Powrót

Prezent dla dziecka: 10 propozycji dla różnych dzieci

2.12.2015
Prezent dla dziecka: 10 propozycji dla różnych dzieci
Autor
Anna Dobrzanska

W ciągu roku jest wiele okazji, przy których powraca pytanie – jaki prezent dla dziecka wywoła błysk w oku? Ogromny wybór towarów w sklepach często zamiast ułatwiać, utrudnia sprawę.

Żeby upominki odpowiadały na potrzeby dzieci, prawdziwe, a nie te wmówione nam przez reklamę, warto zadać sobie pytanie – co lubią robić dzieci? Jest kilka takich aktywności, które są na szczycie listy priorytetów prawie wszystkich najmłodszych, niezależnie od indywidualnych zainteresowań.

Prezenty dla dzieci, które kochają ruch

Piłka do skakania

Duża, gumowa, nadmuchiwana piłka powinna być dostosowana do wzrostu dziecka i mieć wypustki do trzymania. Kiedy dziecko usiądzie na niej i chwyci za wypustki, zacznie się jazda. Trudno będzie mu się zatrzymać.

Najlepszy wiek: 2–7 lat

Jeździk

Prosty pojazd z dużymi kołami i szerokim siedziskiem, na którym można jeździć, odpychając się nogami, zazwyczaj przypomina ciężarówkę lub motocykl. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, uwielbiają tę zabawkę i potrafią bawić się nią godzinami. Jeździki najlepiej nadają się do pomieszczeń, w których na podłodze jest położona wykładzina.

Najlepszy wiek: 1–4 lata

Hulajnoga

Wprawdzie pogoda w okolicach mikołajek nie sprzyja szaleństwom na placu zabaw, ale do wiosny już coraz bliżej! Hulajnoga, zabawka uwielbiana przez dzieci już od wielu pokoleń, znów stała się modna. Dziś jeżdżą na niej nawet niektórzy dorośli.

Najlepszy wiek: 5–12 lat

Łyżworolki

Najbardziej praktyczne są takie, w których można wymieniać płozy i kółka w zależności od pory roku. Dla dzieci idealne są łyżworolki z regulowaną długością buta. Można ustawić w nich 3–4 rozmiary, powinny więc wystarczyć na kilka lat.

Najlepszy wiek: 5–18 lat

łyżwy na prezent dla dziecka
Łyżwy na prezent dla dziecka

Prezenty dla dzieci, które lubią konstruować i wyżywać się artystycznie

Klocki

Najlepszy prezent wszechczasów. Nigdy nie wychodzi z mody, jest uniwersalny, dobry i dla chłopców, i dla dziewczynek. Od najprostszych, dużych elementów aż do wyrafinowanych zestawów – pasują do każdego wieku. Zachęcą do zabawy również dorosłych.

Najlepszy wiek: 1–12 lat

Zestaw do karaoke

Ewentualnie mikrofon lub płytę z ulubionymi piosenkami. Dorośli, którzy śpiewają przy innych, to rzadkie zjawisko. Zapytajcie jednak przedszkolaków, kto umie śpiewać – wszyscy podniosą ręce. Wykorzystajmy ten ulotny stan rzeczy i cieszmy się nim.

Najlepszy wiek: 2–12 lat

Kolorowanki

Małe dzieci uwielbiają wypełniać kolorem kontury rysunków. Jak się okazuje, nie tylko małe dzieci. Hit wydawniczy mijającego roku to kolorowanki dla dorosłych, które podobno mają niezwykłą moc odstresowującą. Zaopatrzcie się więc w kolorowanki dla dzieci i dla dorosłych oraz zestaw kredek i kolorujcie razem.

Najlepszy wiek: 2–6 lat

Artystyczne prezenty dla dziecka
Artystyczne prezenty dla dziecka

Najlepszy prezent dla dziecka to zabawa z rodzicami

Książka dla dzieci

Książki dla dzieci cię nudzą? To znaczy, że nie trafiłeś jeszcze na odpowiednią. Nie poddawaj się i nie żałuj czasu na szukanie tych najciekawszych. Odwiedzaj małe księgarnie, czytaj recenzje, pytaj innych rodziców. Przypomnij sobie, co ciebie bawiło w dzieciństwie. Jeżeli będziesz się śmiać podczas czytania, dziecko będzie zachwycone.

Najlepszy wiek: od 1 roku, górnej granicy nie ma

Bilet do teatru

Nie jest łatwo zarezerwować bilet do teatru na odpowiedni termin, w dodatku trzeba samemu znaleźć czas, odpowiednio się ubrać, a czasem dość daleko dojechać na przestawienie. Trudne? O to chodzi w prezencie.

Najlepszy wiek: od 3 lat, górnej granicy nie ma

Gra planszowa

Najlepiej taka, która spodoba się również rodzicom. Warto wybierać gry, które mają bardziej skomplikowane zasady, wymagają myślenia, tworzenia strategii i nowych pomysłów. W przeciwnym razie szybko się znudzą. Nie obawiaj się, że będzie za trudna dla dziecka – zawsze możesz mu pomóc.

Najlepszy wiek: 4–12 lat

Niespodzianka dla dziecka

Ta kategoria niech pozostanie bez przykładów. Każdy rodzic najlepiej wie to sam…

Prezent niespodzianka dla dziecka
Prezent niespodzianka dla dziecka

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ