przedłużenie terminu spłaty pożyczki

Przedłużenie spłaty pożyczki

Przedłużenie spłaty pożyczki to zmiana terminu uregulowania tego zobowiązania. Warunki przesunięcia ostatecznego terminu spłaty powinny być zawarte w umowie.

Jeśli jest to chwilówka, czyli pożyczka krótkoterminowa, najczęściej można przedłużyć jej termin o 7, 14 lub 30 dni. Każdy pożyczkodawca jednak działa na swoich zasadach, dlatego należy zapoznać się z zasadami jeszcze przed podjęciem decyzji.

Jak przedłużyć termin spłaty pożyczki? Trzeba przede wszystkim poinformować bank, osobę prywatną lub firmę pożyczkową o zaistniałej sytuacji na piśmie, wypełniając wniosek o przedłużenie spłaty, ponieważ proces nie odbywa się automatycznie.

O dalszych etapach klient jest informowany na bieżąco, zwykle jednak kolejnym krokiem jest wniesienie opłaty za przedłużenie pożyczki.

W przypadku niektórych pożyczek online nie trzeba nawet kontaktować się z obsługą klienta. Na przykład w Vivus wystarczy zalogować się do swojego panelu klienta, a następnie dokonać wpłaty za przesunięcie terminu na podany numer konta.