Powrót

Kasa na Święta? Jeszcze zdążysz! Złóż wniosek o pożyczkę

21.12.2018
Kasa na Święta? Jeszcze zdążysz! Złóż wniosek o pożyczkę
Autor
Anna Dobrzanska

Święta za pasem, a domowy budżet pęka już w szwach? Wigilia za parę dni, a tobie wciąż brakuje kilku prezentów? Szybka pożyczka na ostatnią chwilę jest w zasięgu ręki. Jeśli się pospieszysz, kasa może wylądować na twoim koncie jeszcze przed Świętami.

Przelewy w czasie Świąt – jak pracują banki? Kiedy dojdzie przelew?

25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia to dni świąteczne, dlatego w tym terminie banki nie pracują w standardowym trybie. Nie będzie też działał system Elixir, dlatego warto odpowiednio wcześniej zaplanować wszelkie operacje wiążące się z przelewami. Z kolei 24 i 31 grudnia odbędą się jedynie dwie sesje rozliczeniowe (w zwykłe dni robocze odbywają się trzy). Przelewy zlecone w wigilię lub sylwestra po godzinie 13:30 pojawią się na koncie odbiorcy dopiero następnego dnia roboczego – czyli 27 grudnia lub 2 stycznia.

Do kiedy można złożyć wniosek o pożyczkę na Święta?

Oczywiście najlepiej zaplanować pożyczkę zawczasu i złożyć wniosek jak najszybciej. Jeśli się pospieszysz, masz sporą szansę, że pożyczka wyląduje na twoim koncie nawet tego samego dnia. Przykładowo:

  • jeśli złożysz wniosek w piątek 21 grudnia do godziny 10:00, to masz szansę otrzymać pieniądze jeszcze tego samego dnia,
  • jeśli złożysz wniosek w piątek 21 grudnia po godzinie 10:00, to masz szansę otrzymać pieniądze w Wigilię, czyli 24 grudnia,
  • jeśli złożysz wniosek w Wigilię do 10:00, to masz szansę otrzymać pieniądze tego samego dnia, czyli jeszcze przed Świętami,
  • jeśli złożysz wniosek w Wigilię po godz. 10:00, prawdopodobnie otrzymasz pieniądze już po Świętach – 27 grudnia,
  • podobnie sprawa wygląda z sylwestrem – złożenie wniosku do godz. 10:00 pozwoli ci otrzymać pieniądze jeszcze tego samego dnia,
  • jeśli złożysz wniosek 31 stycznia po godz. 10:00, pieniądze prawdopodobnie otrzymasz dopiero po Nowym Roku, czyli 2 stycznia.

pożyczka na święta a sesje w banku
pożyczka na święta a sesje w banku

Jak złożyć wniosek?

Zaloguj się na swój Profil Klienta na www.vivus.pl i złóż wniosek.

Najszybciej jak to możliwe zweryfikujemy twój wniosek i wyślemy ci decyzję SMS-em lub mailem. Wszystkie informacje dotyczące wnioskowanej przez ciebie pożyczki znajdziesz na swoim profilu.

Jeśli masz jakieś pytania, zajrzyj do naszego FAQ lub skontaktuj się z nami.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ