Powrót

Paznokcie hybrydowe w domu – jak zrobić i ile to kosztuje?

12.9.2016
Paznokcie hybrydowe w domu – jak zrobić i ile to kosztuje?
Autor
Anna Dobrzanska

Do wykonania paznokci hybrydowych potrzebne są specjalne preparaty oraz lampa. Dlatego wydaje się, że wykonanie paznokci hybrydowych w domu generuje duże koszty. Okazuje się jednak, że robiąc hybrydę w domu, można sporo zaoszczędzić.

Paznokcie hybrydowe w domu – czego potrzebujesz, aby je zrobić?

Przede wszystkim odrobiny wiary we własne możliwości. Manicure hybrydowy to żadna magia. Każda z pań, która spróbuje wykonać go sama, szybko stwierdzi, że lakiery do manicure tego typu nakłada się o wiele łatwiej niż zwykłe. Nawet jeśli przez przypadek pomaluje się skórę wokół płytki, można bez problemu wytrzeć palec, ponieważ lakier utrwala się dopiero pod wpływem lampy.

Jakie produkty musisz kupić, aby wykonać paznokcie hybrydowe w domu? Po pierwsze będzie ci potrzebna lampa. Druga rzecz w kolejności to dobry pilnik, najlepiej szklany. To od niego będzie zależeć kształt twojego paznokcia. Przyda ci się także bloczek do polerowania płytki paznokcia oraz patyczki i preparat do usuwania skórek. Kolejna przydatna rzecz to cleaner. Trzeba pamiętać, że cleanera do oczyszczania płytki zawsze używamy razem z wacikami bezpyłowymi. Gdy mamy już taki zestaw, pora na najprzyjemniejszą część zakupów: wybór lakierów do hybrydy. Potrzebujemy trzech rodzajów lakieru: bazy, kolorowego lakieru hybrydowego oraz top coat. Na koniec warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci w domu? Nie jest to trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w aceton, waciki kosmetyczne i folię aluminiową. Przyda się także grubszy pilnik do spiłowania wierzchniej warstwy lakieru oraz radełko do usunięcia jego resztek.

Rada: Zakupy warto robić w sklepie internetowym z akcesoriami do manicure. Często oferują promocje i programy lojalnościowe. Ceny są też zdecydowanie niższe niż w sklepach stacjonarnych.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu krok po kroku

Zacznij od spiłowania paznokci i nadania im pożądanego kształtu. Następnie usuń skórki. Możesz też wypolerować płytkę bloczkiem. Gdy już to zrobisz, pora na oczyszczenie paznokci cleanerem. Na tym etapie docenisz, jak duży komfort zapewniają waciki bezpyłowe. Nie pozostawiają żadnych drobinek na twoich dłoniach. Następnie nakładamy kolejno bazę, trzy warstwy kolorowego lakieru i top coat. Każdą warstwę lakieru należy utrwalić pod lampą – to klucz do sukcesu i trwałości manicure. Długość utwardzania jest zawsze podana przez producenta kosmetyku. Na koniec przemywamy paznokcie cleanerem. Jeśli hybryda została prawidłowo wykonana, możemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez mniej więcej dwa tygodnie. Po upływie tego czasu lakier nadal prezentuje się doskonale. Jednak zaczyna już być widoczny odrost paznokcia.

Jak usunąć paznokcie hybrydowe w domu? Przygotuj aceton, radełko, pilnik, waciki i folię. Najpierw spiłuj wierzchnią warstwę lakieru. Następnie umieść na paznokciu cieniutką warstwę wacika nasączoną acetonowym zmywaczem. Owiń palec folią, aby zapobiec ulatnianiu się acetonu. Po dziesięciu minutach lakier zacznie się sam odwarstwiać. Jeśli nie, należy powtórzyć zabieg. Zamiast wacika i folii aluminiowej możesz użyć specjalnej folii do usuwania lakieru hybrydowego. Resztki lakieru usuń radełkiem.

Rada: Gdy zdarzy nam się pomalować skórki, warto usunąć nadmiar patyczkiem. W przeciwnym razie pod lakier będzie się dostawało powietrze i całość zacznie odpadać albo zrobią się nieestetyczne pęcherzyki.

Hybrydowe paznokcie w domu a w salonie – porównanie kosztów

Wykonanie hybrydowych paznokci w domu nie jest tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Jego cena zależy oczywiście od tego, jakiej firmy produkty wybierzemy. Największy wydatek to lampa. Ale nawet ją można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Dobrze jest zdecydować się na model zabudowany z tyłu. Jeśli bowiem światło lampy będzie się rozprzestrzeniać i dotrze do naszych ulubionych lakierów, mogą one zgęstnieć. Niektóre modele lamp zaopatrzone są w timer, wiatraczek lub czujnik ruchu, który uruchamia lampę, gdy umieścisz w niej dłoń. Wszystkie te dodatki bywają przydatne, ale podnoszą cenę lampy. Na koniec warto wspomnieć o różnicy pomiędzy lampami LED i UV. Lampy LED utrwalają lakier szybciej, mogą jednak nie działać na niektóre rodzaje lakieru. Lampy UV utwardzają lakier nieco dłużej, ale są bardziej uniwersalne, działają bowiem na wszystkie rodzaje hybrydy. Dlatego właśnie te drugie są lepszym wyborem w przypadku, gdy chcemy wykonać taki manicure w domu.

Jeśli wybierasz pilniki, zdecyduj się na szklane. Dzięki nim nawet najbardziej delikatne paznokcie nie będą się rozdwajać. Koszt zestawu szklanych pilników to kilka złotych, zatem nie jest to duży wydatek. Waciki bezpyłowe w dużym rulonie zawierającym pięćset sztuk to podobna inwestycja. Warto zamówić jedno takie opakowanie, ponieważ produkt w takiej ilości wystarcza na stosunkowo długo. Dużo szybciej będą zużywać się profesjonalne folie do usuwania hybrydy. Opakowanie pięćdziesięciu sztuk wystarczy nam tylko na pięć razy. Dlatego od razu warto zamówić więcej lub zdecydować się na domowe usuwanie lakieru przy pomocy wacika oraz folii aluminiowej.Lakiery, zarówno bazę, top coat, jak i lakier kolorowy, można kupić już za dwadzieścia złotych każdy. Jednak to zależy od firmy. Ceny lakierów najpopularniejszego producenta zaczynają się od trzydziestu złotych. Trzeba też brać pod uwagę, że raczej będziemy zamawiać więcej niż jeden kolor.

Koszt wszystkich produktów, w tym trzech lakierów, wynosi około dwustu czterdziestu złotych. Możemy też kupić gotowy zestaw. Za komplet kosmetyków i lampę zapłacimy już od stu złotych. Cena jest zatem zdecydowanym plusem takiej opcji. Minus jest taki, że otrzymujemy gotowy zestaw i rzadko kiedy mamy możliwość wymiany poszczególnych produktów na takie, które bardziej nam odpowiadają.

Koszt manicure hybrydowego wykonanego w salonie to około stu złotych. Koszt usunięcia to mniej więcej trzydzieści złotych. Nawet przy wyborze droższej opcji, czyli samodzielnie skompletowanego zestawu, inwestycja w domową hybrydę zwróci się nam po samodzielnym wykonaniu dwóch zabiegów. Może też okazać się, że właścicielka zestawu do wykonywania paznokci hybrydowych w domu odkryje w sobie prawdziwy talent i zacznie zarabiać, robiąc manicure hybrydowy koleżankom. Robienie paznokci hybrydowych w domu może zatem nie tylko okazać się okazją do oszczędności, ale też do zarobienia własnych pieniędzy. Zwłaszcza, że poza paznokciami u dłoni całego zestawu można używać do wykonywania pedicure hybrydowego u stóp.

Rada: Wszystkie produkty do manicure hybrydowego można kupić w różnych cenach. Można dużo oszczędzić, kupując tanio akcesoria i lampę. Nie warto jednak oszczędzać na lakierach. To od nich będzie zależeć wygląd twojego manicure.

paznokcie hybrydowe w domu
No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ