pożyczkę w instytucjach pozabankowych jest bardzo proste i nie wymaga wychodzenia z domu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki i nie chcą tracić czasu na dojazd do placówki i czekanie w kolejce. Nie ma potrzeby przedstawiać pożyczkodawcy celu zaciągania zobowiązania. Proces wzięcia pożyczki jest szybki i wystarczy zazwyczaj jedynie dowód osobisty oraz dostęp do Internetu, ponieważ formularz pożyczkowy wypełniamy przez stronę internetową lub aplikację mobilną.

• Czy można wziąć kredyt online bez wychodzenia z domu?

Procedura uzyskiwania pożyczki lub kredytu gotówkowego w banku w formie online może być w niektórych przypadkach nieco bardziej skomplikowana i często związana z koniecznością podpisania umowy kredytowej, która powinna być dostarczona przez kuriera.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że nie każdy bank będzie posiadał w swoim wachlarzu ofert możliwość wzięcia kredytu w pełni online, a kredyty w takich sytuacjach zwykle są udzielane na niższą kwotę (przeważnie do kilkudziesięciu tysięcy złotych) i na krótszy czas. Banki wymagają potwierdzenia zdolności kredytowej poprzez zaświadczenie o dochodach. W niektórych bankach akceptowane jest także oświadczenie kredytobiorcy o uzyskiwanych dochodach.

• Czy w związku z koronawirusem możliwe jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego bez wychodzenia z domu?

Udzielenie kredytu hipotecznego to wieloetapowa procedura, która wymaga dostarczenia wielu dokumentów i zaświadczeń. W normalnych warunkach zaciągnięcie tego zobowiązania bez wychodzenia z domu i całkowicie online jest w zasadzie niemożliwe. Pojawiły się natomiast uproszczenia związanie z wyjątkową sytuacją na czas epidemii. Można wnioskować o kredyt hipoteczny zdalnie, ale to na razie jedyne bardziej powszechne ułatwienie w myśl zasadzie „zostań w domu”, które nie wyklucza dopełnienia pozostałych formalności osobiście. Aktualnie banki starają się w miarę możliwości stosować politykę prokonsumencką i przykładowo wydłużają termin ważności decyzji kredytowej. Część z nich umożliwia uruchomienie kredytu online, gdy są zamknięte sądy – wówczas wystarczy wysłanie wniosku do sądu przez notariusza lub pocztą z potwierdzeniem odbioru, a także niektóre banki zastąpiły dokumentami wygenerowanymi elektronicznie pewne wymagane do złożenia wraz z wnioskiem zaświadczenia. Bardzo możliwe, że jeśli sytuacja z pandemią nie ulegnie zmianie banki wdrożą procedury, dzięki którym zaciągnięcie kredytu hipotecznego będzie całkowicie możliwe bez wychodzenia z domu.

weź pożyczkę
Umowa pożyczki lub kredytu zawarta na odległość – jakie dokumenty? Na co uważać?

Umowa pożyczki lub kredytu zawarta na odległość – jakie dokumenty? Na co uważać?

Bezpieczeństwo operacji finansowych online

Podczas wszystkich działań online należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo zarówno pożyczkobiorcy jak i pożyczkodawcy. Wszystkie wiarygodne instytucje czy firmy udzielające pożyczek dbają o ochronę swoich klientów.

Większość operacji bankowych wykonywanych online wymaga potwierdzenia kodem, wysyłanym na numer telefonu osoby zlecającej daną operację. W przypadku bardziej skomplikowanych działań, takich jak zaciąganie kredytu, lub niecodziennych zleceń możemy spodziewać się połączenia od pracownika banku z prośbą o potwierdzenie czy faktycznie to my zleciliśmy daną operację.

Podczas wszelkich operacji związanych z obracaniem środkami pieniężnymi musimy przestrzegać zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Przede wszystkim logujmy się w zabezpieczonych sieciach prywatnych, korzystajmy z własnego komputera, sprawdzajmy, czy strona ma zaufany certyfikat, a także zwracajmy uwagę na wiarygodność treści maili i smsów, które dostajemy od banku lub firmy pożyczkowej.

Dokumenty potrzebne do kredytu udzielanego na odległość przez bank

Banki dają możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy lub pożyczkę online, bez wychodzenia z domu. Do wypełnienia wniosku najpewniej wystarczą dane osobowe z dowodu osobistego. Należy jednak pamiętać, że do wniosku trzeba dołączyć zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, z tytułu renty, emerytury, działalności gospodarczej  lub innej umowy cywilno-prawnej. Umowa jednak najczęściej musi być dostarczona przez kuriera do podpisu.

Dokumenty wymagane do pożyczki online bez wychodzenia z domu

Firmy pożyczkowe dają możliwość wzięcia pożyczki całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu. W VIVUS do złożenia wniosku o pożyczkę potrzebny jest jedynie dowód osobisty, nie są wymagane żadne dodatkowe zaświadczenia. VIVUS kontaktuje się z pożyczkobiorcą jedynie w wyjątkowych sytuacjach w celu dodatkowej weryfikacji. Dbając o bezpieczeństwo transakcji finansowych online, podczas których dane osobowe weryfikowane są na odległość, stosuje się tzw. przelew identyfikacyjny. Jest to jednorazowy przelew ekspresowy, dzięki czemu firma może potwierdzić dane pożyczkobiorcy.

weź pożyczkę
Zalety szybkiej pożyczki przez Internet bez wychodzenia z domu w VIVUS

Zalety szybkiej pożyczki przez Internet bez wychodzenia z domu w VIVUS

Wniosek o pożyczkę bez konieczności wychodzenia z domu, całkowicie online

Przede wszystkim sam proces pożyczki udzielanej na odległość, bez wychodzenia z domu, trwa chwilę. Największą zaletą jest więc zaoszczędzony czas, który poświęcilibyśmy na podróż do placówki. Pieniądze również szybko trafiają na konto – w vivus.pl środki przelewane są od razu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Rejestracja jest nieskomplikowana i wymaga podania jedynie podstawowych danych.

Pożyczka bez wychodzenia z domu bez zaświadczeń na jasnych zasadach

W VIVUS nie trzeba przedstawiać zaświadczeń o dochodach w związku z umową o pożyczkę, a wszystkie niezbędne dla klienta informacje są jasno przedstawione na stronie, w tym transparentne dane na temat kosztów, które poniesiemy zaciągając zobowiązanie (prowizja oraz RRSO).

Dostęp do internetowego Profilu Klienta

Każdy klient VIVUSA posiada indywidualny Profil Klienta online, do którego może się zalogować o każdej porze i z każdego miejsca. To ogromne ułatwienie w monitorowaniu zaciągniętych zobowiązań i terminów spłat. To również wygoda w dobieraniu kwoty pożyczki i zaciąganiu kolejnych zobowiązań – oczywiście 100% online, bez wychodzenia z domu.

Powiadomienia SMS o zbliżającej się spłacie pożyczki

Nie musisz pamiętać o sprawdzaniu Profilu Klienta – VIVUS przypomni o terminie spłaty za pomocą SMSa i emaila.

Pierwsza pożyczka na 3000 zł za darmo

Pierwsza pożyczka w VIVUS na 3000 zł to 0% RRSO – to znaczy, że oddajesz tyle, ile pożyczyłeś. Udzielana jest na 61 dni – sprawdzi się na nagłe i niecierpiące zwłoki wydatki, można ją wziąć całkowicie online.

weź pożyczkę
Jak wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu w VIVUS

Jak wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu w VIVUS

W celu wzięcia pożyczki online w VIVUS potrzebujemy dostępu do Internetu oraz dowodu osobistego. Po wejściu na stronę internetową wybieramy wysokość pożyczki, logujemy się lub zakładamy konto i przechodzimy do formularza wniosku, w którym wpisujemy swoje dane. Następnie czytamy i akceptujemy zgody. Dane potwierdzimy wykonując jednorazowy przelew identyfikacyjny w wysokości 1 gr lub 1 zł. Następnie czekamy na decyzję, którą otrzymamy smsem lub mailowo. Vivus.pl posiada zautomatyzowany system weryfikacji wniosków, więc decyzję możemy poznać już po kilku minutach. Jeśli będzie pozytywna, pieniądze otrzymamy na konto zgodnie z sesjami przychodzącymi w naszym banku.

Jak możesz złożyć wniosek o pierwszą pożyczkę w VIVUS bez wychodzenia z domu

Przez internet

 • wejdź na stronę vivus.pl,
 • kliknij „Weź pożyczkę”,
 • wpisz swoje dane w formularzu rejestracyjnym,
 • przeczytaj i zaakceptuj zgody,
 • zrób jednorazowy przelew identyfikacyjny.

Przez telefon

 • zadzwoń pod numer telefonu 660 600 700,
 • razem z konsultantem wybierz kwotę i okres pożyczki oraz podaj swoje dane,
 • zaloguj się na Profil Klienta i dokończ składanie wniosku,
 • zrób jednorazowy przelew identyfikacyjny.

Przez aplikację mobilną

 • pobierz bezpłatną aplikację w sklepie Google Play lub AppStore,
 • wybierz kwotę i okres pożyczki, a następnie kliknij „Weź pożyczkę”,
 • wpisz swoje dane w formularzu rejestracyjnym,
 • przeczytaj i zaakceptuj zgody,
 • zrób jednorazowy przelew identyfikacyjny.

Dzięki powszechnej informatyzacji większość działań związanych z życiem codziennym, w tym z bankowością, jest możliwa do wykonania online. Dla obu stron takie rozwiązanie stanowi przyspieszenie operacji – konsumenci załatwiają swoje sprawy bez wychodzenia z domu, natomiast firmy bazują na automatyzacji procesów. Mimo że prowadzenie działań związanych z finansami może czasem budzić wątpliwości związane przede wszystkim z bezpieczeństwem naszej tożsamości i środków, to jednak w momencie, gdy sytuacja nas do tego zmusza dobrze, że banki oraz instytucje pozabankowe działają elastycznie i umożliwiają nam operacje online. Jeżeli będziemy zachowywać wszystkie środki ostrożności, będziemy mogli bezpiecznie korzystać z internetowej bankowości i dzięki temu bez opóźnień wypełniać zobowiązania.

weź pożyczkę