Powrót
30.5.2017

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Ile kosztuje makijaż permanentny?
Autor
Anna Dobrzanska

Niegdyś był luksusową zachcianką bogatych dam, pragnących podkreślić swoją urodę, dziś jest wygodnym rozwiązaniem dla wielu zapracowanych kobiet. Potrafi wydobyć naturalne piękno, a przy tym pozwala zaoszczędzić czas spędzany przy nakładaniu i poprawianiu makijażu. Być może dlatego makijaż permanentny zyskuje coraz większą popularność. Jak się go wykonuje, ile kosztuje i jak długo utrzymują się jego efekty?

Co to jest makijaż permanentny i na czym polega?

Początki makijażu permanentnego są związane z rozwojem sztuki tatuażu. Pierwsze tego typu zabiegi zaczęto wykonywać już w latach 30. XX wieku. Dziś rozwinęły się takie metody tatuażu permanentnego, które dają efekt naturalnego, nieprzerysowanego podkreślenia brwi, oczu i ust. Oferta jest bardzo szeroka i zaczynają z niej korzystać nawet mężczyźni. Niezależnie od metody, jaką wybierzemy, makijaż permanentny polega na wprowadzeniu płytko pod skórę barwnika o wybranym odcieniu. Używa się w tym celu cieniutkich igieł lub ostrzy, a zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym. Efekt powinien być delikatny i ledwie widoczny. Makijaż permanentny służy do podkreślenia naturalnej urody, wypełnienia ubytków lub rekonstrukcji po chorobach. Pamiętajmy, że makijaż permanentny zostanie z nami na długo, dlatego przed zabiegiem warto się zastanowić nad oczekiwanym efektem końcowym, dobrze wybrać salon kosmetyczny i porozmawiać z kosmetyczką o szczegółach. Co powinniśmy wiedzieć przed wizytą?

Makijaż permanentny brwi

Dobrze wyregulowane brwi stanowią dopełnienie codziennego makijażu. Jeśli nie chcemy codziennie poświęcać czasu na podkreślanie ich kształtu, możemy skorzystać z zabiegu makijażu permanentnego brwi. Dzięki kilku metodom nakładania barwnika możemy wyrównać asymetrię, zmienić lub podkreślić naturalny łuk oraz kolor, jak również całkowicie je zrekonstruować, np. po przebytej chorobie.

Aktualnie w salonach kosmetycznych dostępnych jest kilka nowoczesnych metod wykonywania permanentnych brwi. Różnią się one sposobem wprowadzania barwnika pod skórę. Wybór zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać.

- metoda włoskowa

Popularna metoda włoskowa polecana jest do rekonstrukcji, zagęszczania oraz zmiany naturalnego kształtu brwi. Kluczowa jest tutaj precyzja wykonania i technika, która polega na rysowaniu na skórze cieniutkich włosków.

- metoda piórkowa

Podobna do poprzedniej, ale wykonywana przy użyciu urządzenia zakończonego specjalnym piórkiem. Dzięki niej uzyskujemy delikatny, naturalny efekt. Możemy podkreślić naturalny kształt brwi, uzupełnić ubytki, dodając nowe, dorysowane włoski lub całkowicie zmienić linię łuku.

- metoda cieniowania

Jest odpowiednia dla osób, które są zadowolone z kształtu swoich brwi i chcą je jedynie podkreślić. Kolor jest wprowadzany w taki sposób, że tworzy efekt kolorowej mgiełki na naturalnym łuku. W efekcie wygląda podobnie jak przy użyciu cienia do brwi.

- metoda mieszana

W salonach kosmetycznych dostępna jest również metoda łącząca zalety cieniowania i piórkowego lub włoskowego rysowania brwi. Daje naturalny, delikatny efekt, jednocześnie podkreślając kształt i kolor.

ile kosztuje makijaż permanentny brwi - infografika
Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny oczu – niezmywalne kreski

Dopełnieniem makijażu permanentnego brwi może być wykonanie tatuażu na powiekach. Jeśli lubimy efekt, jaki daje eyeliner, lub chcemy tylko podkreślić spojrzenie, możemy zdecydować się na permanentne kreski. Do wyboru mamy makijaż permanentny powieki górnej, który jedynie akcentuje linię rzęs i jest prawie niewidoczny. Spodoba się paniom, które chcą jedynie rozświetlić spojrzenie i bardziej wyeksponować oprawę oczu. Jeśli naszym celem jest optyczne powiększenie oczu, możemy zdecydować się na subtelny makijaż permanentny kreski dolnej. Do wyboru mamy także kreski dekoracyjne, które są polecane wielbicielkom mocniejszego podkreślania oczu.

ile kosztuje makijaż permanentny oczu
Makijaż permanentny oczu - ceny

Makijaż permanentny ust

Ciągłe ścieranie się i rozmazywanie pomadki oraz konieczność jej poprawiania to jeden z problemów zadbanej, lubiącej makijaż kobiety. Odpowiedzią na to jest makijaż permanentny ust, czyli trwały tatuaż, podkreślający kontur oraz naturalny, pasujący do karnacji kolor. Dzięki takiemu zabiegowi możemy skorygować asymetrię, poprawić kształt oraz barwę ust, unieść opadające kąciki, delikatnie powiększyć i uwypuklić wargi, jak również wypełnić jakieś ubytki i defekty. Salony kosmetyczne oferują wykonanie samego konturu lub wypełnienie całości. Ciekawy efekt można uzyskać cieniowaniem, dzięki któremu usta wydają się pełniejsze. Hitem stało się także lip light, czyli podkreślanie kształtu serduszka i rozświetlenie przez wprowadzenie jaśniejszego barwnika nad górną wargę.

ile kosztuje makijaż permanentny ust
Ile kosztuje makijaż permanentny ust

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Cena makijażu permanentnego zależy od wybranej metody, partii skóry oraz ilości użytego barwnika. Koszt zabiegu może wydawać się wysoki, ale nie warto na nim oszczędzać. Lepiej wybrać się do polecanego, profesjonalnego salonu kosmetycznego i cieszyć się dokładnie wykonanym makijażem, niż żałować decyzji. Należy pamiętać, że makijaż permanentny zostaje z nami na długo i powinien być delikatny i prawie niezauważalny, a nie przerysowany.

Makijaż permanentny – gojenie i odpowiednia pielęgnacja po zabiegu

Jeśli chcemy długo cieszyć się makijażem permanentnym, musimy stosować się do zaleceń kosmetyczki i dobrać odpowiednią pielęgnację po zabiegu. Wszystko zależy od tego, jak będziemy dbać o „nowe” brwi, usta czy kreski na powiekach. Tuż po wykonaniu makijażu może zaskoczyć nas intensywność barwnika. Nie należy się jednak bać tego efektu, ponieważ dopiero po kilku dniach skóra będzie wyglądała tak, jak ustaliłyśmy wcześniej z kosmetyczką. Pojawią się także zaczerwienienia, opuchlizna, a później niewielkie strupki, które całkowicie zejdą po zagojeniu. Może ono trwać do dwóch tygodni. W tym czasie skóra jest bardzo wrażliwa, dlatego należy unikać słońca, wizyt w solarium, sauny, moczenia, mycia mydłem i peelingiem, częstego dotykania oraz zrywania łuszczącej się skóry i strupków. Najlepiej zapytać kosmetyczkę o listę dozwolonych kosmetyków oraz specjalnych maści, które nawilżają miejsca poddane zabiegowi. Do pielęgnacji dobre będą preparaty, które nawadniają, a nie natłuszczają, lub specjalne środki do tatuaży. Przez kilka pierwszych dni lepiej też zrezygnować z klasycznego makijażu.

Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego i co ma wpływ na jego trwałość?

Zaletą makijażu permanentnego jest jego trwałość. Dzięki niemu nie musimy spędzać wielu godzin przed lustrem i ciągle poprawiać klasycznego makijażu w ciągu dnia. Decydując się na taki zabieg, często zastanawiamy się jednak, jak długo będziemy mogli cieszyć się uzyskanym efektem. Czy jedna wizyta u kosmetyczki wystarczy na kilka lat? Makijaż permanentny może utrzymać się na skórze od kilku miesięcy do nawet 5 lat. Wpływ na jego trwałość ma wiele czynników: nasz styl życia, sposób wykonania, higiena oraz pielęgnacja po wykonanym zabiegu. Bardzo dużo zależy od precyzji kosmetyczki oraz dobranej metody i użytych pigmentów. Bardzo płytkie wprowadzenie koloru pod skórę da delikatny i naturalny efekt, ale utrzyma się krócej. Głębsza pigmentacja jest jednak nieco ryzykowna i wymaga wprawy oraz doświadczenia. Warto pamiętać, że po tego typu zabiegu lepiej będzie zrezygnować z opalania oraz wizyt w solarium, ponieważ mają one zły wpływ na trwałość makijażu. Dodatkowo promieniowanie UV może zmienić wybrany przez nas kolor oraz przesuszyć wrażliwą skórę, dla której prawidłowe nawilżanie jest w tym momencie najważniejsze. Jeśli skóra będzie przesuszona, naskórek szybciej będzie się łuszczył, a nasz tatuaż permanentny ścierał. Z tego samego względu trwałość makijażu jest uzależniona od typu skóry i tempa, w jakim się łuszczy. Innym ważnym czynnikiem, który wpływa na długość utrzymywania się rezultatów makijażu permanentnego, są przebyte choroby oraz przyjmowane leki. Trzeba pamiętać, że intensywność barwników oraz wypełnienie powstałych w czasie ubytków można zawsze poprawić podczas zabiegów uzupełniających. Dzięki nim przedłużymy też trwałość naszego makijażu permanentnego.

Najnowsze porady