Powrót

Kiedy Polacy sięgają po pierwszą pożyczkę?

5.7.2016
Kiedy Polacy sięgają po pierwszą pożyczkę?
Autor
Anna Dobrzanska

Przed zaciągnięciem pierwszej pożyczki wiele osób ma różnorodne obawy, okazuje się jednak, że to bardzo bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Kwota nie jest obciążona odsetkami i jest na tyle wysoka, że może pomóc rozwiązać przejściowe problemy, sfinansować ważne wydarzenia życiowe, a nawet pokryć koszt większych zakupów i wyjazdów.

Dokładne czytanie umowy z pożyczkodawcą

Wiele osób kusi wzięcie pierwszej pożyczki, ale nie mogą się na to zdecydować. Ich opory podyktowane są tym, że wśród niektórych osób pokutuje mit, że pierwsza pożyczka rozpoczyna spiralę długów lub oznacza po prostu mnóstwo ukrytych kosztów. Dużą rolę odgrywa tutaj także wstyd związany z tym, że nie domyka im się budżet, wiele osób wolałoby nie chwalić się tym, że potrzebują wsparcia finansowego tego typu. Co więcej, jest to najczęściej ich pierwsze zobowiązanie finansowe tego typu, więc to naturalne, że pojawia się strach związany z możliwością spłacania rat i tym, co może wydarzyć się w międzyczasie.Obawy i opory utrzymują się jednak tak długo, jak długo nie zapoznają się z ofertą lub nie poznają zasad udzielania pożyczek. Wtedy najczęściej okazuje się, że jest to bezpieczne i wygodne rozwiązanie, pod warunkiem, że wybierze się uczciwego i sprawdzonego pożyczkodawcę.

demografia pożyczkobiorców: podział według płci i wieku

Pomoc przy przejściowych problemach finansowych

Problemy finansowe mogą się zdarzyć każdemu, warto więc zacząć szybko działać, by nie zaczęły się piętrzyć. W takich sytuacjach warto zdecydować się na pierwszą pożyczkę, zwłaszcza, że ta oferowana przez vivus.pl jest darmowa. Przeprowadzka, nagły przestój w pracy czy wyższe rachunki – obojętnie, jak jest przyczyna przejściowych kłopotów, nawet niewielki zastrzyk gotówki może ci pomóc dopiąć budżet.

demografia pożyczkobiorców: podział według statusu zawodowego i dochodów

Ratunek przed ważnymi wydarzeniami

Do wielu ważnych i zarazem kosztownych wydarzeń w życiu można się wcześniej przygotować finansowo. Do nich należą wesela najbliższych, komunia dzieci czy wyjazdy. Zdarza się jednak tak, że zaproszenia na takie uroczystości przychodzą niespodziewanie, a w takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się pierwsza pożyczka.Nagle dawno niewidziana kuzynka chce cię zobaczyć na swoim ślubie, albo koleżanka niespodziewanie prosi cię o zostanie rodzicem chrzestnym swojego dziecka. Jest to oczywiście bardzo miłe i nie masz ochoty z tego rezygnować, ale najczęściej wiąże się to ze sporymi wydatkami, których nie uwzględniałeś w swoim osobistym budżecie domowym. Nie tylko sam prezent jest kosztowny, do tego trzeba jeszcze doliczyć dojazd i nie zawsze znajdzie się odpowiednie stroje w szafie. Właśnie na finansowanie wydatków związanych z ważnymi wydarzeniami bardzo wiele osób bierze pierwszą pożyczkę.

demografia pożyczkobiorców: podział według wykształcenia i miejsca zamieszkania

Sposób na spełnianie marzeń

Pierwsza pożyczka to kusząca opcja nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Jest to także najlepszy sposób na spełnienie marzeń. Osiągnięcie wielu z nich wymaga długotrwałego zbierania pieniędzy. Kosztowne są zwłaszcza egzotyczne i długotrwałe wycieczki, ale sporą kwotę trzeba przeznaczyć także na specjalistyczny sprzęt sportowy czy fotograficzny lub upragniony kurs.Dzięki szybkim pożyczkom spełnienie marzeń jest na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza, że uzyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

No items found.

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 100 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 100 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 15.02.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ