Powrót

Czy warto pożyczać pieniądze w sytuacji kryzysowej?

8.7.2016
Czy warto pożyczać pieniądze w sytuacji kryzysowej?
Autor
Anna Dobrzanska

Często nawet nie zdajesz sobie sprawy, w jak wielu sytuacjach może okazać się, że potrzebujesz szybkiej gotówki. Wtedy prawdziwym ratunkiem jest pożyczka pozabankowa. Dowiedz się, w jakich okolicznościach możesz na nią liczyć.

Szybka gotówka ratunkiem w ostatniej chwili

Szybka gotówka może nas uratować z nagłych kłopotów finansowych. Zdarzają się przecież sytuacje, w których właśnie teraz potrzebujemy pieniędzy, a czekanie do wypłaty jest po prostu niemożliwe. Tak jak to było w przypadku Hani.– Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim i w jego wykończenie włożyliśmy wszystkie oszczędności. Oczywiście chcieliśmy jak najszybciej się wprowadzić, żeby nie musieć płacić za wynajem kawalerki, w której wtedy mieszkaliśmy – opowiada Hania. – W zasadzie już wszystko było gotowe do przeprowadzki, gdy nagle u sąsiada pękła rura. Mieszkanie było zalane, dosłownie zniszczone, a zwłaszcza sypialnia i łazienka. Nie dało się tam wprowadzić. A przecież już złożyliśmy wypowiedzenie naszej kawalerki.Wydawałoby się, że to sytuacja bez wyjścia. Oczywiście Hania i jej mąż dostaliby pieniądze z ubezpieczenia, jednak załatwienie formalności trochę musi potrwać.– Nie mieliśmy czasu czekać na decyzję ubezpieczalni – dodaje Hania. – Musieliśmy zdobyć pieniądze jak najszybciej, żeby chociaż łazienkę doprowadzić do porządku i się przeprowadzić. Jarek, mój mąż, zaproponował wzięcie pożyczki, bo tak będzie znacznie szybciej. I faktycznie, wieczorem wypełniliśmy wniosek przez Internet, a już na drugi dzień kupowaliśmy farbę i wpłacaliśmy zaliczkę malarzowi.

Co zrobić w sytuacji podbramkowej?

Na szybkiej gotówce zależy szczególnie tym, którzy spotykają się z trudnościami niemożliwymi do przeczekania. Tych jest bardzo dużo – od pieniędzy potrzebnych na drobne zabiegi czy nierefundowane leczenie, poprzez niespodziewane zaproszenia na uroczystości rodzinne, takie jak wesele czy komunia, aż do zepsutych sprzętów AGD.– To było naprawdę frustrujące – opowiada Grzesiek. – Nie mieliśmy kompletnie pieniędzy, bo wszystko poszło na wakacje, a nasza lodówka odmówiła współpracy. Gdyby to jeszcze była zmywarka albo mikrofalówka! Wtedy moglibyśmy przeczekać jeszcze ze dwa miesiące, a tak? Co zrobimy bez lodówki? Oczywiście, trzeba kupić. I to jak najszybciej.Szybko okazało się, że w przypadku domowego budżetu Moniki i Grześka wzięcie pożyczki było najlepszym rozwiązaniem.– Wszystko poszło bardzo szybko, nawet zawartość lodówki nie zdążyła się popsuć – przyznaje Grzesiek. – Jak tylko dostaliśmy wypłaty, od razu spłaciliśmy całość.

przypadki w których przydaje się szybka gotówka

Jak szybko pożyczyć gotówkę?

Chociaż panuje powszechne przekonanie, że po pożyczki internetowe sięgają tylko osoby, które nie potrafią gospodarować pieniędzmi lub znajdują się w sytuacji bez wyjścia, każdemu zdarzają się sytuacje, w których zastanawia się, jak szybko pożyczyć pieniądze. Niekoniecznie z powodu wcześniejszych błędów finansowych lub na skutek losowych wydarzeń.– Zawsze wydawało mi się, że pożyczki są tylko dla osób, które nie radzą sobie finansowo. Dlatego kiedy pojawił się problem, na początku nawet o tym nie pomyślałem – zwierza się Michał. – A byłem w zasadzie przyparty do muru i potrzebowałem naprawdę szybkiej gotówki. Zaproponowano mi bardzo fajną pracę, ale nie miałem wszystkich potrzebnych uprawnień, bo zawsze było mi szkoda pieniędzy na kursy i egzaminy. A teraz taka szansa miała mi przez to przelecieć koło nosa? Miesiąc wcześniej wszystkie oszczędności wyłożyłem na nowy samochód, więc chociaż finansowo radziłem sobie nieźle, teraz nie miałem nic, a trzeba było działać szybko. Wtedy kolega polecił mi firmę pożyczkową.Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Michał szybko otrzymał potrzebne pieniądze i zapłacił za kurs i egzamin.– To naprawdę bardzo szybka akcja – dodaje mężczyzna. – Wszystko poszło migiem, nie musiałem nawet nigdzie chodzić i nic załatwiać, nikomu nie musiałem tłumaczyć, na co idą pożyczone pieniądze. Trochę stresowałem się, że pojawią się jakieś dodatkowe koszty „drobnym druczkiem”, ale nic takiego się nie stało. Od samego początku wiedziałem, ile mam oddać i do kiedy, wszystko było jasne.

***

Źródło danych liczbowych: raport przygotowany przez Ipsos Marketing dla Soonly Finance sp. zo.o., marzec 2015.
Informacje o raporcie
Próba: N=1000, osoby zarejestrowane w bazie danych Soonly Finance sp. z o.o.;
Metodologia: wywiady telefoniczne (CATI);
Realizacja wywiadów: 23.02 – 12.03.2015.
Dane liczbowe dotyczą pytania: „Na co wzięto pożyczkę w Soonly Finance sp. z o.o.?”.
No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ