Powrót

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

9.2.2021
Ile kosztuje przedłużanie rzęs?
Autor
Anna Dobrzanska

Przedłużanie rzęs to zabieg, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Decydujemy się na niego już nie tylko na specjalne okazje, gdy chcemy wyglądać imponująco. Ale również po to, by zaoszczędzić trochę czasu na codziennym makijażu (innym sposobem na to jest makijaż permanentny). Profesjonalnie przedłużone i zagęszczone rzęsy wyglądają bowiem na tyle wyraziście, że nie ma konieczności tuszowania ich. Spojrzenie jest podkreślone właściwie bez żadnego wysiłku. Jednocześnie nie obciążamy oczu kosmetykami. To oznacza również koniec z uporczywym zmywaniem makijażu. Koniec z alergiami od źle dobranych produktów. Sprawdź, ile kosztuje profesjonalne przedłużanie rzęs. Ile utrzymują się efekty? Od czego zależy cena stylizacji?

Przedłużanie rzęs u kosmetyczki – na czym to polega? Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg permanentnego przedłużania rzęs polega na zagęszczeniu ich linii naturalnymi lub syntetycznymi włoskami o wybranej długości i kolorze. Efekt może być zarówno delikatny i naturalny, jak i bardziej „teatralny”. Ponadto można uzupełniać zarówno górne, jak i dolne rzęsy. Doklejone włoski utrzymają się około 6 tygodni. Wypadają zgodnie z biologicznym rytmem wzrostu naturalnych rzęs. Dzięki czemu ich linia przerzedza się stopniowo i równomiernie na obojgu oczach. By utrzymać stałą długość, zaleca się uzupełnianie co ok. 4 tygodnie. Zabieg można powtarzać wielokrotnie. Nawet przez wiele lat, bez szkody dla rzęs, o ile wykonywany jest profesjonalnie. Nieumiejętnie zrobiony może osłabić rzęsy, a nawet spowodować ich trwałe ubytki. Prawidłowo doklejone włoski (na rzęsach średniej długości, a nie wzrastających) nie obciążają naturalnych rzęs.

Klej używany do mocowania jest wodoodporny, nietoksyczny i hipoalergiczny. Właściwie nie ma kontaktu z samą skórą, a wyłącznie z włoskami. Zagęszczone i przedłużone rzęsy można moczyć i tuszować, choć nie zaleca się nakładania trudno zmywalnych kosmetyków wodoodpornych. Trwałość przedłużania jest lepsza, jeśli codzienny demakijaż jest delikatny. Oczywiście, jeśli efekt stylizacji nas zadowala, możemy też całkiem zrezygnować z maskary.

Przedłużanie rzęs krok po kroku - jak wygląda
Przedłużanie rzęs krok po kroku

Przedłużanie rzęs – jakie rzęsy wybrać?

Do zabiegu zagęszczania i przedłużenia naturalnej linii rzęs stosuje się:

Ile kosztują rzęsy syntetyczne

Rzęsy syntetyczne są najmniej elastyczne. Mogą się łatwiej uszkadzać podczas rozczesywania, tuszowania czy zmywania makijażu. Ich kształt jest bardziej regularny niż w przypadku rzęs jedwabnych czy z norek. Efekt jest mniej naturalny, ale niektórym osobom może bardziej odpowiadać. Wielkim plusem rzęs syntetycznych jest to, że nie uczulają tak, jak naturalne włoski. Są też najtańszą opcją, dzięki czemu zabiegi z ich zastosowaniem są zdecydowanie mniej kosztownie (od ok. 100 zł), niż te z wykorzystaniem naturalnego włosia.

Ile kosztują rzęsy jedwabne

Rzęsy jedwabne wykonywane są z protein naturalnego jedwabiu z domieszką syntetyczną. Dzięki temu zyskują na lekkości oraz delikatności. Mniej obciążają naturalne rzęsy (można zamocować ich większą liczbę na jednym włosku), mogą się jednak gnieść podczas snu, dlatego rano warto rozczesywać je specjalnym grzebyczkiem. Jedwabne włoski są odporne nawet na kąpiele w basenie. Ponadto poleca się je osobom noszącym soczewki kontaktowe. Różnica w cenie rzęs jedwabnych i syntetycznych jest niewielka i wybór tej opcji nie powinien znacząco wpływać na cenę całego zabiegu (ok. 10 zł drożej niż syntetyczne);

Ile kosztują rzęsy z futra norek syberyjskich

Rzęsy z futra norek syberyjskich zdecydowanie najlżejsze spośród wymienionych, pozwalają na ekstremalne zagęszczenie, gdyż najmniej obciążają prawdziwe rzęsy (można przyczepić ich więcej do jednego naturalnego włoska). Długość każdej sztucznej rzęsy różni się nieco, dzięki czemu po doklejeniu wyglądają bardzo naturalnie. Mogą jednak uczulać i są pozyskiwane z futer zwierząt, co może przeszkadzać wegetarianom i weganom. Mają też znacznie wyższą cenę niż rzęsy syntetyczne. Zabiegu z udziałem takich włosków nie wykonamy za mniej niż 200 zł.

Metody przedłużania rzęs – rezultaty, czas trwania i ceny

Na końcowy efekt i cenę całego zabiegu wpływ ma nie tylko to, jaki rodzaj sztucznych rzęs wybierzemy, ale również zastosowana metoda:

  • przedłużanie 1:1 to doklejanie jednego sztucznego włoska do każdej rzęsy, dające naturalny i delikatny efekt. Pełny zabieg trwa ok. 2godzin. Ceny zaczynają się od mniej więcej 100-130 zł;
  • przedłużanie 2:1 (inaczej 2D) – doklejanie dwóch rzęs do każdego naturalnego włoska (efekt większego zagęszczenia). Zabieg trwa ok. 2-3 godzin, jego ceny rozpoczynają się od ok.130-150 zł;
  • przedłużanie 3:1 (3D) – potrójny efekt zagęszczenia poprzez doklejenie trzech sztucznych włoków do każdej naturalnej rzęsy. By wykonać pełny zabieg potrzeba około 2-3 godzin. Ceny stylizacji zaczynają się mniej więcej od 170 zł;
  • Russian Volume – metoda inspirowana rosyjskimi technikami objętościowymi, która polega na doklejaniu wachlarzyków rzęs, a nie pojedynczych włosków, do naturalnych rzęs, dzięki czemu aplikacja jest jeszcze gęstsza (minimalny efekt to taki, jak 2:1, a maksymalny nawet 8:1 i 10:1).Efekt wygląda „teatralnie” i jest bardzo wyrazisty. Ceny wahają się w okolicach250-300 zł;
  • Hollywood –efekt rzęs jak u hollywoodzkiej gwiazdy osiągnięty dzięki zastosowaniu naturalnych rzęs z futra norek syberyjskich. Wyrazisty wygląd, ale bardziej naturalny i delikatniejszy niż przy stylizacji metodą Russian Volume. Ze względu na konieczność wykorzystania drogich naturalnych rzęs ceny rozpoczynają się od ok. 400 zł;
  • Blink & Express – zabieg różni się od pozostałych tym, że jest wyjątkowo szybki (trwa 30 min). Najczęściej stosuje się go przed ślubami i sesjami zdjęciowymi. Na jedno oko przypada około 60-100 doklejonych włosków. Dla porównania, w przypadku metody 1:1 może być ich ok. 300, więc rezultaty ekspresowego zabiegu mogą nie być tak wyraziste. Utrzymują się też znacznie krócej – góra dwa tygodnie. Koszt rozpoczyna się od ok.120 zł;
  • przedłużanie dolnych rzęs – delikatne podkreślenie oprawy oka, najczęściej stosowane na specjalne okazje. Dolną linię rzęs zagęszcza się metodą 1:1, co trwa mniej więcej 60 min. Ceny od ok. 30-50 zł.
Przedłużanie rzęs - ceny, ile kosztuje metoda 1:1, 2:1. 3:1, metoda objętościowa
Przedłużanie rzęs - ceny

Niektóre kosmetyczki proponują wprawdzie wykonanie podobnych zabiegów taniej (przedłużanie 1:1 nawet od 50-80 zł), jednak nie zawsze warto zawierzać podobnym ofertom. Nieumiejętnie wykonane przedłużanie może uszkodzić lub zniszczyć nasze rzęsy. Ponadto zdarza się, że w niesprawdzonych gabinetach wykorzystuje się tańsze rzęsy syntetyczne, twierdząc, że to te naturalne. Można jednak łatwo sprawdzić, czy nie zostaliśmy oszukani. Gdy odpadnie nam sztuczna rzęsa, wystarczy przyłożyć ją do ognia, by przekonać się, czy spala się jak prawdziwy włos, czy topi jak plastik. Pamiętajmy, że przedłużania za pomocą naturalnych włosów norki raczej nie wykonuje się taniej niż za 200-400 zł (w zależności od metody).

Zliczając koszt całego zabiegu, trzeba wziąć pod uwagę też cenę zdjęcia sztucznych rzęs (np. gdy efekt nam się znudzi i nie będziemy chciały go uzupełniać),która wynosi ok. 50 zł. Usuwania włosków zawsze powinien dokonywać specjalista. Próbując wykonać taki zabieg samodzielnie, możemy uszkodzić naturalne rzęsy.

Po zabiegu przedłużania można też dokupić specjalny grzebyczek (wielokrotnego użytku) do ich rozczesywania, w razie gdyby pogniotły się lub splątały podczas snu. Cena akcesorium to ok. 50-70 zł. Podliczając wszystkie wydatki, w sumie cały jednorazowy zabieg i pielęgnacja mogą nas kosztować od 200 do nawet 550 zł.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ