Powrót

Kalkulator pożyczki – jak to działa? Finanse Moniki i Bartka

14.9.2019
Kalkulator pożyczki – jak to działa? Finanse Moniki i Bartka
Autor
Anna Dobrzanska

Macie pojęcie, jak bardzo człowiek cieszy się ze swojej pierwszej w życiu pracy? Nawet jeśli to umowa śmieciowa – no cóż, w szkołach językowych podobno innych nie dają. I tak jestem przeszczęśliwa. Bałam się, że po tej mojej anglistyce długo nic nie znajdę. W końcu „dzisiaj KAŻDY przecież zna angielski”, prawda? Udało się jednak, zaczynam od października. Mam więc miesiąc na być może ostatnie tak długie wakacje aż do emerytury. Co byście zrobili na moim miejscu?

Planowanie wydatków na wakacje

Namawiam Bartka, żebyśmy pojechali na długą wycieczkę do Stanów. To moje największe marzenie. On do mnie mówi, Monia, ogarnij się, chłopie, nie mamy kasy. Tylko nie myślcie sobie, że jestem jakaś nieodpowiedzialna. Wręcz przeciwnie, mam zamiar zacząć naprawdę dorosłe życie i nauczyć się wszystkiego, co jest związane ze światem finansów osobistych. Od października.Tymczasem postanowiłam, że potraktuję te wakacje jak inwestycję – co to za anglistka, która nie była w USA? Zdecydowałam, że rozwiązaniem dla nas będzie pożyczka przez Internet. Muszę tylko dowiedzieć się, jak działa kalkulator pożyczki, żeby ocenić całkowity koszt zobowiązania.

Jak obliczać koszty pożyczek?

Korzystaliśmy już wcześniej z takiej formy pożyczania, ale wtedy to była nasza pierwsza pożyczka bez dodatkowych kosztów i kalkulator kredytowy nie był nam potrzebny. Przydała się na urządzenie mieszkania, które wynajęliśmy z Bartkiem rok temu.Sytuacja wyjściowa:

 • Potrzebujemy 2 000 złotych. Wyjazd oczywiście będzie dużo droższy, ale nie jesteśmy przecież całkowitymi golcami.
 • Mamy coś odłożone, Bartek ma stałą pracę od dwóch lat, a ja dorabiałam korepetycjami.
 • Jeżeli uda nam się zacisnąć pasa, oddamy tę kwotę za miesiąc, po następnej wypłacie Bartka.
 • Biorę również pod uwagę możliwość opóźnienia spłaty aż do momentu mojej pierwszej wypłaty.

Gdzie znaleźć kalkulator?

Wchodzę na stronę vivus.pl - kalkulator pożyczki jest widoczny od razu na stronie głównej. Wygląda jak dwa suwaki na zielonym tle.Braliśmy już od nich pożyczkę, a więc klikam na zakładkę „Kolejna pożyczka” (pod suwakami, w dolnej części zielonego prostokąta).Dwie rzeczy, które wiem o mojej pożyczce, to:

ile potrzebuję? – 2000 zł

na jak długo? – 30 dni

Jak ustawić kalkulator?

 • Pierwszy, górny suwak ustawiam na kwocie 2000 zł.
 • Pod nim pojawia się pasek informacyjny „Ponad 2000 zł – jeśli pożyczasz 2 raz”.
 • Wszystko się zgadza – biorę pożyczkę drugi raz, a więc mogę wziąć 2000 zł.
 • To szalenie intuicyjne.
 • Drugi suwak ustawiam na 30 dni i od razu widzę wynik!

Skorzystaj z kalkulatora pożyczki VIVUS>>

Jakie dane wylicza kalkulator?

Po prawej stronie, na białym tle, są wszystkie wyliczenia dotyczące mojej pożyczki. Nie pokazuję ich wam teraz, żebyście się nimi nie sugerowali – zmieniają się w zależności od waszych potrzeb, każdy musi sprawdzić je sam.Kalkulator podaje informacje o:

 • kwocie prowizji,
 • ostatecznej kwocie do spłaty,
 • terminie spłaty.

Mogę teraz podjąć decyzję - kliknąć guzik „Weź pożyczkę” lub opuścić stronę z kalkulatorem. To wszystko.

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ