Powrót

Urlop za grosze – jak szukać najlepszych okazji?

17.6.2015
Urlop za grosze – jak szukać najlepszych okazji?
Autor
Anna Dobrzanska

Naprawdę tani urlop poza granicami kraju (najlepiej w jakimś egzotycznym miejscu) wielu Polaków uważa za coś, czego nie da się w praktyce zrealizować, choć prawda jest taka, że przy odrobinie samozaparcia, konsekwencji oraz skorzystaniu z zamieszczonych poniżej sugestii dotyczących sposobów na znajdowanie dobrych ofert nie powinniśmy mieć większych problemów z doprowadzeniem naszego wymarzonego wyjazdu do skutku i to po kosztach zdecydowanie mniejszych, niż wydawałoby się to na pierwszy rzut oka możliwe.

Zawsze dobrze jest mieć jakąś rezerwę finansową na wszelki wypadek, gdyby na wyjeździe zabrakło nam środków. Możemy zabezpieczyć się na taką ewentualność zapewniając sobie możliwość zaciągnięcia pozabankowej pożyczki gotówkowej ( na przykład rejestrując się przed wyjazdem w serwisie Vivus.pl ). Wniosek o pożyczkę składamy przez internet, a środki trafiają bezpośrednio na nasze konto, więc jeśli tylko będziemy mieć kartę bankomatową, będziemy mieli dostęp do pieniędzy, które pozwolą na kontynuację urlopu lub powrót do kraju. Przejdźmy jednak do meritum, czyli jak zabrać się za planowanie taniego i pełnego wrażeń urlopu?

Tniemy koszty wyjazdu

Nie od dziś wiadomo, że dwa największe „pożeracze” budżetu przeznaczonego na urlopowy wyjazd to koszty związane z noclegami i samą podróżą na miejsce docelowe. Jeśli więc zależy nam na obniżeniu całościowych kosztów urlopu, powinniśmy zacząć przede wszystkim od sprawdzenia możliwości redukcji wydatków w obrębie tych dwóch obszarów.Jeśli chodzi o noclegi, to sprawa jest relatywnie prosta: niezależnie od tego, dokąd się wybieramy, możemy zdecydować się na nocleg w hotelu, ale możemy również skorzystać z hosteli, prywatnych kwater czy (w opcji nieco bardziej ekstremalnej) zabrać ze sobą namiot i poszukać odpowiedniego miejsca, by go rozbić. Istnieje także couchsurfing (czyli nieodpłatne udostępnianie na zasadzie wzajemności swego domu turystom za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego), który pod względem kosztów wygrywa ze wszystkimi innymi alternatywami, bo jest całkowicie darmowy – musimy się jednak liczyć z tym, że i w naszym domu ktoś kiedyś może zechcieć przenocować, jeśli skorzystamy z tej opcji. Już więc na noclegach da się sporo zaoszczędzić, a przyjęte rozwiązanie zależy przede wszystkim od tego, czy wybieramy się na urlop samotnie, z kimś bliskim, czy może z całą rodziną – najtrudniej będzie zredukować koszty w tym ostatnim przypadku.Dotarcie do punktu docelowego to kolejna kosztowna sprawa, choć i tu da się sporo zyskać, o ile tylko poświęcimy nieco czasu na znalezienie tanich metod podróżowania. Pierwszym i najoczywistszym wyborem są rzecz jasna tanie linie lotnicze, choć warto mieć na uwadze, że i u tych przewoźników ceny nie są zdefiniowane na stałe i potrafią się zmieniać – dlatego trzeba aktywnie „polować” na najlepszą ofertę, regularnie odwiedzając stronę internetową wybranych linii.Na krótszych dystansach dobrze sprawdzają się także środki transportu lądowego – pociągi, autobusy czy samochód, choć oczywiście o wyprawie w dalekie, egzotyczne kraje przy użyciu tych środków lokomocji raczej nie ma mowy. Na skalę względnie lokalną (w obrębie jednego kontynentu) jest to bardzo często opcja znakomita z uwagi na to, że przewoźnicy miewają niebywale atrakcyjne cenowo promocje. I znów z pomocą w wyszukiwaniu tego rodzaju ofert przychodzi Internet.

Wczasy za pół darmo

Potężnym narzędziem, którego możemy użyć do znalezienia wymarzonych wakacji za granicą, są oferty typu „last minute” - przeważnie są one na tyle atrakcyjne cenowo, że nawet gdybyśmy próbowali zorganizować podobny wypad na własną rękę, oszczędności byłyby relatywnie niewielkie (o ile jakieś by były). Drobnym minusem urlopu z biurem podróży jest pewne ograniczenie z uwagi na konieczność wypełnienia poszczególnych punktów programu danej wycieczki, niewątpliwym plusem minimum formalności z naszej strony.Wspomniany już wcześniej couchsurfing może także być doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy ponad wszystko cenią swobodę – wystarczy się umówić z kimś w kraju docelowym co do warunków, na jakich nas przyjmie, a potem przez określony czas cieszyć się całkowitą i nieskrępowaną wolnością wyboru miejsc, które zapragniemy zwiedzić w danym mieście czy kraju (bo przecież możemy się co noc zatrzymywać u kogo innego, o ile sobie tak zaplanujemy nasz urlop).Zaplanowanie taniego urlopu nie jest więc niemożliwe, wystarczy jedynie chcieć oraz poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiednich ofert – dzięki znacznej redukcji kosztów takiego wyjazdu będziemy dysponować większym budżetem na wydatki już po dojechaniu na miejsce. A nawet gdy skończą się nam pieniądze, zawsze możemy przecież skorzystać z możliwości zaciągnięcia szybkiej pożyczki gotówkowej przez Internet i otrzymać środki na nasze konto praktycznie natychmiast, co jest najlepszą gwarancją, że nie ominie nas żadna atrakcja podczas urlopu. Miłego planowania!Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić urlop przeczytaj również: Wyjazd do Tajlandii, 7 rzeczy, które musisz wiedzieć i Jedzenie w Chorwacji, czyli kuchnia chorwacka w pigułce i zainspiruj się!

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ