Powrót

Co kupić mamie na święta? Pomysły na prezent

6.12.2021
Co kupić mamie na święta? Pomysły na prezent
Autor
Anna Dobrzanska

„Kiedy potrzebuję natchnienia, kiedy potrzebuję rady, zwracam się do ciebie, jak kwiat zwracający się w stronę słońca” – śpiewała przed laty Melanie C. Jak się okazało, utwór ten nie był dedykowany żadnemu wspaniałemu mężczyźnie, lecz mamie artystki. Nie każdy jest w stanie wyrazić swoje uczucia do mamy piosenką, ale na szczęście są na to inne sposoby. Dowiedz się, jak wybrać dla mamy najpiękniejszy świąteczny prezent.

Co kupić mamie pod choinkę, jeśli widujecie się na co dzień

Widujesz się z mamą każdego dnia. Macie lepsze i gorsze chwile, ale jednego jesteś pewien: wiecie o sobie wszystko. Czy jednak na pewno? Twoja mama może ci tego nie powie, ale jest pewna rzecz, która czasem ją boli. Doskonale zdaje sobie sprawę, że często zapomina się o tym, jak ważne są osoby, które widzimy na co dzień. Dlatego chciałaby wiedzieć, że wciąż dostrzegasz wagę jej obecności w twoim życiu. Ucieszy ją każdy gest, który da jej do zrozumienia, że w codziennym pośpiechu nie zapomniałeś o tym, jak istotne i kluczowe jest dla ciebie jej wsparcie.

Klucz do wyboru prezentu: luksus

Wybierz upominek, który uświadomi mamie, jak cenna jest dla ciebie wasza relacja. Podaruj mamie szykowny dodatek do stroju, wybierz się do sklepu z galanterią lub do jubilera. Unikaj praktycznych prezentów. Tego typu upominki możesz dawać mamie na co dzień. Zamiast tego wybierz rzecz, którą będzie mogła nosić od święta i która przyciągnie uwagę wszystkich wokół. Twoja mama będzie dumna, mogąc pochwalić się znajomym, że stylową broszkę lub modne kolczyki dostała od ukochanego dziecka.

Co kupić mamie na święta? Pomysł na prezent praktyczny
Co kupić mamie na święta? Pomysł na prezent praktyczny

Co kupić mamie na święta, jeśli mieszkacie daleko

Odkąd wyprowadziłeś się z domu, twoja relacja z mamą uległa zmianie. Może dopiero teraz zaczynasz rozmawiać z nią na ważne tematy i słuchać jej rad? Możesz tego nie wiedzieć, ale mama na pewno za tobą tęskni, nawet gdy tego nie okazuje. Każdy wasz kontakt jest dla niej teraz na wagę złota. Często wspomina chwile, gdy mieszkaliście razem i mogła rozmawiać z tobą każdego dnia. Mama chciałaby wiedzieć, że też ci jej czasem brakuje.

Klucz wyboru prezentu: kontakt

Wybierając gwiazdkowy upominek dla mamy, kup coś, co uświadomi jej, że chcesz często być z nią w kontakcie. Spraw jej nowy telefon i wpisz od razu swój numer. Możesz też pokusić się o tablet lub komputer, na którym zainstalujesz komunikator. Jeśli twoja mama nie jest biegła w sprawach technicznych, przygotuj własnoręcznie wykonaną, zabawną instrukcję kontaktu z dzieckiem.

Co kupić mamie na święta? Pomysł na prezent elektroniczny
Co kupić mamie na święta? Tablet, telefon, laptop?

Co kupić na święta dla mamy kilkorga dzieci

Duże rodziny spotyka się coraz rzadziej. Jeśli więc masz dużo rodzeństwa, należysz do szczęśliwej mniejszości. Musisz jednak wiedzieć, że twoja mama nie miała łatwego zadania. Wychowanie kilkorga dzieci to ogromny wysiłek i wyzwanie na całe życie. Choć mama nigdy ci tego nie powie wprost, bywa bardzo zmęczona. Często brakuje jej czasu i środków, aby należycie zadbać o siebie, bo każdą chwilę i każdą wolną złotówkę poświęcała i nadal poświęca dzieciom i wnukom.

Klucz wyboru prezentu: relaks

W zależności od wielkości budżetu możesz dać mamie kilka chwil, cały dzień lub nawet kilka dni odpoczynku. Obdarowaną ucieszy każda z tych opcji, niezależnie od tego, czy podarujesz jej voucher do fryzjera, talon na manicure czy może weekend w SPA. Pokaż, że troszczysz się o nią, tak jak ona troszczyła się o ciebie i twoje rodzeństwo. Taki prezent powinien też uświadomić mamie, że wciąż jest atrakcyjną kobietą i powinna dbać o swoje zdrowie i urodę.

Pomysł na prezent świąteczny dla mamy - voucher do spa
Pomysł na prezent świąteczny dla mamy - voucher do spa

Co kupić mamie – przyjaciółce

Przyjaciółka, z którą możesz razem śmiać się i płakać, przed którą nie masz tajemnic, to najpiękniejszy prezent od życia. Tym piękniejszy, jeśli przyjaciółką jest twoja mama, osoba, która łączy w sobie młodzieńczą swobodę z macierzyńskim doświadczeniem. Mimo że czasem zapominasz, że to ona cię urodziła i niemal masz ochotę mówić do niej po imieniu, wiedz, że ta najbliższa ci osoba uwielbia, gdy czule nazywasz ją mamą. W święta możesz powiedzieć to jeszcze raz, z miłością, za pośrednictwem prezentu.

Klucz wyboru prezentu: emocje

Wybierz ładny, zabawny gadżet lub koszulkę z napisem dedykowanym super mamie. Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz zamówić biżuterię z wygrawerowaną dedykacją. Zadbaj o to, aby w tekście, który wybierzesz, pojawiła się dedykacja dla mamy. Możesz też stworzyć albo zamówić kolaż rodzinnych zdjęć.

Sentymentalny prezent dla mamy
Sentymentalny prezent dla mamy

Wybrałeś już prezent świąteczny dla mamy? Sprawdź, co kupić tacie na święta.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ