Powrót

Ile kosztuje wanna z hydromasażem?

6.12.2019
Ile kosztuje wanna z hydromasażem?
Autor
Anna Dobrzanska

Wanna z hydromasażem to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o domowym SPA. Do niedawna kojarzyły się wyłącznie z ekskluzywnymi hotelami i gabinetami odnowy biologicznej. Obecnie wanny z hydromasażem coraz częściej pojawiają się w naszych domach i mimo że nadal są to produkty luksusowe, to ceny najprostszych jednoosobowych modeli z funkcją masażu są niewiele wyższe niż ceny porządnych wanien tradycyjnych.

Dlaczego warto kupić wannę z hydromasażem?

Kąpiel w wannie z hydromasażem pozytywnie wpływa na zdrowie, a także zapewnia relaks i odpoczynek. Hydromasaż:

 • rozluźnia,
 • zmniejsza napięcie mięśni,
 • działa przeciwbólowo,
 • jest zalecany przy reumatyzmie, schorzeniach układu mięśniowego oraz kostnego,
 • poprawia krążenie,
 • ujędrnia skórę,
 • oczyszcza organizm z toksyn,
 • zmniejsza cellulit,
 • dobroczynnie wpływa na odporność,
 • pomaga walczyć ze stresem i bezsennością.

Zalecana jest osobom w każdym wieku, także dzieciom i ludziom starszym. W wannę z funkcją masażu powinni zainwestować szczególnie sportowcy i wszyscy ci, którzy są aktywni fizycznie, przechodzące rehabilitację, cierpią na choroby ze strony układu kostnego czy mięśniowego oraz osoby niepełnosprawne. Zakup wanny z hydromasażem jest świetną alternatywą dla kosztownych zabiegów dostępnych w gabinetach odnowy biologicznej, pozwala bowiem w domowym zaciszu zadbać o zdrowie, urodę i psychikę.

Wanna z hydromasażem tylko do dużej łazienki?

Wiele osób uważa, że wannę z hydromasażem można zainstalować tylko w dużej łazience. Tymczasem urządzenie to bez problemu wkomponujemy także w mniejsze pomieszczenia, przy czym wybór modeli będzie nieco ograniczony. Wanny z hydromasażem, podobnie jak te tradycyjne, mają różne kształty i rozmiary, dzięki czemu każdy dobierze coś odpowiedniego. W katalogach i sklepach znajdziemy wanny:

 • narożne, które doskonale sprawdzą się w niewielkich łazienkach. Podstawowe modele przeznaczone dla jednej osoby kupimy już za około 2 000 zł, zaś zaawansowane wanny dwuosobowe z dotykowym panelem sterowania i radiem za około 15 000 zł.
 • prostokątne, które są eleganckie i ponadczasowe. Małą jednoosobową wannę z hydromasażem o długości 130 cm kupimy za około 3000 zł, duża trzyosobowa wyposażona w dodatkowe funkcje to wydatek rzędu 20 000 zł.
 • wolnostojące, które w ostatnim czasie są najmodniejsze. Wybór ten sprawdzi się wyłącznie w przypadku dużej łazienki. Koszt w zależności od modelu i wyposażenia wynosi od 3 000 zł do 15 000 zł.
 • z parawanem, które są funkcjonalne i łączą cechy wanny oraz prysznica. Ich ceny zaczynają się od 4 500 zł, a kończą na 16 000 zł.
 • siedzące, idealne dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Posiadają drzwi ułatwiające wchodzenie do środka i zintegrowane siedzisko, plusem są też niewielkie rozmiary. Koszt wanny tego typu kształtuje się w okolicach 5 000 – 7 000 zł.
Ile kosztuje wanna z hydromasażem - infografika
Ile kosztuje wanna z hydromasażem - infografika

Jaka wanna z hydromasażem – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zakup wanny z hydromasażem to nie taka prosta sprawa. Do wyboru mamy tysiące modeli, które różnią się pomiędzy sobą kształtem, rozmiarem, rodzajem masażu, ilością dysz, wyposażeniem i oczywiście ceną. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się ze wszystkimi parametrami, tak aby dokonany przez nas wybór był trafny i aby wanna z hydromasażem efektywnie służyła nam przez lata.

Rodzaje masażu

Na rynku dostępne są wanny z czterema typami masażu, przy czym każdy z nich ma nieco inne działanie i właściwości. Najtańsze modele oferują jeden rodzaj masażu, najdroższe wyposażone są we wszystkie, które w zależności od potrzeb włączamy przy użyciu panelu sterowania.

 • Wanna z masażem powietrznym nazywanym kąpielą perełkową zapewnia najłagodniejszy rodzaj masażu, który ujędrnia skórę i działa relaksująco oraz nasennie. Ten typ stymulacji polecany jest przy stłuczeniach, bólach mięśni czy skurczach. Powietrze wtłaczane jest do wanny napełnionej wodą przez specjalne dysze lub z komory z podwójnym dnem. W droższych modelach wdmuchiwane powietrze jest podgrzewane, w tańszych nie.
 • Wanna z masażem wodnym nazywanym biczami wodnymi działa o wiele intensywniej niż ta z masażem powietrznym. Strumienie wody wydostające się z dysz umieszczonych w ściankach urządzenia rozluźniają mięśnie i przynoszą ukojenie po wysiłku fizycznym. Pobudzają krążenie krwi, usuwają toksyny z organizmu, ujędrniają skórę i pomagają walczyć z cellulitem. Polecane są szczególnie osobom cierpiącym na reumatyzm i schorzenia kręgosłupa.
 • Wanna z masażem mieszanym wodno-powietrznym stymuluje za pomocą strumieni wody z dodatkiem powietrza. Urządzenie tego typu zapewnia najlepsze efekty, ponieważ łączy zalety biczy wodnych z kąpielą perełkową.
 • Wanna z masażem ultradźwiękowym wytwarza fale ultradźwiękowe, które wnikają do głębokich warstw skóry rozgrzewając, poprawiając ukrwienie tkanek i metabolizm. Świetnie wpływają na stan skóry, polepszając jej elastyczność oraz jędrność. Dysze ultradźwiękowe montowane są obok dysz wodnych, urządzenia te umożliwiają zatem wykonanie masażu ultradźwiękami, masażu wodą lub masażu mieszanego.

Ilość i rodzaj dysz

Modele z hydromasażem mogą być wyposażone w dysze nieruchome, w których siłę i kierunek przepływu wody można regulować ręcznie lub w dysze ruchome, które mogą obracać się we wszystkich kierunkach, dzięki czemu masaż jest dokładniejszy. Najprostsze i zarazem najtańsze wanny (których ceny zaczynają się od 2 000 zł) wyposażone są zazwyczaj w 4-6 dysz nieruchomych. Zaawansowane wanny wieloosobowe, których ceny oscylują w granicach 30 000 zł, posiadają nawet ponad 100 dysz ruchomych.

Rodzaj materiału

Najpopularniejsze są modele z akrylu, który jest trwały, łatwy w pielęgnacji i stosunkowo tani. Rzadziej spotyka się wanny z hydromasażem wykonane z konglomeratu marmurowego lub z emaliowanej stali. Są to eleganckie i luksusowe produkty z wyższej półki, których wadą jest wysoka cena oraz duży ciężar.

Wielkość i ilość osób

Wanny z hydromasażem do użytku domowego mogą być przystosowane dla jednej, dwóch lub trzech osób. Dostępne są też większe modele typu jacuzzi, które pomieszczą nawet 10 osób. Mają one duże rozmiary i są dosyć kosztowne, dlatego montuje je się zazwyczaj w hotelach czy ośrodkach SPA, rzadziej spotyka się je w przydomowych ogrodach lub pokojach kąpielowych.

Najmniejsze rozmiary mają wanny dla seniorów, które nie zabierają więcej miejsca niż standardowa kabina prysznicowa (wymiary 80x90 cm). Do małych łazienek polecane są wanny narożne symetryczne, wśród których najmniejsze modele jednoosobowe mają wymiary 125x125 cm. Najpopularniejsze są jednak te o długości 150x150 cm, które pomieszczą 2 osoby i kosztują około 5 000 zł.

Wanny prostokątne i wolnostojące polecane są do średnich i dużych łazienek. Najmniejsze modele mają 150 cm długości, jednak najczęściej wybierane są wygodne i komfortowe urządzenia o długości 170 cm, które można kupić już za około 4 000 zł.

Rodzaj sterowania

Istotnym czynnikiem wpływającym na wygodę stosowania i cenę wanny z hydromasażem jest rodzaj sterowania. Tańsze modele wyposażone są w pneumatyczne sterowanie ręczne, zaś te droższe mają dotykowe panele lub wodoodporne piloty, za pomocą których wybierzemy odpowiedni program masażu, czas kąpieli, temperaturę wody, włączymy radio, podświetlanie czy automatyczną dezynfekcję.

Dodatkowe wyposażenie do wanny z hydromasażem

W droższych modelach wanien z hydromasażem znajdziemy masę dodatkowych funkcji, które ułatwiają i uprzyjemniają korzystanie z urządzenia. Jedną z istotniejszych opcji jest możliwość ozonowej sterylizacji oraz możliwość automatycznego czyszczenia i dezynfekcji dysz. Komfort użytkowania podnosi także wbudowany podgrzewacz wody oraz powietrza. Warte uwagi są też wanny z wbudowanymi zagłówkami, funkcją mini wodospadu czy systemem audiowizualnym umożliwiającym słuchanie muzyki i oglądanie filmów podczas kąpieli.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ