Powrót

Dzieci na weselu – jak zapewnić im odpowiednią rozrywkę?

3.1.2020
Dzieci na weselu – jak zapewnić im odpowiednią rozrywkę?
Autor
Anna Dobrzanska

Obecność dzieci na weselu to temat, z którym zmierzyć się muszą wszyscy przyszli nowożeńcy. Choć planując przyjęcie, skupiamy się zwykle przede wszystkim na dorosłych uczestnikach uroczystości, to właśnie dzieci często okazują się najbardziej wymagającymi gośćmi. Kiedy dopadnie je nuda, mogą zacząć marudzić bądź rozrabiać, co może zepsuć zabawę pozostałym biesiadnikom. Jakie atrakcje warto w tym wyjątkowym dniu zaplanować dla najmłodszych? Czy osobny kącik dla dzieci na weselu to dobry pomysł? Jak zapewnić im zajmujące, bezpieczne zajęcie, które z uśmiechem będą wspominać nie tylko same pociechy, ale także obecni na przyjęciu rodzice i pozostali goście?

Kącik dla dzieci na weselu

Podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać, planując zabawy dla dzieci na weselu, jest wiek i liczba zaproszonych młodych gości. Jeżeli pociechy są w zbliżonym wieku, dobrym pomysłem jest wydzielenie im osobnego stolika, przy którym będą mogły spędzić czas w swoim gronie i szybciej przełamać lody. Kącik dla dzieci możemy wyróżnić kolorowymi ozdobami, talerzykami i serwetkami. Mali goście z pewnością docenią osobne, przygotowane specjalnie dla nich menu – dzieciom warto przygotować lżejsze warianty potraw serwowanych na weselu, podawane oczywiście również w odpowiednio mniejszych porcjach. Poczują się docenione, kiedy przy ich nakryciach znajdą się winietki z imionami – to drobny gest, który od pierwszych minut wprawi ich w dobry nastrój. Najmłodsi ucieszą się też ze słodkości – o zakup kolorowych lizaków, żelków w różnych kształtach czy czekoladek możemy poprosić właścicieli domu weselnego lub zrobić to sami.

Jakie atrakcje dla dzieci najlepiej wybrać, gdy nie dysponujemy dużym budżetem?

  • Rysowanie – aby dzieci przy stole nie zaczęły się nudzić, obok nakryć możemy pozostawić kredki i kartki do rysowania lub drobne śmieszne gadżety i elementy przebrania, które posłużą do zabawy. Koszt takiej atrakcji dla 10 dzieci to mniej niż 200 zł (zakup kredek, bloków rysunkowych i drobnych gadżetów).
  • Bańki mydlane – jeśli planujemy przyjęcie podczas jednego z cieplejszych miesięcy, a goście będą mieli możliwość wyjścia na zewnątrz, pomyślmy o atrakcjach plenerowych – takich jak puszczanie baniek mydlanych czy wspólne zabawy na świeżym powietrzu. W przypadku baniek mydlanych cena takiej atrakcji to około 50 zł, gdy na weselu będzie bawiło się dziesięcioro dzieci.
  • Modelowanie balonów – ta popularna zabawa sprawdza się doskonale na wszystkich dziecięcych imprezach. Z pomocą dorosłych maluchy w kilkadziesiąt minut samodzielnie wyczarują z balonów ślubny bukiet czy ulubione zwierzątka (100 balonów do modelowania to koszt około 30 zł).

Nie wiesz, jaki budżet będzie ci potrzebny? Sprawdź, ile kosztuje wesele>>

Animator dla dzieci na weselu – koszt

Jeszcze przed imprezą weselną zadbajmy o to, by najmłodsi goście mieli stale zapewnioną opiekę. Gdy na przyjęciu bawi się kilkoro dzieci, rolę opiekuna może pełnić jeden z dorosłych, jednak gdy na imprezie obecna jest gromadka maluchów, warto przekazać je w ręce profesjonalisty. Za obsługę animatora podziękują nam także rodzice, którzy będą mogli odpocząć i skupić się na rozmowach z innymi gośćmi.

Animator wypełni dzieciom czas wesołą zabawą – pod jego opieką może znaleźć się nawet dziesięcioro dzieci. Jeśli na weselu będzie więcej pociech, rozważ zatrudnienie większej liczby opiekunów. Animatorzy zwykle dobierają rodzaj atrakcji dla najmłodszych do miejsca przyjęcia oraz terminu i jeszcze przed wydarzeniem szczegółowo omawiają plan zabaw z nowożeńcami. Na dzieci czekają takie zabawy weselne jak wspólne zajęcia artystyczne, gry plenerowe, malowanie twarzy, warsztaty balonowe czy też różnorodne gry integracyjne. Często dzieci z pomocą animatora wspólnie przygotowują prezent dla Pary Młodej. Animator zachęca je do aktywnej, kreatywnej zabawy.

Koszt wynajęcia animatora na przyjęcie weselne jest zwykle wyliczany w oparciu o liczbę godzin, które profesjonalista spędzi z dziećmi. Za krótką, 2-3-godzinną zabawę zapłacimy od ok. 250-500 zł. Opieka animatora na całe popołudnie i wieczór (ok. 6-8 h) wraz z materiałami do zabawy to koszt od ok. 1000 zł. Do tych cen najczęściej dopłacimy, gdy dzieci jest więcej niż dziesięcioro lub gdy zamówimy dodatkowe atrakcje, jak balony z helem, zamykanie w bańce mydlanej czy piniata.

Atrakcje dla dzieci na weselu w większym budżecie

Oddzielna sala dla dzieci

Impreza weselna z animatorami dla dzieci to gwarancja świetnej zabawy nie tylko dla najmłodszych, ale również dorosłych gości. W przypadku gdy na weselu obecnych jest przynajmniej dwóch animatorów, świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie oddzielnego pomieszczenia, dedykowanego do zabaw dla dzieci. Dzięki temu maluchy mogą bawić się w rytmie swojej ulubionej muzyki, we własnej, wydzielonej przestrzeni i ze wsparciem opiekuna. Wówczas zwykle jeden z animatorów spędza czas z dziećmi w sali zabaw, zaś drugi przebywa w sali weselnej, opiekując się najmłodszymi tańczącymi na parkiecie z rodzicami lub przesiadującymi przy stoliku podczas posiłku.

Występy artystyczne dla dzieci

Oddzielna sala zabaw otwiera nam właściwie nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni z myślą o młodych gościach. Na stołach w pokoju dla dzieci możemy przygotować specjalne zestawy słodyczy, a nawet osobny tort. Coraz większą popularnością na przyjęciach weselnych cieszą się występy artystyczne, na przykład mini-koncerty, pokazy iluzjonisty (koszt ok. 600-1000 zł) czy klauna(od ok. 300 zł).

Opieka nad dziećmi podczas wesela

Po wieczorze pełnym wrażeń dzieci będą chciały odpocząć. Dodatkową zaletą wyodrębnienia przestrzeni dla najmłodszych jest ułatwiona opieka nad maluchami, kiedy najdzie ich ochota na sen, podczas gdy rodzice dopiero rozkręcają się na parkiecie. Animator przed końcem imprezy może uspokoić dzieci, czytając im bajki na dobranoc w przygaszonym świetle, zaś gdy zasną, opiekę nad nimi przejmie nocna opiekunka, której zadaniem jest opieka nad dziećmi, gdy te kładą się spać, żeby ich rodzice mogli dalej się bawić. Cena takiej usługi to zazwyczaj ok 200-500 zł.

Tych większych gości również możecie pozytywnie zaskoczyć nietypowymi atrakcjami weselnymi. Zobacz: rozrywki dla gości na weselu>>

Zabawy dla dzieci na weselu - koszt - infografika
Zabawy dla dzieci na weselu - koszt - infografika

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ