Powrót

Termin spłaty pożyczki

10.12.2018
Termin spłaty pożyczki
Autor
Anna Dobrzanska

Termin spłaty pożyczki to określona w umowie pożyczki data, która wyznacza czas uregulowania zobowiązania.

W przypadku pożyczek krótkoterminowych, czyli chwilówek, najczęściej jest to 30 dni, a jeśli chodzi o pożyczki ratalne, części należności mogą być spłacane nawet 36 miesięcy.

Każda umowa powinna regulować kwestię opóźnienia w spłacie. U niektórych pożyczkodawców istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty. W umowie zazwyczaj znajduje się również zapis, który określa, ile razy można skorzystać z tej opcji.

Odsetki za opóźnienie  w spłacie  pożyczki mogą być naliczane bez względu na to, czy klient zawarł umowę z bankiem, czy z firmą pozabankową.Kwestię dotyczącą wysokości odsetek reguluje kodeks cywilny:

  • maksymalna wysokość odsetek za opóźnienie w spłacie może być wyższa niż dwukrotność wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie w stosunku rocznym;
  • odsetki za opóźnienie wynoszą 7%, zatem maksymalne odsetki za opóźnienie to 14% (stan na 2018 rok).
No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ