Powrót

Kalendarz świąt i dni wolnych w 2017 roku

5.1.2017
Kalendarz świąt i dni wolnych w 2017 roku
Autor
Anna Dobrzanska

Które dni są ustawowo wolne od pracy? Jeśli wraz z nadejściem Nowego Roku robisz postanowienia i plany, warto uwzględnić w nich przysługujące ci wolne.Polacy mają 13 dni świątecznych, ustawowo wolnych od pracy. Jednak w 2017 roku aż cztery z nich wypadają w weekend, w tym jeden dzień w sobotę. W praktyce oznacza to, że pozostaje ci dziewięć dni, które możesz spędzić z dala od pracy, oraz jeden dodatkowy dzień wolny do odbioru za Święto Niepodległości wypadające w sobotę.

Kalendarz świąt na styczeń

Pora otworzyć kalendarz. Pierwsze tegoroczne święto wypada w niedzielę. Nowy Rok obchodzony w weekend niezbyt cieszy. Nie martw się, przed tobą dłuższy odpoczynek, jeśli wcześniej zaplanujesz urlop. Święto Trzech Króli. 6 stycznia wypada w piątek co oznacza, że biorąc 4 dni wolnego w pierwszym tygodniu stycznia będziesz odpoczywać aż 8 dni.

Ferie zimowe 2017 – kiedy będą?

Data ferii zależy od rozkładu ustalanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla poszczególnych województw. Okres przerwy zimowej trwa dwa tygodnie, w terminie od 16 stycznia do 26 lutego. To rzecz dodatkowa, którą warto wziąć pod uwagę, jeśli planujesz urlop zimą. Chcesz uniknąć korków na dojazdówkach do większych miast? Ustalając zimowy urlop, sprawdź, czy nie pokrywa się on z okresem ferii w twojej okolicy. Jeśli trafisz na czas powrotów, musisz liczyć się z godzinami za kółkiem albo tłumami w pociągach.

kalendarz świąt i dni wolnych 2017
kalendarz świąt i dni wolnych 2017

Kalendarz Świąt Wielkanocnych

Termin Świąt Wielkanocnych to jedna z tych dat, które zmieniają się co roku. Wypadają w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Skomplikowane? Najprościej spojrzeć w kalendarz. W 2017 roku przy wielkanocnym stole zasiadamy 16 kwietnia, a Poniedziałek Wielkanocny, czyli śmigus dyngus, wypada 17 kwietnia.

Kiedy wypada Wielkanoc 2017
Kiedy wypada Wielkanoc 2017

Długi weekend majowy

Tegoroczny majowy długi weekend może potrwać aż dziewięć dni, jeśli weźmiesz 3 dni urlopu na początku maja. To dobra okazja, by wykorzystać wolne na podróż w nowe miejsce. Pomyśl już dzisiaj nad wymarzoną destynacją i zaplanuj wycieczkę. Koszty hotelów i biletów bukowanych z dużym wyprzedzeniem są zazwyczaj sporo niższe, a atrakcyjna cena poza sezonem idzie w parze z mniejszym ruchem turystycznym. Wakacje w maju? Mają same plusy. Jest oszczędniej i bez tłumów.

Ustawowo wolne od pracy Zielone Świątki – czy dla wszystkich?

Zesłanie Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki, wypadają w tym roku 4 czerwca. To data szczególnie ważna dla osób, które pracują w niedzielę. Zgodnie z kodeksem pracy, w każdy dzień świąteczny, w tym w Zielone Świątki, osoby zatrudnione na umowę o pracę są zwolnione ze świadczenia obowiązku pracy. Istnieje jednak sporo wyjątków od tego przepisu, a dotyczą one głównie osób zatrudnionych w służbach ratowniczych i tzw. jednostkach użyteczności publicznej. Warto pamiętać, że w Zielone Świątki obowiązuje zakaz handlu. Hipermarkety i centra handlowe są zamknięte. Małe sklepy mogą jednak być otwarte. Sprzedaż w tego typu miejscach jest dozwolona, jeśli za ladą stoi właściciel lub osoba, która nie jest zatrudniona na umowę o pracę.

Długi weekend majowy 2017
Długi weekend majowy 2017

Kalendarz świąt na lato – kiedy wziąć urlop, żeby mieć więcej wolnego?

Boże Ciało wypada w tym roku 15 czerwca. Biorąc urlop w piątek po Bożym Ciele, 16 czerwca, zyskujesz cztery dni wolnego. Planujesz wakacje z dziećmi? W 2017 rok szkolny kończy się w piątek 23 czerwca. Ustawowo wolny dzień 15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wypada w tym roku we wtorek. Biorąc urlop w poniedziałek 14 sierpnia, wydłużasz wolne w środku lata do czterech dni.

Wakacje 2017
Wakacje 2017

Dni ustawowo wolne w listopadzie

Wszystkich Świętych, obchodzone 1 listopada, wypada w tym roku w środę. Odwiedzając cmentarze poza miejscem zamieszkania, będziesz musiał liczyć się z dość napiętym harmonogramem lub wziąć dodatkowe wolne na powrót do swojego miasta. Tegoroczne Święto Niepodległości obchodzimy w sobotę. Zgodnie z obowiązującą ustawą, jeśli dzień świąteczny wypada w sobotę, przysługuje za niego dzień wolny do odbioru. Przeważnie jego termin jest ustalany odgórnie przez pracodawcę. Może być zmieniony indywidualnie na twoją prośbę, ale bez gwarancji jej pozytywnego rozpatrzenia.

Wolne w listopadzie 2017
Wolne w listopadzie 2017

Boże Narodzenie – długi weekend na dzielenie się opłatkiem

W tym roku świętowanie możesz zacząć wyjątkowo wcześnie. Wigilia wypada w niedzielę. Przed tobą cała wolna sobota, którą możesz wykorzystać na świąteczne przygotowania lub zakupy. Pierwszy i drugi dzień Świąt to odpowiednio poniedziałek i wtorek. Mamy więc cztery dni wolnego.

Sylwester 2017. Zaplanuj go jak najwcześniej

Tegoroczny sylwester będzie dobrą okazją do wyjazdu poza miejsce zamieszkania. Ostatni dzień roku kalendarzowego wypada w niedzielę, a Nowy Rok – w poniedziałek. Przedłużony weekend sprzyja wyjazdom. Warto zaplanować je nawet pół roku wcześniej, nie tylko ze względu na mniejsze koszty, ale też dostępność miejsc w hotelach i pensjonatach.

kalendarz świąt 2017
kalendarz świąt 2017

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ