pożyczka dla studenta

Pożyczka dla studenta: kiedy, jak i od kogo

Co robisz, jeśli jesteś studentem i potrzebujesz zastrzyku gotówki? Być może w pierwszym odruchu chcesz zwrócić się o wsparcie finansowe do mamy, taty lub kogoś z rodziny. Czy jednak na pewno jest to zachowanie godne osoby dorosłej? Czasy, gdy studenci żyli na garnuszku rodziców, należą już do przeszłości. Dziś osoba studiująca pracuje, stara się o stypendium i robi wszystko, aby jak najszybciej zyskać finansową niezależność. Dla takich młodych ludzi, zaradnych i zorganizowanych, doskonałym rozwiązaniem będzie pożyczka internetowa.

 

Pożyczka Vivus

 

Jak dofinansować studencki budżet?

 

Pożyczka dla studenta może ułatwić ci dopięcie budżetu oraz otworzyć przed tobą wiele możliwości. Jednak nie sprawdzi się jako stałe źródło wsparcia twojego budżetu – trzeba to jasno powiedzieć. Jeśli masz kłopoty ze spłatą zobowiązań, nie masz pracy ani stypendium, nie decyduj się na pożyczkę. Pamiętaj, że z takiej formy dofinansowania trzeba umieć korzystać. Źle wykorzystana, będzie tylko obciążeniem. Dlatego pożyczaj odpowiedzialnie. Sprawdź również poradnik: 5 sposobów na tanie życie studenckie.

Pożyczka dla studenta będzie niezastąpioną pomocą, gdy potrzebujesz jednorazowego finansowego wsparcia. Na przykład w sytuacjach, gdy trafia ci się jakaś okazyjna oferta lub wynika nagła sprawa losowa.

  • Znalazłeś ciekawy kurs języka fińskiego za granicą?
  • Zepsuł ci się samochód?
  • A może kolega chce ci odstąpić miejsce na szkoleniu „AutoCAD dla zaawansowanych”?

Z takiej okazji grzech nie skorzystać w sytuacji, gdy masz ambicję zaprojektować nowy Pałac Kultury lub wiążesz swoją przyszłość z badaniem slangu fińskich rybaków. Ale cóż zrobić – do wypłaty jeszcze dwa tygodnie, a stypendium dostaniesz dopiero za miesiąc, bo dziekanat ma jakieś opóźnienia. W takiej sytuacji szybka pożyczka może być dobrym rozwiązaniem. Warto wykorzystywać okazje, które są szansą na szybki rozwój.

 

Chwilowe kłopoty finansowe?

 

A może dopadła cię mniej przyjemna sytuacja? Nowy współlokator w akademiku zmienia skarpetki z taką samą częstotliwością jak dziewczyny, a wszystkie swoje wybranki uwielbia gościć w pokoju przy dźwiękach disco z lat 90.? Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Trafia ci się okazja wyprowadzki. Twoja najlepsza koleżanka z roku i jej sympatyczny chłopak szukają współlokatora do mieszkania. Niestety – właścicielka wymaga dwumiesięcznej kaucji. Znów może uratować cię pożyczka. Miejsce, gdzie masz warunki do nauki i fajnych ludzi za ścianą, to podstawa dla każdego studenta.

 

Jak zdobyć pożyczkę dla studentów?

 

Zdecydowałeś się na szybką pożyczkę dla studenta? Najpierw podlicz swój budżet. Zdecyduj się, jaką dokładnie kwotę chcesz pożyczyć i kiedy będziesz mógł ją spłacić. Jeśli wymarzony bilet do Helsinek kosztuje 1000 złotych, zastanów się dobrze – może wcale nie musisz pożyczać całej kwoty? Może 200 złotych uzbierasz, sprzedając na serwisie aukcyjnym ręcznie haftowane koszule z frędzlami, które (do dziś nie wiesz czemu) kupiłeś podczas podróży na stopa po Ameryce Środkowej? W takim wypadku wystarczy pożyczka na kwotę 800 złotych.

Gdy już określiłeś kwotę, podlicz swoje dochody i zaplanuj, kiedy spłacisz zobowiązanie. Najlepszym narzędziem pomocnym w tej sytuacji są kalkulatory znajdujące się na stronach firm pożyczkowych. Dzięki nim dowiesz się, ile będzie kosztować cię pożyczka w zależności od kwoty i wybranego czasu spłaty. Zasada jest taka, że im krótszy czas spłaty, tym niższy koszt pożyczki. Nie przeceń jednak swoich możliwości i daj sobie trochę czasu na zwrot pieniędzy.

 

Pamiętaj o terminowej spłacie zadłużenia

 

Zobowiązanie możesz spłacić nawet na długo przed ustalonym terminem, na przykład, gdy uda ci się otrzymać dobrze płatne zlecenie. Taką okazję warto wykorzystać. Terminowe rozliczanie się z pożyczek buduje pozytywną historię kredytową. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że nie zawsze będziesz studentem. Nadejdzie dzień, gdy założysz rodzinę i zapragniesz zafundować dzieciom telewizor wielkości ściany. Jeśli zdecydujesz się na zakup na raty, wówczas docenisz to, że jako student terminowo spłacałeś pożyczki. A jeszcze bardziej doceni to sprzedawca badający historię twoich zobowiązań.

Gdy jednak wybierzesz zbyt krótki czas spłaty zobowiązania i nie uda ci się zwrócić go w terminie, nie wpadaj w panikę. Możesz wnioskować o zmianę terminu spłaty. W firmie Vivus możesz zrobić to dwukrotnie, jeśli jest to twoja pierwsza pożyczka.

 

Kto udziela pożyczki młodym?

 

Gdy podliczyłeś już budżet i zaplanowałeś spłatę swojego zobowiązania, warto teraz zastanowić się nad godnym zaufania pożyczkodawcą. Po pierwsze sprawdź, czy wybrana przez ciebie firma jest członkiem Związku Firm Pożyczkowych. Przynależność do tej instytucji to gwarancja tego, że pożyczkodawca świadczy usługi wysokiej jakości oraz działa na etycznych zasadach z poszanowaniem interesu klienta.

Zapoznaj się też z promocjami oferowanymi przez firmy pożyczkowe. Niektóre z nich, na przykład Vivus, proponują pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo. Jest to bardzo korzystna oferta. Oddajesz pożyczkodawcy dokładnie taką samą kwotę, jaką od niego otrzymałeś.

Jeśli zależy ci na szybkiej pożyczce, z pewnością nie interesuje cię stanie godzinami w kolejce w banku. Wystarczy już, że podczas sesji musisz odstać swoje, czekając na załatwienie najprostszej sprawy w dziekanacie. Zdecyduj się na firmę, która oferuje proste formalności możliwe do załatwienia przez Internet. Sprawdź też, w jakim czasie od pozytywnego rozpatrzenia wniosku pieniądze trafią na twoje konto. Jeśli masz konto w banku współpracującym z Vivus.pl, może to potrwać bardzo krótko.

Kontaktując się z firmą pożyczkową, nie musisz z niczego się tłumaczyć ani podawać celu, na jaki potrzebne ci są pieniądze. Unikasz więc tego, z czym musiałbyś zmagać się pożyczając gotówkę od rodziny: całej masy wyjaśnień i usprawiedliwień. Gdy otrzymasz gotówkę, możesz z nią zrobić, co chcesz: wydać na wymarzony kurs, wyjazd lub przeprowadzkę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pożyczkę spłacisz w terminie i szybko o niej zapomnisz. A wspomnienia z wyjazdu oraz korzyści z dobrego kursu pozostaną z tobą na zawsze.

 

Szybka pożyczka