Powrót

Rzucanie palenia. 5 nieoczywistych sposobów

19.11.2015
Rzucanie palenia. 5 nieoczywistych sposobów
Autor
Anna Dobrzanska

Rzucenie palenia to niełatwa sztuka. Kto próbował – ten wie. Jakie triki mogą w tym pomóc? Poznaj kilka nieoczywistych pomysłów, które warto wypróbować.

Rzuć palenie! Zastosuj prokrastynację

Pamiętasz Scarlett O’Harę, która w trudnych chwilach mówiła sobie „Pomyślę o tym jutro”? Kiedy masz ochotę na papierosa, mów sobie – zapalę za piętnaście minut. Może brzmi to naiwnie, ale uwierz, pomaga! Poczujesz, że się uspokajasz, a piętnastu minutach zapomnisz, że tak bardzo chciało Ci się palić.

kobieta trzymająca słoiczek z kremem

Zamiast papierosów kup nieprzyzwoicie drogi krem

To inwestycja w urodę i jak najdłuższe zachowanie młodości. Nie możesz przecież tego zniweczyć, paląc jednocześnie papierosy. Za każdym razem, kiedy masz ochotę na dymka, przypominaj sobie, ile wydałaś na ten krem. Niestety, rada nie skutkuje w przypadku mężczyzn. Panowie mogą zainwestować w karnet na siłownię lub sprzęt do uprawiania sportu.

Przerwa w pracy ... bez papierosa

Czy rzeczywiście jest tak, że musisz mieć stały dostęp do biurowych plotek, bo inaczej wszyscy przestaną cię lubić, a szef wręczy ci wypowiedzenie? Sprawdź, co się stanie, jeżeli przestaniesz wychodzić na papierosa. Na początek powiedz sobie, że to tylko próba. Przekonasz się, że świat się nie zawali. Szukaj prawdziwych kontaktów i wartościowych relacji, a nie tych wymuszonych wspólnym staniem nad popielniczką.

Przeczytaj książkę Allena Carra „Jak skutecznie rzucić palenie”

Nie musisz bezkrytycznie wierzyć w poradniki, ale po ten jeden warto sięgnąć! Naprawdę wielu palaczy po przeczytaniu tej książki zerwało z nałogiem. Jej autor nie mówi, dlaczego nie powinni palić – to każdy wie. Uświadamia im raczej, dlaczego palą i jakie proste triki mogą zastosować, żeby zmienić swoje przekonania i przestać to robić. Istnieje również wersja dla kobiet.

zakochana para

Zakochaj się

Nowa miłość to świetna motywacja do pozbycia się nałogu. Przecież nie chcesz śmierdzieć swojej drugiej połówce! Masz już współmałżonka? Zakochaj się w nim na nowo! Postaraj się ładnie pachnieć dla własnych dzieci, rodziny i przyjaciół.Jest oczywiście też wiele innych sposobów na pozbycie się nałogu – gumy do żucia, plastry nikotynowe, seanse hipnotyczne czy zwyczajna silna wola. Niektóre ze specjalistycznych zabiegów lub kuracji mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Czy warto inwestować w nie pieniądze? Być może, ale na pewno warto spróbować też tych tańszych i przyjemniejszych sposobów :)

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ