rodzinne wakacje po sezonie

Ile kosztują rodzinne wakacje po sezonie?

Zagraniczne wakacje dla coraz szerszego grona Polaków nie są już wydatkiem ponad możliwości. Nadal mogą jednak stanowić duże obciążenie dla domowego budżetu. Warto więc szukać okazji, które pozwolą skorzystać z atrakcyjnej oferty wypoczynkowej, a przy tym nieco zaoszczędzić.


Wakacje po sezonie wydają się najlepszym rozwiązaniem. Podpowiadamy, jak tanio zorganizować wypoczynek dla całej rodziny w okresie jesiennym.

Pożyczka na wakacje Vivus PL
Potrzebujesz pożyczki na wakacje? Chcesz zarezerwować wczasy first minute czy też trafiła ci się okazja wakacji last minute, której nie możesz przegapić? A może potrzebujesz gotówki na wymianę waluty?
Sprawdź, skąd możesz pożyczyć dodatkową gotówkę. Dowiedz się, ile i gdzie możesz pożyczyć szybko, bez zaświadczeń o dochodach, bez formalności i bez dodatkowych kosztów.
Dowiedz się więcej

Jak organizować tanie wakacje za granicą?

Wybór zagranicznych wakacji po sezonie jest przede wszystkim okazją do oszczędności średnio 20-30% w stosunku do cen obowiązujących w szczycie sezonu wypoczynkowego. Najbardziej okazyjne oferty last minute kosztują już od ok. 500-600 zł za osobę za tygodniowe wakacje. Dla porównania, w szczycie sezonu podobne oferty kosztują ok. 900-1000 zł. Wybierając się na wakacje po sezonie, we wrześniu, październiku czy nawet listopadzie, korzystamy nie tylko z okazyjnych ofert cenowych. Możemy też spodziewać się, że hotele i kurorty wypoczynkowe będą nieco mniej obłożone. Pozwoli to uniknąć tłoku w trakcie zwiedzania czy wypoczynku na plaży. Znajdziemy dla siebie więcej miejsca w restauracji, barze, ale i w środkach komunikacji miejskiej. Szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi może to być bardzo wygodne.

Wakacje po sezonie – dokąd pojechać jesienią?

Dla wielu turystów to pogoda jest kluczowym motywem wyboru zagranicznych wakacji po sezonie. Wbrew pozorom to również jest mocny argument za wyborem wakacji poza sezonem.  Osoby nieprzepadające za upałami mogą wybrać się na egzotyczne wakacje w czasie, kiedy temperatury spadają do łagodnego poziomu. Z kolei miłośnicy prażącego słońca chętnie przedłużą sobie lato, w okresie jesiennym wyjeżdżając w rejony, gdzie trwa ono dalej.

Polacy na posezonowe wakacje nadal najchętniej wybierają popularne ciepłe kraje europejskie, czyli np. Grecję, Hiszpanię, Włochy czy Portugalię. Przyjazny jesienny klimat i stosunkowo korzystne ceny znajdziemy też w Chorwacji, Bułgarii czy Albanii.

Jeśli pragniemy przede wszystkim słońca i ciepła, sprawdzą się nieco bardziej egzotyczne Turcja, Egipt, Tunezja czy Maroko. Natomiast poszukiwaczom wyjątkowych wrażeń biura podróży proponują oferty wycieczek na przykład do dalekiej Azji.  Poniżej prezentujemy listę przykładowych kierunków podróży na październik, listopad i grudzień. Podajemy średnie temperatury powietrza i średnie temperatury wody w wybranym okresie. Łatwo zauważyć, że im zimniejszy okres w Polsce, tym bardziej odległe są miejsca, w których musimy poszukiwać łagodnego klimatu.

wakacje jesienią a temperatury

Ile kosztują rodzinne wakacje po sezonie?

Ile uda nam się zaoszczędzić, wybierając rodzinne wakacje po sezonie? Aby to sprawdzić, porównujemy przykładowe ceny pobytu w trzech wybranych krajach. Podane ceny uwzględniają przeloty w obie strony, tygodniowy pobyt na miejscu i wyżywienie All Inclusive. Trzeba podkreślić, że wskazane ceny mają tylko charakter orientacyjny i pozwalają oszacować oszczędności, jakie przynosi wybór zagranicznych wakacji po sezonie. Konkretna oferta, jaką dostaniemy w biurze podróży będzie zależeć od miejsca, do którego chcemy się udać, ale również od kosztów ubezpieczenia, a nawet wieku dzieci (za maluchy często – choć nie zawsze – opłata nie jest pobierana lub jest niższa).

ile kosztują wakacje po sezonie

Prześledźmy jeden z przykładów. Wyjazd z rodziną do Grecji w sierpniu, który kosztowałby ok. 7200 zł, w październiku możemy wykupić już w cenie ok. 5600 zł. Jesienne oszczędności w tym wypadku mogą sięgnąć więc ok. 1600 zł. Przed podjęciem decyzji o wyborze miejsca na urlop warto odpowiednio się przygotować. Szczególnie w przypadku podróży do krajów pozaeuropejskich, jak Egipt czy Tunezja, konieczna jest wizyta na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu sprawdzenia, czy MSZ nie wystosowało ostrzeżenia dla osób podróżujących do tych krajów.

zalety wakacji po sezonie
weź pożyczkę