prowizja

Prowizja

Prowizja to inaczej opłata pobierana z tytułu dokonania konkretnej czynności prawnej, np. udzielenia pożyczki czy kredytu.

Wysokość prowizji kredytu zależy od wielu czynników, m.in.:

  • rodzaju kredytu,
  • długości trwania zobowiązania.

Prowizja może wynosić nawet do kilkudziesięciu procent, a u każdego pożyczkodawcy stawki są inne, dlatego warto samodzielnie pytać i porównywać poszczególne oferty.

W przypadku prowizji za udzielenie pożyczki nie musi być ona naliczana bez względu na to, czy jest ona przyznawana w banku, czy w firmie pozabankowej. Istnieje dużo ofert z prowizją 0%, np. pierwsza pożyczka za darmo od Vivus.

Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet oraz telefon: 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, niezwłocznie zwracana wnioskodawcy: 1 gr lub 1 zł. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł, całkowita kwota do spłaty 1200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni. Stan na 11.05.2017 r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.