Powrót

Jak tanio podróżować dzięki portalom podróżnika

23.12.2016
Jak tanio podróżować dzięki portalom podróżnika
Autor
Anna Dobrzanska

Jak tanio podróżować? Kupić bilet w drugiej klasie do pobliskiej miejscowości wypoczynkowej i zarezerwować tani pensjonat? A może pojechać za grosze prywatnym samochodem do samego centrum Paryża, a potem zostać gościem w kameralnym apartamencie? Dzięki portalom podróżnika druga opcja staje się coraz popularniejsza. Poznaj najpopularniejsze strony podróżnicze i możliwości, jaki oferują.

Tanie podróże dla towarzyskich

Portale oferujące wymianę darmowymi zakwaterowaniami, to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą nie tylko podziwiać egzotyczne krajobrazy, lecz przede wszystkim poznawać mieszkańców kraju, do którego się wybierają. Za pośrednictwem takich stron nawiążesz kontakt z osobami, które są gotowe gościć cię nieodpłatnie podczas twojego pobytu w ich mieście. Wielu gospodarzy nie tylko udostępni ci kanapę, ale nawet pomoże ci poznać miasto i lokalne zwyczaje. Innym słowy, dzięki couchsurfingowi, bo tak nazywa się ta forma turystyki, spojrzysz na obcy kraj oczami jego mieszkańca. Oczywiście po wizycie zawsze masz możliwość oceny osoby, która cię gościła. Zarówno gospodarze, jak i goście posiadają profile, na których widoczne są komentarze i oceny. Taka forma turystyki to idealna opcja dla żądnych przygód backpackerów. Wypróbuj np.:

Strona podróżnicza dla tradycjonalistów

Być może idea couchsurfingu wcale cię nie przekonuje i wolisz tanio zarezerwować dla siebie zwyczajny, wygodny hotel. Brzmi prosto? Oczywiście, ale problemy zaczynają się, gdy próbujesz wyszukać odpowiednią ofertę. Hoteli jest mnóstwo, a każdy z nich oferuje po kilka rodzajów pokoi. W dodatku koszty pobytu są różne w zależności od dnia tygodnia i terminu złożenia rezerwacji. Do tego dochodzą oferowane przez hotelarzy promocje. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Odpowiedź jest prosta: wystarczy skorzystać z portali, które zbierają i porządkują oferty hoteli z całego świata. Po wpisaniu do formularza miasta, do którego się wybierasz oraz daty przyjazdu i wyjazdu, od razu zobaczysz wszystkie dostępne w tym czasie i miejscu oferty hoteli wraz z opiniami i cenami. W ten sposób z łatwością znajdziesz i zarezerwujesz najtańszą ofertę w interesującym cię standardzie. Wypróbuj np.:

Sposoby na oszczędzanie w podróży
Sposoby na oszczędzanie w podróży

Jak tanio podróżować, jeśli kochasz prywatność

Nawet najbardziej luksusowy hotel z czasem staje się miejscem, gdzie podróżnikowi zaczyna dokuczać samotność i brak prywatności. Sterylne, identyczne pokoje, duże grupy ludzi na korytarzach, głośni turyści za ścianą – codzienność w wielkim hotelu bywa na dłuższą metę męcząca dla wielu osób. Co powiesz na to, żeby zamienić anonimowy pokój na przytulne, prywatne mieszkanie, które będziesz mieć tylko dla siebie? Taką możliwość daje ci obecnie coraz więcej portali. Co z kosztami takiego zakwaterowania? Są na tyle niskie, że zaczęły być postrzegany przez hotelarzy jako zagrożenie dla ich interesów. Za pośrednictwem internetowych serwisów każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy preferuje pojedynczy pokój, całe mieszkanie lub egzotyczną chatkę blisko plaży. Wszystkie oferowane miejsca masz możliwość obejrzeć na zdjęciach. Możesz też przeczytać opinie innych użytkowników.Wypróbuj np.:

Tanie podróże dla miłośników wygodnego autostopu

Wyprawa autostopem to nie tylko oszczędność. To także prawdziwy powiew młodzieńczej przygody. Niestety trzeba liczyć się z tym, że wymarzona podróż skończy się staniem godzinami na poboczu. Albo, że trafi nam się kierowca będący prawdziwym piratem drogowym. Nie mówiąc już o innych, jeszcze mniej przyjemnych opcjach. Zatem co pozostaje? Autobus lub pociąg? A gdzie urok wspólnej podróży z nieznajomym i czasu, który mija niepostrzeżenie, spędzony na ciekawych rozmowach? Spokojnie, istnieje też bezpieczny i wygodny autostop, który złapiesz przez Internet. Za pośrednictwem dedykowanych serwisów internetowych znajdziesz osobę, która jedzie w to samo miejsce, co ty i ma możliwość zabrania cię ze sobą. Koszty, to przeważnie składka na benzynę. Oczywiście, jak w przypadku powyższych portali, także i tu masz możliwość przejrzenia opinii o wybranym kierowcy. Wypróbuj np.:

Portal podróżnika planującego lot samolotem

Podróże samolotem kiedyś były luksusem tylko dla wybranych. Nikomu, kto planował tanią podróż nie śniło się o lotach. Pozostawały pociągi, autobusy, a o podróżach na inne kontynenty można było pomarzyć. Teraz wszystko się zmienia, linie lotnicze mają coraz korzystniejsze oferty, dostępne także dla tych, którzy dysponują niewielkim budżetem. Jednak wyszukanie odpowiedniej oferty jest prawdziwą sztuką. Ilość ofert i promocji proponowanych przez przewoźników jest tak duża, że śledzenie ich wszystkich na bieżąco jest praktycznie niemożliwe. Z pomocą przychodzą wyszukiwarki. Przy pomocy internetowych serwisów znajdziesz i opłacisz tanie połączenie lotnicze do interesującego cię miejsca. Poznasz też najnowsze promocje oraz aktualności z lotniczego świata. Wypróbuj np.:

Niezależnie od tego, jak chcesz podróżować, pamiętaj o bezpieczeństwie i komforcie psychicznym - sprawdź ofertę ubezpieczenia oferowanego przez AXA DALEKO OD DOMU. W zależności od wybranego wariantu, ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia, ale też obejmuje ochronę sprzętu elektronicznego czy ubezpieczenie podróży samolotem (opóźniony lot, zagubiony bagaż).

Całkowita kwota pożyczki 1100 zł
Całkowita kwota do spłaty 1100 zł
Całkowity koszt pożyczki 0 zł
Oprocentowanie w skali roku 0%
Umowa na 61 dni

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1 000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1 000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 06.06.2024 r.

CHCĘ POŻYCZKĘ