Powrót

Sylwester w górach? 6 sposobów na obniżenie kosztów wyjazdu

3.11.2015
Sylwester w górach? 6 sposobów na obniżenie kosztów wyjazdu
Autor
Anna Dobrzanska

Sylwester w górach? Marzysz o spędzeniu długiego, sylwestrowo-noworocznego weekendu wśród ośnieżonych stoków, ale obawiasz się związanych z tym wydatków? Sprawdź, jak można obniżyć koszty wyjazdu w góry.

Kup bilety na pociąg lub autobus z dużym wyprzedzeniem

Wielu przewoźników oferuje zróżnicowane stawki, które zależą m.in. od tego, czy kupujemy bilety z większym wyprzedzeniem.  Dowiedz się, kiedy rozpoczyna się sprzedaż biletów na interesujący cię dzień, i zarezerwuj je jak najwcześniej. Będziesz mieć możliwość skorzystania z promocji, a dodatkowo pewność, że nie zabraknie dla ciebie miejsca.

Zoptymalizuj koszty przejazdu samochodem

Im więcej pasażerów, tym taniej wychodzi podróż własnym autem, ponieważ koszty paliwa rozkładają się na więcej osób. Nikt znajomy nie wybiera się na ferie w to samo miejsce? Możesz skorzystać z internetowych platform pośredniczących w organizowaniu wspólnych przejazdów. Jeśli chcesz zaoszczędzić i nie masz nic przeciwko towarzystwu nieznajomych, zabierz ze sobą pasażerów, którzy dorzucą się do paliwa, lub dołącz do kierowcy wybierającego się do tej samej miejscowości.

sylwester w górach

Poszukaj noclegów w pensjonatach, które chcą się wypromować

Nowo powstałe pensjonaty i hotele mogą być dużo tańsze, ponieważ właścicielom zależy na zdobyciu pierwszych klientów i wyrobieniu sobie dobrej opinii. Tańsze noclegi znajdziesz też w serwisach zakupów grupowych. Uważaj jednak, żeby nie dać się oszukać naciągaczom. Rezerwuj noclegi przez pośredników, którzy ręczą za wiarygodność swoich ofert. Żeby nie trafić na pensjonat-widmo, możesz też zadzwonić do urzędu gminy i dowiedzieć się, czy to miejsce znajduje się w rejestrze obiektów noclegowych.

Sprawdź, czy opłaca ci się kupić własne narty i kombinezon

Na wypożyczenie nart i odpowiedniego stroju wydasz około 80–120 zł dziennie. Dodatkowo może będzie trzeba zapłacić za szafkę do przechowywania swoich ubrań. Jeżeli jesteś zapalonym narciarzem i masz gdzie trzymać własny sprzęt, na pewno taniej będzie go kupić. Jeśli twoje wyjazdy na narty są sporadyczne, spróbuj pożyczyć przynajmniej niektóre akcesoria od kogoś znajomego. Przejrzyj szafę – może znajdziesz gdzieś na dnie zapomnianą nieprzemakalną kurtkę lub ortalionowe rękawice.

Rozważnie wybierz szkółkę narciarską i rodzaj karnetu

Wykupiłeś kilkudniowy karnet na nieograniczone przejazdy kolejkami? Niewykluczone, że już po pierwszym dniu zakwasy w mięśniach nie pozwolą ci go wykorzystać. Jeśli wybierasz się na narty po raz pierwszy, zacznij od mniejszych dawek. Chcesz skorzystać z lekcji narciarstwa z instruktorem? Zanim porównasz ceny, dopytaj o szczegóły. W niektórych ośrodkach oprócz kosztów lekcji trzeba zapłacić dodatkowo za przejazdy wyciągami – swoje i instruktora.

sylwester w górach

Bal sylwestrowy w górach

W wielu górskich miejscowościach turystycznych są organizowane otwarte imprezy plenerowe pod gołym niebem. Wstęp na nie nic nie kosztuje, a może okazać się całkiem miłą przygodą. Nie lubisz tłumów? Może warto zdecydować się na romantyczny wieczór z ukochaną osobą, spędzić sylwestra w zacisznym pensjonacie i o północy wznieść toast tylko we dwoje?

sylwester w górach

Czterodniowy pobyt w górach w okolicach Nowego Roku może kosztować dwie dorosłe osoby od minimum 500 do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od tego, na jakim standardzie ci zależy i jakie sposoby na oszczędności jesteś w stanie wprowadzić w życie. Jeżeli czujesz, że bardzo potrzebujesz wypoczynku i marzysz o sylwestrze w górach, a chwilowo brakuje ci gotówki, możesz skorzystać z  szybkiej pożyczki i spłacić zobowiązanie po kolejnej wypłacie.Podane w artykule ceny mają charakter orientacyjny.

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ